01.05.2019 23:45
Mohamed Salah
Smútok Mohameda Salaha z Liverpoolu po prehre v Barcelone. Autor: ,

Futbalisti Barcelony v úvodnom semifinále Ligy majstrov doma zdolali Liverpool 3:0 a priblížili sa prvému postupu do finále po štyroch rokoch.

Na štadióne Camp Nou dvakrát skóroval hviezdny Lionel Messi, ktorý za katalánsky tím zaznamenal už 600 súťažných gólov. Jeden zásah zaznamenal bývalý útočník „Reds“ Luis Suárez.

Ten otvoril skóre v 36. minúte, Messi pridal poistku štvrťhodinu pred koncom a v 82. minúte barcelonský kapitán zvýšil precíznym priamym kopom. Čerství španielski šampióni zdolali Liverpool doma v európskych pohároch až na piaty pokus. Odveta na ihrisku minuloročného finalistu sa hrá v utorok 7. mája.

Liverpoolu.

V základnej zostave Barcelony nastúpili aj bývalí hráči Liverpoolu Coutinho so Suárezom. Tréner Valverde postavil najstaršiu jedenástku Kataláncov v histórii Ligy majstrov s vekovým priemerom 29 rokov a 210 dní. Len na lavičke hostí začal útočník Firmino, ktorého trápilo svalové zranenia.

„Barca“ v úvode mala s aktívnou hrou súpera problémy, ale v 26. minúte svoju prvú veľkú šancu premenila. Alba v šestnástke našiel Suáreza a ten v sklze prekonal brankára Alissona. Pre uruguajského útočníka to bol premiérový zásah v tomto ročníku Ligy majstrov.

Domácu obranu hnevali rýchli útočníci Salah a Mané, ktorý v najväčšej príležitosti Liverpoolu v prvej polovici z voleja prestrelil.

Hostia po zmene strán začali aktívne a zovreli paralyzovanú Barcelonu na jej polovici. Domáce mužstvo podržal brankár Ter Stegen pri strelách Milnera a Salaha.

Španielski majstri sa dlho bránili a vôbec sa nedostávali k svojej hre, ale v 75. minúte z ojedinelej akcie zvýšili. Suárez trafil brvno, od ktorého sa lopta odrazila k voľnému Messimu a ten už mal veľmi jednoduchú pozíciu.

Argentínsky kanonier predviedol najkrajší moment zápasu v 82. minúte, keď loptu z priameho kopu presne zatočil do horného rohu bránky. Najlepší strelec aktuálneho ročníka LM skóroval už po dvanástykrát. Messi si bilanciu proti obľúbeným anglickým tímom vylepšil na 26 gólov v 33 pohárových dueloch.

Liverpool mohol rýchlo znížiť, ale strelu náhradníka Firmina na bránkovej čiare zastavila obrana a voľný Salah z dorážky napálil tyč. Kým Barcelona zvíťazila v ôsmom súťažnom zápase po sebe a doma predĺžila rekordnú pohárovú sériu bez prehry na 32 stretnutí, Liverpool prehral prvýkrát po 19 súťažných zápasoch a v odvete ho čaká veľmi ťažká úloha.

TV Pravda: S kamerou sme sa v pravidelnej rubrike Týždeň v športe vybrali za slávnym slovenským futbalovým klubom – Inter Bratislava. Chcete vedieť, kde dnes pôsobí? Pozrite si našu videoreportáž.