Messi a spol. vyprášili Lyon. Liverpool vybojoval postup cez Bayern

Futbalisti FC Liverpool a FC Barcelona doplnili osmičku štvrťfinalistov Ligy majstrov 2018/2019.

13.03.2019 23:06
SOCCER-CHAMPIONS-FCB-LYO/ Messi Foto: ,
Lionela Messiho sa snaží zastaviť obrana Olympique Lyon.
debata (3)

Liverpool postúpil do ďalšieho kola po triumfe v stredajšej osemfinálovej odvete na ihrisku Bayernu Mníchov 3:1, Barca na domácom ihrisku zdolala francúzsky Olympique Lyon 5:1. Žreb štvrťfinálových dvojíc je na programe v piatok 15. marca vo švajčiarskom Nyone.

V Barcelone sa od úvodu ujali taktovky domáci futbalisti. Zverenci Ernesta Valverdeho si vytvorili už v 5. minúte prvú gólovú šancu, Messiho vychytal bravúrne Lopes. „Blaugranas“ mali vzápätí aj ďalšie šance, v 16. minúte fauloval Suareza Denayer. Arbiter Marciniak ukázal na biely bod, jeho správne rozhodnutie potvrdil aj VAR.

Messi kopol loptu do bránky „panenkovsky“ a Barca viedla 1:0. V 21. minúte bol blízko k vyrovnaniu Dembele, ale prestrelil. V 34. minúte musel tréner hostí striedať brankára Lopesa, ešte predtým však Philippe Coutinho po biliardovej kombinácii zvýšil na 2:0. V závere polčasu mohli domáci pridať ďalšie góly, ale Lyon podržal náhradník Gorgelin.

V druhom polčase sa najskôr domáci domáhali penalty po faule na Messiho, v 58. minúte však udreli nečakane hostia. Po rohovom kope sa po niekoľkých hlavičkách v šestnástke dostal k lopte Lucas Tousart a prestrelil všetko pred sebou – 2:1. Potom sa však opäť prihlásili o slovo Katalánci.

Najskôr znova Messi, ktorý v 79. minúte vycvičil obranu Lyonu a strelil svoj druhý gól v zápase. O dve minúty neskôr vymyslel Messi nádhernú gólovú prihrávku pre Piqueho, ktorý poslal favorita do trojgólového vedenia. Posledné slovo mal striedajúci Dembele, ktorý stanovil skóre na 5:1.

V Mníchove sa hral od úvodu otvorený futbal. Prvú šancu mal hosťujúci Firmino, jeho prudká strela tesne minula pravú žrď. Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp musel už v 13. minúte striedať zraneného Hendersona, o 13 minút neskôr sa mohli obaja tešiť z prvého gólu.

Mané si poradil po nákope van Dijka s Rafinhom a potom aj s Neuerom a poslal loptu do siete – 0:1. Bayern potom pridal, ale gólové šance si nevypracoval. Až v 39. minúte nacentroval z pravej strany Gnabry a Matip si loptu nešťastne kopol do vlastnej siete – 1:1.

V druhom polčase mal hneď od začiatku viac z hry Liverpool. Hostia boli aktívnejší aj strelecky a v 69. minúte prišla ich chvíľa. Po rohovom kope si najvyššie vyskočil Virgil van Dijk a poslal loptu za Neuera – 1:2.

Tréner Niko Kovač sa snažil oživiť hru striedajúcimi Goretzkom a Sanchezom, ale Bavori sa na obrat nezmohli. Naopak, anglický tím v 79. minúte poistili svoj triumf po ďalšom góle Maného. Liverpool je tak po Tottenhame Hotspur, Manchestri United a Manchestri City štvrtým anglickým tímom vo štvrťfinále.

Odvety osemfinále LM 2018/19

Bayern Mníchov – FC Liverpool 1:3 (1:1)
Góly: 39. Matip (vlastný) – 26. a 84. Mané, 69. van Dijk. Rozhodoval: Orsato (Tal.), ŽK: Alcantara, Sanches – Fabinho, Matip, Robertson
Bayern: Neuer – Rafinha, Süle, Hummels, Alaba – Alcantara, Martinez (72. Goretzka) – Rodriguez (79. Sanches) – Gnabry, Lewandowski, Ribéry (61. Coman)
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Milner (87. Lallana), Henderson (13. Fabinho), Wijnaldum – Salah, Firmino (83. Origi), Mané

FC Barcelona – Olympique Lyon 5:1 (2:0)
Góly: 16. a 79. Messi (prvý z 11 m), 31. Coutinho, 81. Pique, 86. O. Dembele – 58. Tousart. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.), ŽK: Lenglet – Marcal, M. Dembele
Barcelona: Ter Stegen – Roberto (83. Semedo), Pique, Lenglet, Alba – Arthur (73. Vidal), Busquets, Rakitič – Messi, Suárez, Coutinho (70. O. Dembele)
Lyon: Lopes (34. Gorgelin) – Dubois, Denayer, Marcelo, Mendy (77. Tete) – Ndombele, Tousart, Marcal – Fekir – M. Dembele, Depay (72. Traore)