Problémy s logistikou. MUFC opäť meškal na zápas, Mourinho išiel pešo

Anglický futbalový klub Manchester United pravdepodobne neminie ďalšia pokuta od Európskej futbalovej únie (UEFA).

24.10.2018 08:26
mourinho Foto: ,
José Mourinho (vľavo) počas zápasu s Juventusom.

„Červení diabli“ totiž opäť meškali na domáci duel Ligy majstrov, v utorok pricestovali na štadión Old Trafford iba 50 minút pred plánovaným výkopom stretnutia proti Juventusu Turín. Tréner José Mourinho dokonca prišiel na štadión peši.

„Mal som bundu, fanúšikovia ma nespoznali,“ prezradil Mourinho. Hráčom približne kilometrová cesta z hotela trvala až 70 minút.

Podobná situácia sa Manchestru United stala aj pred nedávnym súbojom proti Valencii, keď hráči prišli na štadión iba 45 minút pred úvodným výkonom. Pravidlá súťaže pritom hovoria, že klub by mal prísť 75 minút pred zápasom.

Keďže za uvedené meškanie pred stretnutím proti Valencii dostal anglický tím pokutu 15-tisíc eur, teraz ho neminie minimálne rovnaký postih. United zvolili hotel bližší k štadiónu, no problémom s transportom sa opäť nevyhli.

Víťazný návrat Ronalda

Keď útočník talianskeho futbalového klubu Juventus Turín Cristiano Ronaldo po skončení utorňajšieho zápasu H-skupiny Ligy majstrov 2018/2019 na ihrisku Manchestru United (1:0) schádzal z trávnika, pokúsili sa k nemu dostať dvaja mladí fanúšikovia, aby sa s ním odfotili.

Aj keď ich usporiadateľská služba spacifikovala, päťnásobný najlepší svetový futbalista napokon priaznivcom so širokým úsmevom vyhovel. Aj takúto podobu mal návrat 33-ročného Cristiana Ronalda na manchesterský Old Trafford, kde strávil dovedna šesť sezón (2003–2009) pred prestupom do Realu Madrid.

Práve v drese ManUtd CR7 vyhral v roku 2008 prvú z doterajších piatich trofejí pre víťaza LM, ďalšie štyri získal s Realom Madrid. Rodák z Madeiry po utorňajšom zápase poďakoval fanúšikom United za vrelé privítanie.

„Dosiahli sme dôležité víťazstvo v zápase, ktorý mal pre mňa veľký emocionálny význam. Bolo skvelé opäť si zahrať na Old Trafforde. Ďakujem všetkým fanúšikom za privítanie a podporu,“ napísal na instagrame C. Ronaldo, ktorý v Manchestri pod vedením legendárneho Sira Alexa Fergusona získal dovedna deväť trofejí vrátane troch titulov v anglickej Premier League a spomenutého prvenstva v LM v ročníku 2007/2008.

Za „červených diablov“ strelil 118 gólov. V minulosti nastúpil na ihrisku svojho niekdajšieho anglického zamestnávateľa aj ako hráč Realu Madrid. Bolo to v odvete osemfinále LM 2012/2013. Víťazným gólom vtedy posunul „biely balet“ do ďalšej fázy.

Kapitán majstrov Európy 2016 tentoraz nebol gólovým hrdinom svojho tímu, no zastúpil ho Argentínčan Paulo Dybala, keď v 17. min práve po centri C. Ronalda zblízka prekonal španielskeho brankára domácich Davida de Geu.

„Hrali sme proti jednému z najväčších, podotýkam, že naozaj najväčších kandidátov na víťazstvo v Lige majstrov. Nebolo to však iba o Cristianovi Ronaldovi a Dybalovi. Páni Bonucci a Chiellini by mohli vyučovať na Harvarde, ako majú hrať stopéri,“ zložil protivníkom poklonu tréner Manchestru United José Mourinho.

„Mali sme v pláne kontrolovať priebeh zápasu. V prvom polčase sa nám to darilo, v tom druhom sme už neboli až takí dobrí, ale víťazstvo sme si zaslúžili. Podali sme však kvalitný výkon,“ vyhlásil Bonucci podľa oficiálnej stránky Európskej futbalovej únie (UEFA).

„Pohyb našich útočníkov spôsoboval domácim obrancov mnoho problémov. V niektorých situáciách nám chýbala lepšia finálna prihrávka. Naše víťazstvo je úplne zaslúžené. Mali sme kontrolu nad stredom poľa a vždy, keď sme to potrebovali, vedeli sme zvýšiť ofenzívne tempo. Po zmene strán nás United trochu zatlačili a prinútili k niekoľkým chybám, odohrali sme však dobrý duel,“ skonštatoval kormidelník Turínčanov Massimiliano Allegri.

Viac na túto tému: #Manchester United #José Mourinho #liga majstrov vo futbale