Chytaj! Pozrite si, ako 50-miliónový obranca zaskakoval v bránke

Dres pre hráča v poli si vyzliekol, zamenil ho za brankársky. Na ruky si navliekol rukavice a šiel medzi tri žrde.

07.11.2019 08:38
Kyle Walker Foto: ,
Kyle Walker a jeho brankárske minúty v zápase s Atalantou.

Pre Kyla Walkera, hviezdneho obrancu Manchestru City, to bol nezvyčajný okamih. Post krajného beka musel v zápase Ligy majstrov medzi Atalantou Bergamo a Manchestrom City zameniť za brankársky.

Dôvod?

Jednotka anglického giganta Ederson mal zdravotné problémy. Počas polčasovej prestávky sa preto tréner Pep Guardiola rozhodol pre striedanie. Do bránky poslal Claudia Brava.

Ten však desať minút pred koncom fauloval unikajúceho Iličiča a videl červenú kartu. Riešenie? Veľmi komplikované. Keďže na lavičke Manchestru už žiadny iný brankár nesedel, postavil sa – chtiac, nechtiac – medzi tri žrde Walker.

Obranca, ktorého hodnotu odhaduje špecializovaný portál transfermarkt.de na 50 miliónov eur.

A nenudil sa. Ihneď čelil priamemu kopu, ktorý – hoci na dvakrát – zlikvidoval.

„Občas si na tréningoch našich brankárov doberám. Teraz som sa presvedčil, že jeden dotyk niekedy nemusí stačiť,“ vravel Walker po záverečnom hvizde.

Následne vyriešil ešte zopár ďalších situácií a zachránil pre favorita aspoň bod za remízu 1:1.

Napokon, pozrite si jeho zákroky vo videu.