Nechcel dojiť ani obrábať pôdu. Real vykopol z LM srbský farmár

05.03.2019 23:30
APTOPIX Spain Soccer Champions League Tadič
Dušan Tadič oslavuje svoj gól do siete Realu Madrid. Autor: ,

Ťahalo mu na tridsiatku. Bol v mizernej hernej i mentálnej forme. Na pohode mu nepridali ani otázky fanúšikov Ajaxu. Tí sa pýtali, načo do mladého mužstva prichádza Srb za výkonnostným zenitom.

„Lebo ho potrebujeme,“ utrúsil na kritické komentáre holandských novinárov a fanúšikov kouč Amsterdamčanov Erik ten Hag.

Jeho slová sa v utorok večer potvrdili. Dušan Tadič prispel k jednému z najšokujúcejších výsledkov v Lige majstrov za ostatné roky.

Ajax vďaka jeho majstrovstvu utíšil Santiago Bernabéu a úradujúceho trojnásobného víťaza najprestížnejšej súťaže vyradil už v osemfinále po víťazstve 4:1 (prvý zápas skončil o 1:2).

„V Holandsku je to úplne iné. Je to lepšie miesto pre život. V Anglicku majú len Londýn, ale to je tak všetko. Tu máte krásne čisto, pekné cesty, uličky aj kaviarne. Je to špeciálne miesto,“ vravel vlani Tadič.

V najslávnejšom holandskom klube našiel pohodu. Krivé pohľady z tribún sa zmenili na obdivné. A nielen kvôli tomu, že už prekonal svoj gólový zápis z predošlej nevydarenej sezóny v Southamptone. Najmä vďaka dvom parádnym asistenciám a bezchybnému zakončeniu proti Realu Madrid.

Tadičova spolupráca s Maročanom Hakimom Ziyechom a Brazílčanom Davidom Neresom robila trápiacej sa obrane Madridčanov obrovské problémy. Aby toho nebolo málo, na 4:1 zvýšil Lasse Schöne.

Spôsobom, ktorý kedysi predvádzal Juninho Pernambucano z Lyonu. Strelou z priameho kopu, ktorá bude brankára Realu Madrid Thibauta Courtoisa strašiť ešte poriadne dlho.

Tadič má za sebou náročné detstvo. Vyrastal v chudobe na farme v meste Bačka Topola. V ťažkých podmienkach videl futbal ako únikovú cestu pred ťažkou manuálnou prácou, dojením kráv či obrábaním pôdy. Dal sa dokopy s partiou chlapcov a na škvarovom ihrisku trávil drvivú väčšinu času.

Oplatilo sa, všimol si ho miestny profesionálny klub TSC. Netrvalo dlho a presunul sa medzi jeden z najlepších srbských klubov – Vojvodina Novi Sad. Keď mal 20 rokov, vybral si z viacerých ponúk tú od holandského Groningenu, kde dostal príznačnú prezývku – Kráľ asistencií.

Tie dve z utorkového večera budú patriť medzi najkrajšie v sezóne 2018/19 Ligy majstrov. Tá bude pokračovať bez jedného z najväčších favoritov. Real utrpel jednu z najhorších prehier na domácom trávniku. Kabínu čaká poriadny prievan.

Ten sa prehnal aj tou amsterdamskou. Namiesto zmaru a hnevu bola plná šampanského a dobrej nálady. Nie div. Tadič a spol. vykopli Real Madrid z Ligy majstrov štýlom, o ktorom sa bude hovoriť ešte dlho.

TV Pravda: Organizátor ankety Pravdy a SFZ o Futbalistu roka SR 2018 Michal Zeman komentuje doterajšie známe výsledky 26. ročníka ankety

#Ajax Amsterdam #liga majstrov vo futbale #Dušan Tadič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku