UEFA oficiálne zrušila zápas. Slovanistov mohla zatknúť polícia

Európska futbalová únia (UEFA) oficiálne zrušila piatkové stretnutie 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021, v ktorom mal ŠK Slovan Bratislava hrať na pôde KÍ Klaksvík. Hostia nenastúpili v čase plánovaného výkopu (18.00 SELČ), podľa informácií RTVS sa nemohli členovia výpravy slovenského šampióna dostaviť na štadión, pretože by tým porušili karanténu na Faerských ostrovoch.

, , 21.08.2020 11:04, aktualizované: 19:05
Slovan, tréning Foto: ,
Tréning futbalistov Slovana na archívnej snímke.
98

Domáci hráči sa už takmer hodinu pred chystaným začiatkom rozcvičovali priamo na trávniku, miestny kanál vysielal predzápasové televízne štúdio s viacerými hosťami.

Absentoval však súper, ktorý mal podľa medializovaných správ koronavírusový prípad aj vo svojej náhradnej výprave. Na stránke uefa.com pritom svietili zostavy oboch mužstiev.

Mohli ich zatknúť

„Nedostali sme povolenie, inak by nás mohla zatknúť polícia za porušenie karantény,“ uviedol športový riaditeľ „belasých“ Richard Trutz pre RTVS. Na štadióne bol delegát UEFA, na ktorej ďalšie kroky vrátane prípadnej kontumácie v neprospech Slovana sa stále čakalo.

Médiá na Faerských ostrovoch v piatok informovali, že sa vyskytol pozitívny test na nový koronavírus aj v druhej výprave Slovana, ktorá priletela vo štvrtok. Bratislavčania mali na Faerských ostrovoch dohromady až 34 hráčov. Obe výpravy už v piatok zamierili naspäť na Slovensko.

VIDEO: Nepochopiteľné, čo sa môže stať na takejto úrovni, vraví Kmotrík

"Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby sa zápas mohol odohrať. V tejto chvíli je však dôležité zdôrazniť, že UEFA zápas zrušila, no ešte nerozhodla o tom, čo sa bude diať ďalej. Čakáme na ďalšie kroky UEFA, ktorá by nás mala informovať v najbližších hodinách.

Nateraz platí, že zápas bol oficiálne zrušený, nie skontumovaný. Ešte raz chceme zdôrazniť, že z našej strany sme splnili všetko, čo si vyžaduje protokol UEFA, a mali sme pripravených dostatok hráčov s negatívnymi testami, ktorí mohli odohrať zápas.

Uvidíme, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať," povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Zápas už predtým preložili zo stredy na piatok pre infekciu jedného člena realizačného tímu Slovana z pôvodnej výpravy. Pôvodne po konzultácii s UEFA dostal fortunaligový šampión možnosť odohrať duel s náhradným tímom v piatok o 18.00 SELČ.

Deväť hráčov z juniorky

Vo štvrtok dopoludnia preto odletela z Bratislavy na Faerské ostrovy druhá výprava Slovana, v ktorej bolo 16 hráčov. V provizórnom tíme figurovalo sedem členov A-tímu, ktorí neboli v pôvodnej nominácii, doplnili ich deviati juniori.

Všetci členovia výpravy sa ešte pred odletom podrobili testom s negatívnym výsledkom. V piatok mal mužstvo viesť z lavičky bývalý slovenský reprezentant Szilárd Németh, ktorý je asistent trénera rezervy Slovana.

Aj v druhej výprave hostí však sa podľa lokálnych médií objavil prípad ochorenia COVID-19 a UEFA mala o osude zápasu opäť rokovať so zástupcami oboch klubov a potom definitívne rozhodnúť.

Mužstvo Slovana mal v piatok viesť bývalý... Foto: Pravda, Ľuboš Pilc
Szilárd Németh Mužstvo Slovana mal v piatok viesť bývalý slovenský reprezentant Szilárd Németh.

Slovan odmietol akceptovať testy

Vo štvrtok údajne meškali výsledky testov v druhej výprave Slovana a „náhradný“ tím ani nedostal možnosť absolvovať predzápasový tréning. Podľa tamojších médií funkcionári Slovana pre problémy s testovaním odmietli v plnej miere akceptovať ich výsledky od miestnej spoločnosti Thetis a žiadali opakované kolo testovania.

Ak UEFA potvrdí postup Klaksvíku, majster Faerských ostrovov nastúpi v 2. predkole LM na ihrisku Young Boys Bern vo Švajčiarsku.

Plánovaná zostava

Podľa webu UEFA.com zastupujúci tréner Slovana Szilárd Németh plánoval poslať na hraciu plochu od úvodu túto zostavu:

Michal Šulla – Martin Hubert, Mitch Apau, Adam Laczkó, Lucas Lovat – Dávid Holman – Erik Daniel, Dejan Dražič, Samuel Lavrinčík, Alexander Tóth – Boris Cmiljanič. Medzi náhradníkmi figurovali Tomáš Rybár, Ibrahim Rabiu, Adam Matoš, Dávid Strelec, Adam Jackuliak, Patrik Haramia a Vasil Božikov.

Ide o hráčov z „náhradnej“ výpravy Slovana, ktorá na Faerské ostrovy priletela vo štvrtok.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
98 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #koronavírus #KÍ Klaksvík