Po triumfe nad AS Rím bude na darčeky. Ešte nie sme retro tím, tešili sa v Plzni

, 12.12.2018 23:50

Tréner Pavel Vrba aj pri tretej účasti v základnej časti Ligy majstrov priviedol futbalistov Plzne na tretie miesto, ktoré znamená účasť v jarnej fáze Európskej ligy.

Stredopoliar Plzne Patrik Hrošovský (vľavo) v...
Stredopoliar Plzne Patrik Hrošovský (vľavo) v súboji s útočníkom AS Rím Patrikom Schickom. Autor: SITA/AP, Petr David Josek

Po kľúčovej výhre 2:1 nad AS Rím, pri ktorej okrem Patrika Hrošovského absolvoval celý zápas aj ďalší slovenský stredopoliar Roman Procházka, tešil Vrbu postup o to viac, že ​​Viktoria získala sedem bodov a stanovila tým svoj rekord. V ťažkej skupine pritom popri rímskom semifinalistovi minulého ročníka mala aj obhajcu trofeje Real Madrid a CSKA Moskva.

„Všetci vieme, že uhrať sedem bodov v Champions League je niečo mimoriadne. My si to naozaj veľmi vážime. Vypovedá to o nás, že ešte nie sme retro tím. Obávam sa, že nabudúce, keby sme postúpili do Champions League, tak uhráme buď jeden alebo deväť bodov. Ja by som radšej získal deväť,“ povedal novinárom Vrba, ktorého tím v roku 2011 získal pri premiére v skupine Ligy majstrov päť bodov a o dva roky neskôr tri body.

Bezradná hviezda Juventusu Cristiano Ronaldo
		v...
Maskot
		Benfiky Lisabon pred zápasom s AEK
		Atény.
+8Memphis Depay z Lyonu v
		súboji s
		hráčom...

Vtedy skončil tretí na úkor CSKA Moskva, ktorému dnes nestačila ani šokujúca výhra 3:0 na pôde víťaza skupiny Realu Madrid. „V Rusku nás asi nemajú radi. Už sa nám podarilo druhýkrát vyradiť CSKA. Vzhľadom na to, čo sa stalo v Madride, čo urobil Madrid, ma víťazstvo a postup do Európskej ligy teší o to viac,“ poznamenal Vrba.

Čudoval sa, že v priebehu stretnutia v Plzni sa na svetelných obrazovkách objavoval výsledok z Madridu. Klub to nemohol nijako ovplyvniť, pretože tabule bežali v režime, ktorý má na starosti UEFA. „Zdá sa mi to úplne nenormálne,“ povedal Vrba.

Slovenský futbalista Plzne Roman Procházka...
Slovenský futbalista Plzne Roman Procházka zastavuje Nicolu Zaniola z AS Rím. Autor: SITA/AP, Petr David Josek

Výhru nad AS Rím radí k najväčším úspechom. „Myslím si, že Plzeň v posledných ôsmich-desiatich rokoch, má takých veľkých zápasov viac. Ja som hlavne rád, že ich je viac a viac. Radím to medzi ďalšie mimoriadne výsledky, ktoré sa nám v posledných desiatich rokoch podarili,“ uviedol Vrba.

Plzeň opätovne potvrdila, že rozhodujúce zápasy v pohároch jej idú. V roku 2013 v poslednom dueli skupiny doma zdolala CSKA Moskva 2:1. „Ja si myslím, že je to tým, že sa blížia Vianoce a hráči potrebujú peniaze na darčeky,“ vtipkoval Vrba, ktorý s Plzňou postúpil do pohárového jari celkovo už piatykrát.

Po záverečnom hvizde predviedol tradičnú kotrmelec pod „kotlom“ fanúšikov. „Robím to len v situáciách, keď mám radosť z niečoho mimoriadneho,“ usmial sa Vrba.

Radosť trénera Plzne Pavla Vrbu.
Radosť trénera Plzne Pavla Vrbu. Autor: SITA/AP, Petr David Josek

Jeho tím čaká v pondelok žreb úvodného kola jarnej vyraďovacej fázy Európskej ligy. „Z môjho pohľadu nie je súper, ktorého by sme si nepriali. My sme iný klub než mnoho klubov, ktoré postúpili do jarnej časti Európskej ligy. My si vážime každého postupu a súpera, ktorý sem príde,“ povedal.

Bývalý reprezentačný tréner vyhral stávku so sládkom pivovaru Gambrinus Zdeňkom Polákom, ktorý sľúbil v prípade umiestnenia do tretej priečky zadarmo pre fanúšikov 11 700 pív, čo je kapacita štadióna.

Pri prehre by Vrba musel robiť na výčape v jednej z plzenských reštaurácií. „Ja sa vždy stavím len v prípade, keď verím tomu, že vyhrám,“ smial sa Vrba.

#Viktoria Plzeň #Pavel Vrba #AS Rím
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku