Interu zachránil bod Icardi, Neapolu Insigne. Šok Liverpoolu v Belehrade

Futbalisti FC Barcelona sú prvý tím s miestenkou do vyraďovacej fázy Ligy majstrov 2018/2019. Kataláncom stačila na osemfinálovú istotu aj remíza 1:1 v utorňajšom šlágri 4. kola B-skupiny na ihrisku Interu Miláno.

06.11.2018 20:53 , aktualizované: 23:24
Milan Škriniar Foto: ,
Obranca Interu Milan Škriniar sa snaží zastaviť útočníka Barcelony Luisa Suáreza.

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v dueli medzi SSC Neapol s Marekom Hamšíkom a Parížom Saint-Germain. Hamšík nastúpil na rekordný 512. zápas v klubovej histórii.

Napriek predzápasovým informáciám chýbal Kataláncom Lionel Messi, ktorý nesedel ani na lavičke náhradníkov. V upršanom Miláne sa po pomalšom úvode dostali k prvej väčšej šanci domáci, no Asamoah zvnútra šestnástky mieril mimo.

Aktívnejší boli hostia a postupne dostávali súpera pod tlak. V 23. minúte namieril Rakitič len tesne vedľa. Barcelončania boli blízko ku gólu po polhodine, ale v niekoľkých pološanciach za sebou im chýbal krok navyše, či presnejšia koncovka.

Remízy Škriniara a Hamšíka v Lige majstrov Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Jedenástka Interu Miláno pred zápasom s...

Krátko pred prestávkou mal tutovku Suárez, ku ktorému sa nečakane odrazila lopta od Škriniara, ale uruguajský kanonier Handanoviča neprekonal.

V 61. minúte sa mu to už podarilo, no Rakitič mu prihral spoza bránkovej čiary a tak gól nemohol platiť. Hostia sa dočkali v 83. minúte, keď sa strelou pomedzi dvojicu obrancov presadil striedajúci Malcom, no o štyri minúty neskôr zariadil deľbu bodov domáci matador Mauro Icardi.

V druhom stretnutí „béčka“ vyhral Tottenham Hotspur doma nad PSV Eindhoven 2:1, keď vďaka dvom gólom Harryho Kanea otočil nepriaznivé skóre.

V londýnskom Wembley viedla zápas šestica slovenských arbitrov na čele s Ivanom Kružliakom, na čiarach mu pomáhali Tomáš Somoláni a Branislav Hancko. Štvrtým rozhodcom bol Tomáš Mokoš a dodatočnými asistentmi Peter Kráľovič a Filip Glova.

Duel pod Vezuvom toho v prvom polčase divákom príliš neponúkol, hralo sa medzi šestnástkami, s pozornou defenzívou na oboch stranách a takmer bez šancí.

Kapitán Neapola Marek Hamšík v súboji s... Foto: Reuters, ALESSANDRO BIANCHI
Marek Hamšík Kapitán Neapola Marek Hamšík v súboji s hviezdou Paríža Neymarom.

V nadstavenom čase však domáca obrana vôbec nezvládla rýchly prechod hostí do útoku, Mbappé našiel medzi šiestimi Neapolčanmi voľného Bernata a ten v páde otvoril skóre.

Po zmene strán sa tempo poriadne rozbehlo vďaka aktivite SSC, Buffon niekoľkokrát zachránil, no na penaltu Insigneho zo 63. minúty nedosiahol – 1:1. Ďalšie góly už v Neapole nepadli.

Marek Hamšík prekonal ďalší klubový rekord SSC, keď sa stal hráčom s najväčším počtom štartov v jeho farbách v histórii. V zápase proti PSG nastúpil už na svoj 512. súťažný duel v drese tímu spod Vezuvu a zlepšil tak zápis jednej z klubových legiend Giuseppeho Bruscolottiho (511).

Kapitán Neapola Marek Hamšík ďakuje fanúšikom... Foto: Reuters, CIRO DE LUCA
Marek Hamšík Kapitán Neapola Marek Hamšík ďakuje fanúšikom po zápase s Parížom St. Germain.

V druhom zápase C-skupiny Liverpool vôbec nenapodobnil výkon z domáceho vzájomného duelu, v ktorom zdolal Cervenu Zvezdu Belehrad jasne 4:0. V prvom polčase si vytvoril jedinú čistú šancu, ktorú v 17. minúte trestuhodne spálil Daniel Sturridge.

Naopak, nebezpečnejší boli domáci a najmä útočník Milan Pavkov, ktorý sa v 22. minúte zavesil do vzduchu a hlavou poslal do siete center z rohu.

Dvadsaťštyriročný útočník zažiaril ešte viac o sedem minút neskôr, keď výstavnou strelou z asi 23 metrov zvýšil na 2:0. Liverpoolčania zostali zaskočení a smerom dopredu nedokázali nič poriadne vymyslieť. Krátko po zmene strán sa zdalo, že Milner zasiahol v pokutovom území loptu rukou, ale rozhodca nepískal.

Futbalisti Crvenej zvezdy oslavujú triumf nad... Foto: SITA/AP, Marko Drobnjakovic
Crvena zvezda, Liverpool Futbalisti Crvenej zvezdy oslavujú triumf nad Liverpoolom.

Hostia zaznamenali prvú strelu na bránku až v 70. minúte z kopačky Salaha. Hviezdny útočník mohol znížiť o chvíľu neskôr, ale trafil len žrď. „Reds“ už do konca duelu nedokázali skórovať a tak odišli z Belehradu s neočakávanou prehrou.

Liverpool nevyužil šancu poistiť si prvé miesto v tabuľke C-skupiny a tak ho z nej zosadil Neapol, oba tímy majú šesť bodov, PSG o jeden menej.

Aj v Monaku sa zrodilo prekvapenie, domáce AS síce malo prvé väčšie šance a úvodný tlak, no po prvom dejstve prehrávalo s FC Bruggy rozdielom triedy 0:3. Prvé dva góly strelil Hans Vanaken, v 12. minúte sa presadil zblízka a v 17. premenil pokutový kop. Na rozdiel triedy zvýšil v 24. minúte po samostatnej akcii brazílsky útočník Wesley.

Tréner Monaca Thierry Henry po vysokej prehre. Foto: Reuters, ERIC GAILLARD
Thierry Henry Tréner Monaca Thierry Henry po vysokej prehre.

Hostia v ďalšom priebehu bez väčších problémov kontrolovali zápas a v 85. minúte pridali aj štvrtý gól. Po chybe obrany AS sa presadil Ruud Vormer.

Monaco tak zostalo na poslednom mieste A-skupiny s jediným bodom, Bruggy majú na konte štyri a výrazne si vylepšili šancu na postup aspoň do play off Európskej ligy. Francúzsky tím je naďalej vo veľkej kríze, nevyhral už 15 súťažných zápasov.

V druhom zápase A-skupiny síce držali loptu na kopačkách hráči Borussie Dortmund, no jasnú streleckú prevahu malo domáce Atletico Madrid a dokázalo ju premeniť na triumf 2:0. O prvý gól sa postaral v 33. minúte Saul Niguez, druhý pridal Antoine Griezmann.

Francisco Javier Montero z Atlética (vpravo) v... Foto: Reuters, JUAN MEDINA
Javier Montero, Marco Reus Francisco Javier Montero z Atlética (vpravo) v súboji s Marcom Reusom z Dortmundu.

Dortmund si napriek neúspechu udržal prvú priečku v tabuľke, no jeho súper ho bodovo dobehol.

V D-skupine vyhrali domáce mužstvá. FC Porto si poradilo s Lokomotivom Moskva 4:1, keď sa presadili postupne Hector Herrera, Moussa Marega, Jesus Manuel Corona a Otavio, za hostí znížil Jefferson Farfan.

Porto si tak udržalo prvú priečku v tabuľke pred Schalke, ktoré vyhralo doma nad Galatasarayom 2:0.

Liga majstrov – A-skupina:

Atlético Madrid – Borussia Dortmund 2:0 (1:0)
Góly: 33. Saúl Ňiguez, 80. Griezmann, rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)
Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, Giménez (46. Montero), Lucas Hernández, Filipe Luis – Rodri, Thomas Partey – Saúl Ňiguez, A. Correa (81. Vitolo) – Griezmann, N. Kalinić (62. Martins)
Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Akanji, Toprak, Hakimí – Witsel, T. Delaney – Pulisic (59. R. Guerreiro), Reus, Sancho (79. J. B. Larsen) – Alcácer (75. Götze)

AS Monako – FC Bruggy 0:4 (0:3)
Góly: 12. a 17. Vanaken (druhý z pok. kopu), 24. Wesley, 85. Vormer, rozhodoval: Artur Dias (Por.)
AS Monako: Benaglio – Sidibe, Glik (76. Touré), Jemerson, Barreca – Tielemans, Ait Bennasser (68. Massengo), Chadli – Sylla, Falcao (61. Gouano), S. Diop
FC Bruggy: Horvath – Poulain, Mechele, Denswil – C. Mata (77. Vlietinck), Vormer, Nakamba, Rits, Diatta (6. Cools) – Wesley (72. Rezaei), Vanaken

Inter Miláno – FC Barcelona 1:1 (0:0)
Góly: 87. Icardi – 83. Malcom, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)
Inter Miláno: Handanovič – Vrsaljko, De Vrij, Škriniar, K. Asamoah – Vecino, Brozovič (85. Martinez) – Politano (81. Candreva), Nainggolan (63. Valero), Perišič – Icardi
FC Barcelona: Ter Stegen – S. Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Rakitič, Busquets, Arthur (74. A. Vidal) – O. Demb?lé (81. Malcom), L. Suárez, Coutinho

Tottenham Hotspur – PSV Eindhoven 2:1 (0:1)
Góly: 78. a 89. H. Kane – 2. L. de Jong, rozhodovali: Ivan Kružliak – Tomáš Somoláni, Branislav Hancko (všetci SR)
Tottenham: Gazzaniga – Aurier (75. Trippier), Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies – Winks, D. Alli, Eriksen – Lucas Moura (62. Lamela), H. Kane, Son Hung-min (75. F. Llorente)
PSV: Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Angeli?o – Rosario, Pereiro (73. Malen), Hendrix – Lozano, L. de Jong (81. Sainsbury), Bergwijn (86. Gutiérrez)

Tabuľka B-skupiny:
1. Barcelona 4 3 1 0 11:3 10
2. Inter 4 2 1 1 5:5 7
3. Tottenham 4 1 1 2 7:9 4
4. PSV 4 0 1 3 4:10 1

C-skupina:

SSC Neapol – Paríž Saint-Germain 1:1 (0:1)
Góly: 62. Insigne (z pok. kopu) – 45.+ Bernat, rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)
Neapol: Ospina – Maksimović (76. Hysaj), Raúl Albiol, K. Koulibaly, Mário Rui – Allan, Hamšík, F. Ruiz (71. Zieliňski) – Callejón, Mertens (83. Ounas), L. Insigne
PSG: Buffon – Kehrer (90.+ E. Choupo-Moting), Thiago Silva, Marquinhos, Bernat – Meunier (73. Kimpembe), Draxler, Verratti, Di María (77. E. Cavani) – Mbappé, Neymar

Crvena zvezda Belehrad – FC Liverpool 2:0 (2:0)
Góly: 22. a 29. Pavkov, rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)
Crvena zvezda Belehrad: Borjan – Stojkovič (59. Gobeljič), Savič, Degenek, Rodič – Krstičič (73. Jovičič), Jovančič – Srnič, Marin (64. Čaušič), Ben Nabouhane – Pavkov
FC Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (46. Gomez), Matip, van Dijk, Robertson – Milner, Wijnaldum, Lallana (79. Origi) – Salah, Sturridge (46. Firmino), Mané

Tabuľka C-skupiny:
1. FC Liverpool 4 2 0 2 7:5 6
2. SSC Neapol 4 1 3 0 4:3 6
3. Paríž Saint-Germain 4 1 2 1 11:7 5
4. Crvena Zvezda Belehrad 4 1 1 2 3:10 4

D-skupina:

Schalke 04 Gelsenkirchen – Galatasaray Istanbul 2:0 (1:0)
Góly: 4. Burgstaller, 57. Uth, rozhodoval: William Collum (Škót.)
Schalke 04: Nübel – Stambouli, S. Sané, Nastasić – Caligiuri, Harít (56. McKennie), Rudy (76. Serdar), Uth (63. N. Bentaleb), Schöpf – Embolo, Burgstaller
Galatasaray: Muslera – Linnes (46. Bayram), Kabak, Aziz, Mariano – Belhanda, Donk, Ndiaye – Onyekuru, Gümüs (72. Celik), G. Rodrigues (63. Inan)

FC Porto – Lokomotiv Moskva 4:1 (2:0)
Góly: 2. H. Herrera, 42. Marega, 67. J. Corona. 90.+ Otávio – 59. Farfán, rozhodoval: Davide Massa (Tal.)
FC Porto: Casillas – Maxi Pereira, Militao, Felipe, Telles – Ó. Torres (84. Sergio Oliveira), Danilo, H. Herrera – J. Corona (77. Hernani), Marega, Brahimi (68. Otávio)
Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatiev, Höwedes, Čorluka, Idowu – Anton Mirančuk, Denisov, Krychowiak, M. Fernandes (46. Farfán) – Alexej Mirančuk – Éder (71. Smolov)

Viac na túto tému: #AS Monaco #FC Liverpool #Crvena Zvezda Belehrad #FC Bruggy