Liga majstrov a Európska liga môžu vyvrcholiť veľmi netradične

23.03.2020 18:57, aktualizované: 19:28
Klopp,
Kedy sa dozvieme názov klubu, ktorý nahradí Liverpool na európskom tróne? Autor: ,

Európska futbalová únia (UEFA) odložila pre pandémiu koronavírusu finále Ligy majstrov i Európskej ligy. Obe súťaže mali vyvrcholiť v máji. Nový termín zatiaľ UEFA neoznámila.

UEFA prijala v pondelok formálne rozhodnutie o presunutí finálových duelov, keďže pre koronavírus nebude možné odohrať ich v pôvodných termínoch. Rozhodnutie sa týka aj finále Ligy majstrov žien.

„Rozhodnutie o náhradných termínoch zatiaľ nepadlo. Pracovná skupina, ktorá vznikla minulý týždeň po konferenčnom hovore zainteresovaných strán, bude analyzovať všetky možnosti,“ informovala UEFA.

V LM a EL existuje možnosť, že víťazi vzídu z Final Four turnaja štyroch semifinalistov. Finále LM bolo naplánované na 30. mája v Istanbule. Na tom istom mieste by krátko predtým odohrali semifinále iba na jeden duel.

Rovnaký model je v hre aj pre EL. Jej finále sa malo hrať 27. mája v Gdansku. Finále Ligy majszrov žien bolo pôvodne vo Viedni plánované na 24. mája.

Pre pandémiu už UEFA odložila osemfinálové a následne štvrťfinálové stretnutia LM aj EL. V LM zatiaľ odohrali štyri odvety osemfinále, z ktorých postúpili Atalanta Bergamo, RB Lipsko, Atletico Madrid a Paríž St. Germain.

Súboje Juventus Turín – Olympique Lyon (prvý zápas: 0:1), Manchester City – Real Madrid (2:1), Bayern Mníchov – Chelsea (3:0) a FC Barcelona – SSC Neapol (1:1) odložili. V EL odohrali šesť prvých súbojov osemfinále, zápasy FC Sevilla – AS Rím a Inter Miláno – Getafe odložili.

UEFA minuly týždeň odložila pre koronavírus majstrovstvá Európy, ktoré sa mali hrať od 12. júna do 12. júla v dvanástich mestách v dvanástich krajinách na kontinente. Nový termín stanovila na leto 2021, baráž by mali odohrať ešte v júni tohto roka.

V kalendári tak uvoľnila miesto pre dokončenie svojich klubových súťaží i pre dokončenie ligových súťaží v jednotlivých krajinách. Momentálne sú pozastavené takmer všetky ligové súťaže v Európe.

#UEFA #liga majstrov #koronavírus #Európska liga
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku