Sklamanie pre Hamšíka i Škriniara. Osemfinále LM bude bez Slovákov

Futbalisti Paríža St. Germain a FC Liverpool postúpili z C-skupiny do osemfinále Ligy majstrov. SSC Neapol s Marekom Hamšíkom prehral v utorňajšom stretnutí záverečného 6. kola v Liverpoole 0:1 a obsadil tretiu priečku, Paríž si zabezpečil prvé miesto triumfom na pôde Crvenej Zvezdy Belehrad 4:1.

11.12.2018 21:10
Hamšík Foto: ,
Kapitán SSC Neapol Marek Hamšík v zápase na ihrisku FC Liverpool.

Druhú postupovú miestenku z B-skupiny získal Tottenham Hotspur na úkor Interu Miláno s Milanom Škriniarom, ten pôjde do play off Európskej ligy.

Na Anfielde mali po úvodných opatrných minútach optickú prevahu domáci. V 8. minúte sa Mohamed Salah dostal pred hosťujúceho brankára, no lopta mu v čistej šanci odskočila. Vzápätí vystrelil na opačnej strane z hranice šestnástky Hamšík, jeho strela len tesne minula Allisonovu bránku. Do vedenia išli zverenci Jürgena Kloppa v 34. minúte, keď sa Salah presadil v súboji 1 na 1 a presne zakončil.

Po zmene strán sa do veľkej príležitosti dostal opäť Salah, nikým netiesnený však bránku hostí v 50. minúte zblízka netrafil. Domáci boli aktívnejší, hostia sa pred Allisona dostávali len sporadicky. V 77. minúte Salah krásne vysunul Andrewa Robertsona, ten našiel pred bránkou voľného Sadia Maneho, no David Ospina svoj tím podržal.

O dve minúty neskôr mohol vyrovnať Jose Callejon, ale svoju veľkú šancu po presnej prihrávke Lorenza Insigneho zahodil. V 87. minúte spálil ďalšiu tutovku Mane. O postupe talianskeho tímu mohol v nadstavenom čase rozhodnúť striedajúci Arkadiusz Milik, domácich zachránil od pohromy brankár Alisson. V závere zahodil ďalšiu obrovskú príležitosť Mane.

6. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Hráči SSC Neapol vedení kapitánom Marekom...

Parížania rozhodli o svojom úspechu už v prvom polčase, v ktorom sa presadili Edinson Cavani a Neymar. Marko Gobeljič znížil po zmene strán, Marquinhos a Kylian Mbappe pridali ďalšie góly PSG. Ten s jedenástimi bodmi vyhral skupinu, Liverpool aj Neapol nazbierali deväť bodov, pre anglický klub prehovorilo pri vyrovnanej bilancii vzájomných duelov viac strelených gólov.
SSC sa na jar predstaví v šestnásťfinále EL rovnako ako Inter. Milánčania síce doma proti PSV Eindhoven (1:1) dokázali odpovedať na gól Hirvinga Lozana z úvodu, keď v 73. minúte vyrovnal Mauro Icardi, ale totožný výsledok sa podarilo uhrať Tottenhamu na pôde víťaza skupiny FC Barcelona.

Kľúčový gól hostí vsietil Lucas Moura päť minút pred koncom riadneho hracieho času a Spurs pri rovnosti bodov s Interom disponovali lepšou vzájomnou bilanciou vďaka gólu strelenému na ihrisku súpera.

Futbalisti FC Porto vyhrali v utorkovom stretnutí záverečného 6. kola D-skupiny Ligy majstrov na ihrisku Galatasaraya Istanbul 3:2. V druhom zápase vyhralo Schalke 04 doma nad Lokomotivom Moskva 1:0. Oba víťazné kluby už mali istotu osemfinálovej účasti.

Už istý víťaz skupiny z Porta sa ujal vedenia v 17. minúte po góle Felipeho, druhý presný zásah pridal v 42. minúte z jedenástky Moussa Marega. Za domácich znížil v nadstavenom čase prvého polčasu takisto z penalty Sofiane Feghouli.

Sofiane Feghouli z Galatasarayu (vľavo) a... Foto: Reuters, OSMAN ORSAL
futbal Sofiane Feghouli z Galatasarayu (vľavo) a Hector Herrera (FC Porto) v akcii.

Dvojgólové vedenie vrátil hosťom v 57. minúte Sergio Oliveira, no v 65. minúte strelil kontaktný gól Eren Derdiyok. Domáci mohli zakrátko vyrovnať, Feghouli však svoju druhú jedenástku nepremenil a tak si hostia odviezli z Istanbulu všetky body. Galatasaray skončil v tabuľke tretí a na jar bude hrať v play off Európskej ligy.

Rozhodujúci gól za Schalke dal v 91. minúte Alessandro Schöpf. Schalke postúpilo do osemfinále z druhého miesta, ruský tím v tohtosezónnych európskych súťažiach skončil.

6. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov

A-skupina
FC Bruggy – Atlético Madrid 0:0
Rozhodoval: Massa (Tal.)

AS Monaco – Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Góly: 15. a 88. Guerreiro. Rozhodoval: Pawson (Angl.)

1. Borussia Dortmund 6 4 1 1 10:2 13
2. Atlético Madrid 6 4 1 1 9:6 13
3. FC Bruggy 6 1 3 2 6:5 6
4. AS Monaco 6 0 1 5 2:14 1

Pozn: prvé dva tímy postúpili do osemfinále, tretí do play off EL

B-skupina
FC Barcelona – Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)
Góly: 7. Dembélé – 85. Lucas Moura. Rozhodoval: Mažič (Srb.)

Inter Miláno – PSV Eindhoven 1:1 (0:1)
Góly: 73. Icardi – 13. Lozano. Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

FC Liverpool – SSC Neapol 1:0 (1:0)
Gól: 34. Salah. Rozhodoval: Skomina (Slovin.)
Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie

Crvena Zvezda Belehrad – Paríž St. Germain 1:4 (0:2)
Góly: 56. Gobeljič – 10. Cavani, 40. Neymar, 74. Marquinhos, 90.+2 Mbappé. Rozhodoval: Collum (Škót.)

1. Paríž St. Germain 6 3 2 1 17:9 11
2. FC Liverpool 6 3 0 3 9:7 9
3. SSC Neapol 6 2 3 1 7:5 9
4. CZ Belehrad 6 1 1 4 5:17 4

D-skupina
Galatasaray Istanbul – FC Porto 2:3 (1:2)
Góly: 45.+1 Feghouli (z 11 m), 65. Derdiyok – 17. Felipe, 42. Marega (z 11 m), 57. Oliveira. Rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

FC Schalke 04 – Lokomotiv Moskva 1:0 (0:0)
Gól: 90.+1 Schöpf. Rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)

1. FC Porto 6 5 1 0 15:6 16
2. FC Schalke 6 3 2 1 6:4 11
3. Galatasaray 6 1 1 4 5:8 4
4. Lokomotiv 6 1 0 5 4:12 3

Viac na túto tému: #Marek Hamšík #liga majstrov vo futbale #Milan Škriniar