Blamáž, sklamanie, frustrácia. Slovan končí v Lige majstrov

Futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava sa nepredstavia v 2. predkole Ligy majstrov 2019/2020.

17.07.2019 23:00 , aktualizované: 18.07.2019 07:21
Nikšič Foto: ,
Radosť domácich futbalistov Nikšiču vyradení Slovana Bratislava a postupe do druhého predkola Ligy majstrov.
debata (102)

V stredajšom odvetnom zápase úvodného kvalifikačného kola prehrali na ihrisku čiernohorského klubu Sutjeska Nikšič až po strelách zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase aj po predĺžení svietil na ukazovateli skóre stav 1:1, teda identický výsledok, aký sa zrodil v minulotýždňovom prvom vzájomnom zápase na bratislavskom Tehelnom poli.

„Belasí“ sa po vypadnutí z LM presúvajú do Európskej ligy – ich súperom v 2. predkole kontinentálneho pohára číslo dva bude kosovské mužstvo KF Feronikeli.

Už v 4. min mal veľkú príležitosť maďarský reprezentant Holman, no nepochodil. V 14. min strelu Ljubičiča spoza šestnástky Giljen kryl bez väčších problémov a zanedlho pokus tohto chorvátskeho stredopoliara letel ponad domácu bránku. Ofenzívnu snahu „belasých“ do prestávky dirigovali hlavne Moha s Holmanom.

V 35. min sa spolupráca týchto dvoch skončila strelou Maročana, ktorá iba tesne minula bránku. Na opačnej strane sa dvomi strelami z priamych kopov prezentoval Kojaševič. Pred polčasovou prestávkou v 44. min Šporar po rýchlom brejku našiel Holmana, tomu však lopta odskočila v rozhodujúcej chvíli.

Hostia sa dočkali krátko po zmene strán. V 49. min Moha odcentroval z ľavej strany a slovinský kanonier Šporar tiesnený napokon dostal loptu do siete – 0:1. Domáci mohli odpovedať v 55. min – Četkovič sa vyhol ofsajdovej pasci, ale netrafil Greifovu bránku.

V 59. min mohli Bratislavčania vyhrávať už 2:0, domácich po strele Ljubičiča zachránila pravá žrď. Sutjeska v záverečnej štvrťhodine vystupňovala aktivitu a napokon sa dočkala – v tretej minúte nadstaveného času po rohu Kojaševiča zblízka vyrovnal Šofranac – 1:1.

V predĺžení sa mužstvá snažili hlavne neurobiť veľkú chybu. Opticky v ňom mali viac z hry hostia, ale do vyloženej šance sa nedostali. Rozhodnutie tak priniesol až jedenástkový rozstrel, v ktorom preukázali pevnejšie nervy hráči domácej Sutjesky Nikšič.

FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), na strely zo značky pokutového kopu 3:2 – prvý zápas: 1:1, do 2. predkola LM 2019/2020 postúpila Sutjeska Nikšič

Góly: 90.+ Šofranac – 49. Šporar, ŽK: 26. Ciger, 90.+ Jankovič, 90.+ Markovič (mimo ihriska), 119. Kojaševič – 53. Bajrič, 67. Ljubičič, 90.+ Čavrič, rozhodovali: Fesnic – Cerei, Marica (všetci Rum.)

Jedenástkový rozstrel: Nikolič – 1:0, Dražič – nepremenil, Kojaševič – nepremenil, Božikov – nepremenil, Vlaisavljevič – 2:0, Ratao – 2:1, Bubanja – 3:1, Abena – 3:2, Bulatovič – nepremenil, Šporar – nepremenil

Slovan sa predtým v minulosti v pohárovej Európe nestretol so žiadnym čiernohorským tímom. Zástupcovia z tejto krajiny však v nedávnych sezónach nastúpili proti niekoľkým slovenským zástupcom.

Budučnost Podgorica vlani v 1. predkole Európskej ligy nestačil na AS Trenčín a Spartak Trnava v rovnakej fáze tejto súťaže v edícii 2011/2012 prešiel cez FK Zeta Golubovci. Klub Mladost Podgorica (momentálne OFK Titograd, pozn.) však v 2. predkole EL 2013/2014 postúpil cez FK Senica.

Druhé zápasy 1.predkola Ligy majstrov:

KF Škendija Tetovo – Nomme Kalju 1:2/prvý zápas 1:0, postup Nomme Kalju/, Saburtalo Tbilisi – Šeriff Tiraspol 1:3/prvý zápas 3:0, Saburtalo Tbilisi/, HB Tórshavn – HJK Helsinki 2:2/prvý zápas 2:2, HJK Helsinki/, Valletta FC – F91 Dudelange 1:1/prvý zápas 2:2, Valletta FC/, CZ Belehrad – Suduva Marijampole 2:1/prvý zápas 0:0, CZ Belehrad/, KF Feronikeli – The New Saints 0:1/prvý zápas 2:2, The New Saints/, Riga FC – Dundalk FC 0:0 pp, 4:5 na 11 m/prvý zápas 0:0, Dundalk/, Rosenborg Trondheim – Linfield FC 4:0/prvý zápas 2:0, do 2. predkola postúpil Rosenborg/, FK Karabach – FK Partizani 2:0/prvý zápas 0:0, Karabach/, AIK Štokholm – Ararat-Armenia Jerevan 3:1/prvý zápas 1:2, Štokholm/, Ludogorec Razgrad – Ferencváros Budapešť 2:3/prvý zápas 1:2, Ferencváros/za hostí Škvarka celý zápas a strelil gól/, CRF Kluž – FC Astana 3:1/prvý zápas 0:1, Kluž/, Piast Gliwice – Bate Borisov 1:2/prvý zápas 1:1, Borisov/za domácich Plach celý zápas a dostal ŽK/, NK Maribor – Valur Reykjavík 2:0/prvý zápas 3:0, Maribor/, Celtic Glasgow – FK Sarajevo 2:1/prvý zápas 3:1, Celtic/

Martin Ševela: „Je to veľké sklamanie, pretože sme chceli postúpiť ďalej. Ale môžeme si za to výhradne my sami. Strata koncentrácie v posledných chvíľach zápasu nás stála postup ďalej. V prvom polčase sme si vytvorili šance, do druhého dejstva sme chceli vstúpiť aktívne, čo sa nám aj podarilo a otvorili sme skóre. Následne sme ešte trafili žrď.

Situácie ako tie v posledných sekundách sú aj o individuálnej zodpovednosti, v takých chvíľach je potrebná maximálna koncentrácia, nesmie sa stať, že hráč takto skóruje. V predĺžení to už bolo také taktické, mali sme nejaké náznaky protiútokov, ale neriešili sme ich dobre.

Hovorí sa, že penalty sú lotéria, ale domáci ich kopali naozaj dobre, kým naši hráči, ktorí vzali zodpovednosť, neboli úspešní. Sme veľmi sklamaní.“ (zdroj: skslovan.com)

102 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #liga majstrov vo futbale #Sutjeska Nikšič