Real urval víťazstvo v samom závere. Tottenham rozprášil slabý Dortmund

Po stredajších prvých zápasoch osemfinále futbalovej Ligy majstrov sú bližšie k postup medzi okteto najlepších tímov v Európe španielsky Real Madrid a anglický Tottenham Hotspur.

13.02.2019 23:10
Ajax, Real Madrid Foto: ,
Momentka zo zápasu Ajax - Real Madrid.

Tottenham doma trimfoval nad nemeckou Borussiou Dortmund vysoko 3:0. Na londýnskom štadióne Wembley diváci v prvom polčase gól nevideli. Prvú ranu odostal hosťujúci BVB v 47. min, keď sa po krásnom centri Jana Vertonghena presadil dovtedy nevýrazný Son Hung-min.

Asistujúci Belgičan sa sám neskôr stal strelcom gólu na 2:0 po ďalšom vynikajúcom pase od Serga Auriera v 83. min a „kohúti“ vyhrávali už 2:0. O tri minúty neskôr sa presadil aj striedajúci Fernando Llorente po dobre zahranom rohu a domáci tím je po výhre 3:0 jednou nohou vo štvrťfinále LM.

V druhom stredajšom stretnutí na Štadióne Johana Cruyffa prehrali futbalisti Ajaxu Amsterdam s Realom Madrid 1:2.

V prvom polčase boli o niečo aktívnejší domáci a vypracovali si hneď niekoľko gólových šancí. V 36. min po peknej kombinácii zostal sám pred Thibautom Courtoisom marocký útočník Hakim Ziyech, ale v stopercentnej šanci trafil len belgického brankára.

O štyri minúty neskôr sa hráči Ajaxu tešili z gólu, ale hlavný rozhodca Damir Skomina ho napokon neuznal. Po prehliadnutí situácie systémom VAR usúdil, že jeden z domácich hráčov stojací v ofsajde bránil v pohybe madridskému gólmanovi. Obhajca „ušatej trofeje“ ustál šance súpera a po hodine hry udrel zásluhou Karima Benzemu.

Francúz ťažil z individuálnej akcie Viníciusa Jr., ktorý sa presadil cez troch hráčov súpera. Štvrťhodinu pred koncom sa predsa len dočkali aj hráči v bielo-červených dresoch. Striedajúci Lucas Vázquez stratil loptu na vlastnej polovici a rýchlu akciu domácich úspešne zakončil Hakim Ziyech. Už to vyzeralo tak, že sa zápas skončí remízou, no opak bol pravdou.

V 87. min poslal z pravej strany presný center Dani Carvajal a Marco Asensio rozhodol o tesnom triumfe „bieleho baletu“, ktorý je tak pred odvetou bližšie k postupu do ďalšej fázy LM.

Odvety oboch duelov sú na programe v utorok 5. marca v Madride, resp. Dortmunde.

Tottenham Hotspur (Angl.) – Borussia Dortmund (Nem.) 3:0 (0:0)
Góly: 47. Son, 83. Vertonghen, 86. F. Llorente, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)
Tottenham: Lloris – D. Sáchez, Foyth, Alderweireld – Aurier, M. Sissoko (90.+ Wanyama), Winks, Vertonghen – Eriksen – Son Hung-min (89. Lamela), Lucas Moura (84. F. Llorente)
Dortmund: Bürki – Hakimi, Toprak, Diallo, Zagadou (77. Schmelzer) – Witsel, Delaney – Sancho (88. R. Guerreiro), Dahoud, Pulisic (87. Bruun Larsen) – Götze

Ajax Amsterdam (Hol.) – Real Madrid (Šp.) 1:2 (0:0)
Góly: 75. Ziyech – 60. Benzema, 87. Asensio, rozhodoval: Damir Skomina (Slo.)
Ajax: Onana – Mazraoui, De Ligt, Daley Blind, Tagliafico – F. De Jong, Schöne (73. Dolberg) – Van de Beek – Ziyech, Tadič, Neres
Real: Courtois – Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Reguilón – Kroos, Casemiro, Modrič – Bale (61. Lucas Vázquez), Benzema (73. Asensio), Vinícius Jr. (81. Mariano)

TV Pravda: Kto získa futbalový titul? Ako bude vyzerať trnavská jar? Pozrite si naše predpovede v relácii Týždeň v športe – futbalový špeciál s Vladimírom Kinderom (vysielané 11. 2. 2019):

Video
Viac na túto tému: #Real Madrid #Borussia Dortmund #Tottenham Hotspur #Ajax Amsterdam