Krízou zmietaný Neapol zaskočil Liverpool. Messi čaroval proti Dortmundu

Futbalisti FC Barcelona a RB Lipsko postúpili v stredu do osemfinále Ligy majstrov 2019/20. Úradujúci španielsky šampión triumfoval v domácom stretnutí 5. kola nad Borussiou Dortmund 3:1 a na čele F-skupiny si vypracoval štvorbodový náskok pred svojím súperom. Nemeckému klubu z Lipska postačila domáca remíza s Benficou Lisabon 2:2.

27.11.2019 20:58 , aktualizované: 22:55
Messi, Foto: ,
Lionel Messi kľučkuje napriek okľúčeniu hráčov Dortmundu.
debata (4)

Katalánci rozhodli už v prvom polčase. Skóre otvoril v 29. minúte Luis Suarez, o štyri minúty neskôr pridal druhý gól Lionel Messi. Po zmene strán zvýšil stav Antoine Griezmann, Dortmund už iba skorigoval, keď skóroval Jadon Sancho. Messi okrem gólu na ďalšie dva prihral.

Víťazstvom si Barcelončania zabezpečili aj prvenstvo v tabuľke. V ďalšom zápase tejto skupiny prehrala Slavia Praha na vlastnom štadióne s Interom Miláno 1:3. Celý duel v drese hostí absolvoval slovenský stopér Milan Škriniar.

Milánčania sa dostali do vedenia v 19. minúte gólom Lautara Martineza. Dôležité okamihy sa udali po vyše polhodine hry, za Inter síce najprv skóroval Romelu Lukaku, ale hlavný rozhodca Szymon Marciniak z Poľska išiel preskúmať na videu predchádzajúcu situáciu na opačnom konci ihriska.

Po porade s VAR odvolal gól a nariadil jedenástku v prospech Slavie za faul na Petra Olayinku, ktorú premenil domáci kapitán Tomáš Souček. Lukaku však v 81. minúte zariadil trojbodový zisk pre Inter a v závere pridal poistku dvojgólový Martinez. Slavia sa nedočkala prvých bodov v domácom prostredí a skončí posledná.

SSC Neapol mieril do play off na pôde FC Liverpool po vedúcom zásahu Driesa Mertensa z 21. minúty, no vo farbách obhajcu trofeje vyrovnal na konečných 1:1 po viac než hodine hry Dejan Lovren.

Salzburg uspel na pôde Genku 4:1 a udržal sa v postupovom boji, v strede poľa domácich hral slovenský reprezentant Patrik Hrošovský do 59. minúty. Belgický zástupca určite obsadí štvrté miesto.

Lipsko prehrávalo na vlastnom ihrisku s Benficou Lisabon o dva góly, ale jeho hrdinom sa stal Emil Forsberg. V 89. minúte znížil z jedenástky a v nadstavenom čase sa postaral o remízu 2:2, ktorá domácim stačila na premiérový postup.

Šancu si udržal Zenit Petrohrad, v domácom stretnutí G-skupiny zdolal Olympique Lyon 2:0 zásluhou gólov Arťoma Dziubu a Magomeda Ozdojeva. V tabuľke sa bodovo dotiahol na hostí, ktorí mohli sláviť istotu jarnej účasti v prípade svojho víťazstva.

Slovenský krídelník Róbert Mak presedel zápas na lavičke náhradníkov domácich.

V H-skupine sa FC Valencia a FC Chelsea rozišli zmierlivo 2:2. Na vedúci zásah domáceho Carlosa Solera odpovedal ešte do prestávky Mateo Kovačič. Londýnčania sa dostali do vedenia v 50. minúte vďaka Christianovi Pulišičovi a neskôr nepremenil jedenástku Daniel Parejo.

Valencii sa však napriek tomu podarilo vyrovnať, v 82. minúte sa presadil Daniel Wass. Oba tímy mohli prípadným víťazstvom spečatiť svoj postup. Ajax Amsterdam vyhral na trávniku Lille 2:0 a dostal sa na čelo tabuľky.

Liga majstrov, základné skupiny, 5. kolo

E-skupina

FC Liverpool – SSC Neapol 1:1 (0:1)
Góly: 65. Lovren – 21. Mertens. Rozhodoval: Del Cerro Grande (Šp.)

KRC Genk – FC Salzburg 1:4 (0:2)
Góly: 85. Samata – 43. Daka, 45. Minamino, 69. Hwang Hee-Chan, 87. Haaland. Rozhodoval: Gestranius (Fín.)
P. Hrošovský (Genk) hral do 59. min.

1. Liverpool FC 5 3 1 1 11:8 10
2. SSC Neapol 5 2 3 0 7:4 9
3. Red Bull Salzburg 5 2 1 2 16:11 7
4. KRC Genk 5 0 1 4 5:16 1

F-skupina

FC Barcelona – Borussia Dortmund 3:1 (2:0)
Góly: 29. Suarez, 33. Messi, 67. Griezmann – 77. Sancho. Rozhodoval: Turpin (Fr.)

Slavia Praha – Inter Miláno 1:3 (1:1)
Góly: 37. Souček (z 11 m) – 19. a 88. Martinez, 81. Lukaku. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.)
M. Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie

1. FC Barcelona 5 3 2 0 7:3 11
2. Inter Miláno 5 2 1 2 9:7 7
3. Borussia Dortmund 5 2 1 2 6:7 7
4. Slavia Praha 5 0 2 3 3:8 2

G-skupina

Zenit Petrohrad – Olympique Lyon 2:0 (1:0)
Góly: 42. Dziuba, 84. Ozdojev. Rozhodoval: Orsato (Tal.)
R. Mak (Zenit) bol na lavičke náhradníkov

RB Lipsko – Benfica Lisabon 2:2 (0:1)
Góly: 89. a 90.+6 Forsberg (prvý z 11 m) – 20. Pizzi, 59. Vinicius. Rozhodoval: Gil Manzano (Šp.)

1. RB Lipsko 5 3 1 1 8:6 10
2. Zenit Petrohrad 5 2 1 2 7:6 7
3. Olympique Lyon 5 2 1 2 7:6 7
4. SL Benfica 5 1 1 3 7:11 4