LM: Trpká rozlúčka Hrošovského s Plzňou. Škvarka prispel k postupu

Viktoria Plzeň neuspela v odvete na pôde Olympiakosu Pireus a s Ligou majstrov sa rozlúčila.

30.07.2019 22:47
Olympiakos - Plzeň Foto: ,
Olympiakos Pireus zdolal Viktoriu Plzeň 4:0.

Po bezgólovej remíze v úvodnom zápase trval tento stav dlho aj na gréckej pôde, no podstatne aktívnejší domáci udreli krátko po polčase, keď sa presadil hlavou po rohu Guilherme.

V 70. minúte pridal poistku po samostatnej akcii Miguel Guerrero a o ďalšie tri minúty si dal po ďalšom rohu vlastný gól Radim Řezník. V 82. minúte zavŕšil skóre opäť po štandardke od rohovej zástavky Ruben Semedo. V drese hostí odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Patrik Hrošovský.

Ďalej v LM nepokračuje premožiteľ Slovana Bratislava v prvom predkole Sutjeska Nikšič, ktorá po domácej prehre 0:1 nestačila na APOEL Nikózia ani v odvete a podľahla mu 0:3. Hetrik strelil srbský útočník Andrija Pavlovič.

Z postupu sa tešil slovenský stredopoliar Michal Škvarka, ktorého Ferencváros Budapešť po domácom triumfe 3:1 uhral na pôde FC Valletta remízu 1:1. Švajčiarsky FC Bazilej vyradil PSV Eindhoven, keď síce vonku prehral 2:3, no doma holandský klub zdolal 2:1 a postúpil vďaka viacerým streleným gólom na pôde súpera.

Futbalisti Celticu Glasgow zvíťazili v utorňajšom odvetnom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2019/2020 na pôde estónskeho Nomme Kalju 2:0 a po výhre v prvom stretnutí 5:0 postúpili do ďalšej fázy. Škótsky klub sa stretne v 3. predkole s CFR Kluž, ktorý vyradil Maccabi Tel Aviv.

Odvetné zápasy 2. predkola LM 2019/2020:

Nomme Kalju – Celtic Glasgow 0:2/prvý zápas 0:5, postúpil Celtic, APOEL Nikózia – Sutjeska Nikšič 3:0/1:0, postúpil APOEL, Maccabi Tel Aviv – CFR Kluž 2:2/0:1, postúpil Kluž, FC Bazilej – PSV Eindhoven 2:1/2:3, postúpil Bazilej, Dynamo Záhreb – Saburtalo Tbilisi 3:0 /2:0, postúpil Záhreb, FC Valletta – Ferencváros Budapešť 1:1 (za hostí Škvarka celý zápas)/1:3, postúpil Ferencváros, Olympiakos Pireus – Viktoria Plzeň 4:0 (za hostí Hrošovský celý zápas)/prvý zápas 0:0, postúpil Pireus.

Viac na túto tému: #Ferencváros Budapešť #Patrik Hrošovský #FC Viktoria Plzeň #Michal Škvarka