Ševela už nie je trénerom Slovana, jeho nástupca bude čoskoro známy

, 18.07.2019 08:08, aktualizované: 14:21
Martin Ševela, Ivan Vrabec
Tréner Martin Ševela a jeho asistent Ivan Vrabec končia na lavičke Slovana. Autor: ,

Vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava sa rozhodlo po vypadnutí v 1. predkole Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšič odvolať z funkcie hlavného trénera Martina Ševelu. Spolu s ním skončil aj asistent Ivan Vrabec.

Klub o tom informoval na svojej stránke.

Ako ďalej uvádza, ďalšie zmeny v realizačnom tíme budú v kompetencii nového hlavného trénera.

„V prvom rade sa chceme ospravedlniť všetkým našim priaznivcom za toto veľké zlyhanie. Uvedomujeme si, že akékoľvek slová nenapravia to, čo sa včera udialo. Pri všetkej úcte k súperovi, vypadnúť v prvom kole a takýmto spôsobom je jednoducho neakceptovateľné,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. pre skslovan.com.

„Rozhodli sme sa odvolať Martina Ševelu z funkcie trénera. Musíme si priznať, že oba zápasy a predovšetkým ten odvetný sme z pohľadu pripravenosti mužstva a taktiky absolútne nezvládli. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo sme odvetu, ktorá sa pre nás vyvíjala po úvodnom góle pozitívne, nedotiahli do úspešného konca a aj vinou nesprávnej taktiky sme opäť inkasovali v nadstavenom čase.

Samozrejme, vina nepadá len na trénera, dôsledky pocíti aj hráčska kabína. Práve tréner je však ten, ktorý je zodpovedný za prípravu mužstva, a tú v týchto dôležitých zápasoch absolútne nezvládol. Podržal som ho pred rokom po vypadnutí s Rapidom Viedeň, aj napriek tlaku verejnosti som mu chcel dopriať priestor na prácu s tímom.

Žiaľ, po roku sme sa po taktickej stránke takmer vôbec neposunuli, čo padá práve na zodpovednosť hlavného trénera. Martinovi Ševelovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan a želáme všetko dobré v ďalšej kariére,“ pokračuje Kmotrík ml.

„Všetci sme po včerajšku nesmierne sklamaní. Musíme však pracovať ďalej a myslieť na to, čo nás čaká. Toto zlyhanie len ťažko odčiníme, môžeme však urobiť maximum pre úspech v Európskej lige. Otázku obsadenia trénerského postu intenzívne riešime a fanúšikov i futbalovú verejnosť budeme včas informovať,“ uzavrel generálny riaditeľ klubu.

Najdôležitejšie momenty odvety 1. predkola LM Sutjeska Nikšič – Slovan Bratislava

Slovan štartuje vo Fortuna lige v sobotu a v stredu ho čaká duel 2. kola kvalifikácie Európskej ligy s kosovským Feronikeli.

Ševela prišiel do Slovana v októbri 2017, na poste trénera nahradil Ivana Vukomanoviča. S „belasými“ podpísal trojročnú zmluvu. V roku 2018 s nimi získal Slovenský pohár a v uplynulej sezóne priviedol mužstvo k titulu v Fortuna lige.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#liga majstrov #ŠK Slovan Bratislava #Martin Ševela
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku