Miliardári v LM končia. Tottenham prehral bitku, no vyhral vojnu

Rio Ferdinand sa len nechápavo pýtal kolegov v štúdiu BT Sport, čo sa deje.

17.04.2019 23:02
Tottenham Hotspur Foto: ,
Radosť hráčov Tottenhamu Hotspur po góle Fernanda Llorenteho.

Carles Puyol zasa mädlil ruky, že si zapol Ligu majstrov práve v stredu večer. „Milujem to,“ napísal na twitter.

Gary Lineker použil vo svojich príspevkoch aj nadávky a po prvom polčase zháňal nevídanú pomôcku. „Budem potrebovať počítadlo,“ napísal na sociálnej sieti Lineker.

Všetky tri futbalové legendy sa nevedeli vynadívať na šláger stredajšieho programu Ligy majstrov. V jednom z najbláznivejších stretnutí padlo dovedna sedem gólov. A hoci väčšina z nich do siete Tottenhamu, Spurs to neprekáža.

Po dnešnej prehre 3:4 a víťazstve 1:0 v úvodnom dueli proti Manchestru City, narazí o dva týždne v semifinále Ligy šampiónov proti Ajaxu.

Turecký rozhodca Cuneyt Cakir po tom, ako na... Foto: SITA/AP, Dave Thompson
Cuneyt Cakir Turecký rozhodca Cuneyt Cakir po tom, ako na základe záberov VAR posúdil gól City ako neplatný.

Neuveriteľná prestrelka začala už v štvrtej minúte. Raheem Sterling zmazal manko na Spurs po parádnej strele. Nestihol sa z nej ani poriadne potešiť a už v 10. minúte bolo 1:2. Son Heung-Min – jediný strelec v úvodnom štvrťfinálovom dueli – otočil skóre.

Ani hosťom však vedenie dlho nevydržalo. O pár desiatok sekúnd vyrovnal Bernardo Silva. Šialenú dvadsaťminútovku aj skóre prvého polčasu nakoniec uzavrel muž, ktorý to celé odštartoval. Sterling potvrdil rolu najproduktívnej­šieho hráča City.

Na nasledujúcich 40 minút zvlhol strelcom pušný prach. Niektorí zlyhali aj v stopercentných šanciach. Po hodine hry si Kevin de Bruyne pripísal tretiu asistenciu. Jeho nezištnú prihrávku poslal Sergio Agüero za chrbát brankára Huga Llorisa.

Na ťahu bol Tottenham, ale Manchester chcel súperovi zasadiť definitívny knokaut. Lenže domáci sa prepočítali a prišiel trest od muža, ktorého považujú za ikonu Athletica Bilbao a prezývajú ho Leví kráľ.

Sklamaný Kyle Walker z Manchestru City po... Foto: SITA/AP, Jon Super
Kyle Walker Sklamaný Kyle Walker z Manchestru City po vypadnutí z Ligy majstrov.

Fernando Llorente vrátil postupové karty do rúk hostí po rohovom kope. Prinútil tak favorizovaného súpera vrhnúť všetky sily do útoku. City sa podarilo skórovať vďaka nezastaviteľnému Sterlingovi. Lenže erupcia radosti utíchla v momente, ako sa na gól pozrel videoasistent rozhodcu. Ten ho neuznal pre ofsajd

„Manchester City prešiel z obrovskej radosti k neuveriteľnej agónii. A Tottenham opačným smerom. Mysleli si, že sú mimo a zrazu dosiahnu najlepší úspech v klubovej histórii. Fantastický duel,“ komentoval dianie po záverečnom hvizde Steven McManaman.

Manchester City (Angl.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 4:3 (3:2)

• prvý zápas 0:1, do semifinále postúpil Tottenham Hotspur

Góly: 4. a 21. Sterling, 11. B. Silva, 59. Agüero – 7. a 10. Son Heung-min, 73. Llorente,

ŽK: 41. Moussa Sissoko, 48. Son Heung-min, 54. Rose, 77. Wanyama (všetci Tottenham),

rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Manchester City: Ederson – Walker, Kompany, Laporte, B. Mendy (84. L. Sané) – De Bruyne, Gündogan, D. Silva (63. Fernandinho) – Sterling, Agüero, B. Silva

Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose (90. D. Sánchez) – Moussa Sissoko (41. Llorente), Wanyama – Alli, Eriksen, Lucas Moura (82. Davies) – Son Heung-min

FC Porto (Portug.) – FC Liverpool (Angl.) 1:4 (0:1)

• prvý zápas: 0:2, do semifinále postúpil FC Liverpool

Góly: 69. Militao – 26. S. Mané, 65. M. Salah, 77. Firmino, 84. V. van Dijk, ŽK: 36. Pepe (Porto) – 32. Mané (Liverpool), rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.)

Porto: Casillas – Militao, Pepe, Felipe, Alex Telles – Otávio (46. Soares), Danilo, H. Herrera – J. M. Corona (78. Fernando), Marega, Brahimi (81. Bruno Costa).

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (66. J. Gomez), Matip, V. van Dijk, Robertson (71. Henderson) – Wijnaldum, Fabinho, Milner – M. Salah, Origi (46. Firmino), S. Mané

Viac na túto tému: #Tottenham Hotspur #Rio Ferdinand