Boháč zlomil srdce chudobnému. Paríž vstal z mŕtvych za dve a pol minúty!

V prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov sa dlho schyľovalo k obrovskému prekvapeniu. Lenže Atalanta Bergamo pri svojej premiére v Lige majstrov zahodila obrovskú šancu postúpiť do semifinále.

12.08.2020 22:59 , aktualizované: 23:18
PSG - Atalanta Foto: ,
Stredopoliar PSG Marquinhos (vľavo) oslavuje gól do siete Atalanty Bergamo.

V stredajšom súboji mala parížsky Saint-Germain na lopate, ale svoj jednogólový náskok prehajdákala v samom závere lisabonského súboja.

PSG v priebehu dva a pol minúty otočila skóre z 0:1 na konečných 2:1 a v boji o finále sa stretne z víťazom štvrtkového súboja medzi Lipskom a Atléticom Madrid. Skóre otvoril Mario Pašalič, v drese francúzskeho šampióna sa trafili Marquinhos a Maxim Chuopo-Moting.

V svižnom úvode mohol už v 3. minúte otvoriť skóre Neymar, ktorý sa po chybe súperovej defenzívy rútil sám na brankára, ale loptu poslal mimo priestoru troch žrdí. Vyloženú príležitosť si veľmi rýchlo vypracovala tiež Atalanta, Alejandro Gomez odcentroval na hlavu Hansa Hateboera, ktorého „koníčka“ vyrazil Keylor Navas.

Parížsky brankár inkasoval v 27. minúte, keď sa po kombinačnej akcii Bergama dostala lopta v šestnástke k Mariovi Pašaličovi a ten ju ľavačkou z prvej zakrútil do siete. Vyrovnanie mohlo prísť vzápätí, individuálnym prienikom sa prezentoval Neymar a zakončil ho prízemnou strelou tesne mimo žrde.

Štadióny s najlepšou atmosférou (France Football) Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
30. Millerntor-Stadion - St. Pauli.

Neymar mal do prestávky ešte jednu možnosť a druhýkrát mu ju ponúklo zaváhanie obrany súpera. Po zachytení chybnej rozohrávky však zvnútra šestnástky nevystrelil presne. Prvú väčšiu šancu po zmene strán mala Atalanta, po štandardnej situácii sa lopta odrazila k Beratovi Djimsitimu, ale ten z bezprostrednej blízkosti trafil iba do bočnej siete.

Talianske mužstvo po hodine hry pristúpilo k dvojnásobnému striedaniu, francúzsky šampión zareagoval na nepriaznivý stav nasadením uzdraveného Kyliana Mbappeho. Po jeho príchode ožila ofenzíva hostí, ktorú dovtedy ťahal najmä Neymar. Brankár Marco Sportiello si poradil s Mbappeho tvrdým pokusom i ďalšou príležitosťou Neymara.

Neskôr Mbappeho zakončenie zblokoval Jose Luis Palominu, ale v úplnom závere už Atalanta neodolala. V poslednej minúte riadneho hracieho času vyrovnal Marquinhos, ktorému po centri do šestnástky priťukol loptu Neymar.

Parížania nepripustili predĺženie a dokonali obrat v nadstavenom čase. Mbappe dostal prihrávku cez dvoch obrancov do šestnástky, kde z prvej prihral nabiehajúcemu Chuopovi-Motingovi a ďalší striedajúci hráč strelil postupový gól. Oba zásahy PSG odobril VAR.

štvrťfinále Ligy majstrov 2019/2020:
Lisabon (Estadio da Luz)
Atalanta Bergamo – Paríž St. Germain 1:2 (1:0)
na 1 zápas, PSG postúpil do semifinále
Góly: 27. Pašalič – 90. Marquinhos, 90.+3 Chuopo-Moting. Rozhodoval: Taylor (Angl.), ŽK: Djimsiti, Freuler, De Roon, Zapata, Toloi, Palomino – Bernat, Herrera, Paredes
Atalanta: Sportiello – Toloi, Caldara, Djimsiti (60. Palomino) – Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens (82. Castagne)- Pašalič (70. Muriel), Gomez (59. Malinovskij) – Zapata (82. Da Riva)
PSG: Navas (79. Rico) – Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat – Herrera (72. Draxler), Marquinhos, Gueye (72. Paredes) – Sarabia (60. Mbappe), Icardi (79. Chuopo-Moting), Neymar

Viac na túto tému: #Neymar #Paríž Saint-Germain #Atalanta Bergamo #Kylian Mbappé