Neapol udrel v závere šlágra, triumf Barcelony vo Wembley, obrat Interu

Po stredajších dueloch 2. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 má plný počet bodov už iba päť tímov.

03.10.2018 21:11 , aktualizované: 23:37
Neapol, Lorenzo Insigne Foto: ,
Gólový hrdina Neapola Lorenzo Insigne po zápase s Liverpoolom.

Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským stopérom Milanom Škriniarom zvíťazili v B-skupine nad domácim PSV Eindhoven 2:1. Na konte majú plný počet šesť bodov rovnako ako FC Barcelona. Katalánsky gigant si vo Wembley poradil s Tottenhamom Hotspur 4:2 a vďaka lepšiemu skóre figuruje na čele zoskupenia.

Hráči PSV mali ťažké srdce na srbského rozhodcu Mažiča, ktorý nevylúčil hosťujúceho brankára Handanoviča. Za hru rukou mimo šestnástky udelil slovinskému reprezentantovi v 41. minúte iba žltú kartu a neoslabil taliansky tím, ktorý onedlho po presnom zásahu Nainggolana vyrovnal a po hodine hry dokonal jeho obrat Icardi, ktorý využil zaváhanie domácej defenzívy.

Stredajšie zápasy 2. kola Ligy majstrov Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Obranca Interu Milan Škriniar hlavičkuje v...

V šlágri B-skupiny i celého stredajšieho programu zvíťazil FC Barcelona nad domácim Tottenhamom Hotspur 4:2. V 2. minúte sa brankár Lloris dopustil veľkej chyby, neodhadol let lopty po pase Messiho a vybehol až na kraj šestnástky, čo využil pohotový Coutinho.

V 28. minúte zvýšil náskok katalánskeho giganta exportnou strelou Rakitič. „Kohútom“ vrátil nádej Kane, ktorý sa v 52. minúte presadil individuálne a krížnou strelou prekonal ter Stegena.

Ale iba na chvíľu, v 56. minúte zaúradoval výborne hrajúci Messi a vrátil svojmu tímu dvojgólové vedenie. Vďaka Lamelovi sa domáci opäť priblížili, ale „Barca“ v závere vďaka Messimu zasadila súperovi K.O.

Kanonier Tottenhamu Harry Kane a v pozadí... Foto: Reuters, DYLAN MARTINEZ
Harry Kane, Lionel Messi Kanonier Tottenhamu Harry Kane a v pozadí Lionel Messi z Barcelony.

Paríž St. Germain si poradil s Crvenou Zvezdou Belehrad jednoznačne 6:1, hetrikom sa zaskvel Brazílčan Neymar. Zverenci trénera Thomasa Tuchela získali do tabuľky C-skupiny prvé tri body, keďže pred dvoma týždňami prehrali na Anfielde s FC Liverpool 2:3.

Po štvrťhodine mohol v Parku princov otvoriť skóre Mbappé po prihrávke Neymara, ale Borjan bol pripravený a ratoval na roh. Parížania nepožičali loptu súperovi, ktorého prinútili stiahnuť sa do obrannej ulity.

Favoritovi pomohol priamy kop spoza šestnástky, z ktorého Neymar prekvapil hosťujúceho brankára – 1:0. Už o dve minúty Rabiot skvelým čítaním hry odobral súperovmu hráčovi loptu v strede ihriska, tá rýchlo putovala po linke Neymar – Mbappé späť k brazílskemu útočníkovi, ktorý „klincom“ zariadil dvojgólový náskok.

Tréner Paríža St. Germain Thomas Tuchel s... Foto: Reuters, CHARLES PLATIAU
Thomas Tuchel, Neymar Tréner Paríža St. Germain Thomas Tuchel s hviezdnym Neymarom.

Ten sa do polčasu ešte podarilo zvýšiť vďaka Cavanimu a Di Mariovi. Srbský majster bol zrelý na „uterák“, ale po prestávke PSG očividne ubral nohu z plynu a šetril sa na nedeľňajší ligový šláger s Lyonom.

Neymar sa napokon mohol potešiť z hetriku a hostia aspoň z dosiahnutia čestného úspechu, o ktorý sa v 74. minúte postaral Marin. V druhom zápase C-skupiny si Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom, ktorý hral do 81. minúty, poradil s Liverpoolom 1:0. V 90. minúte rozhodol Lorenzo Insigne.

V D-skupine zvíťazilo Schalke 04 Gelsenkirchen nad Lokomotivom Moskva 1:0 po góle Američana McKennieho z 88. minúty, ktorý sa presadil hlavičkou po rohovom kope. Ruský tím má na bodovom i gólovom konte nulu. Na čele je štvorbodová dvojica Schalke 04 a FC Porto, portugalský tím zvíťazil nad Galatasarayom Istanbul 1:0.

Sklamý Hans Vanaken z FC Bruggy a oslavujúci... Foto: Reuters, SERGIO PEREZ
Hans Vanaken Sklamý Hans Vanaken z FC Bruggy a oslavujúci hráči Atlética Madrid.

V úlohe hlavného rozhodcu zápasu A-skupiny medzi Atleticom Madrid a FC Bruggy (3:1) sa predstavil Slovák Ivan Kružliak. Borussia Dortmund si poradila s trápiacim sa AS Monaco 3:0 a po dvoch kolách získala rovnako ako Atletico plný počet 6 bodov.

Liga majstrov – 2. kolo:

A-skupina:

Atlético Madrid – FC Bruggy 3:1 (1:1)
Góly: 28. a 67. Griezman, 90.+ Koke – 40. Groeneveld, rozhodovali: Ivan Kružliak – Tomáš Somoláni, Branislav Hancko (všetci SR)
Atlético: Oblak – Arias, Godín, Gimenéz (46. F. Luis), Lucas Hernández – Lemar, Partey (63. A. Correa), Rodri, Saúl Ňiguez, Koke – Griezmann, Diego Costa (69. Rodri)
Bruggy: Letica – Poulain, Mechele, Denswil – Vlietinck (56. C. Mata), Vormer, Rits(75. Openda), Groeneveld, Vanaken – Wesley, Schrijvers (56. Makamba)

Borussia Dortmund – AS Monako 3:0 (0:0)
Góly: 51. Larsen, 72. Alcacer, 90.+ Reus rozhodoval: Alexej Kulbakov (Biel.)
Dortmund: Bürki – Piszczek, Akanji, Zakadou, Diallo – Piszczek, Delaney (65. Weigl) – Wolf (46. Larsen), Reus, Sancho (84. Philipp) – Alcacer
Monako: Benaglio(45. Su­bašič) – Raggi, Glik, Jemerson, Henrichs – Tielemans, Aholou, Golovin (77. Chadli) – Sidibé, Falcao, Sylla (70. Grandsir)

Tabuľka A-skupiny:
1. Dortmund 2 2 0 0 4:0 6
2. Atletico 2 2 0 0 5:2 6
3. Bruggy 2 0 0 2 1:4 0
4. Monako 2 0 0 2 1:5 0

B-skupina:

Tottenham Hotspur – FC Barcelona 2:4 (0:2)
Góly: 52. H. Kane, 66. Lamela – 2. Coutinho, 28. Rakitič, 56. a 90.+ Messi, rozhodoval: Felix Zwayer (Nem.)
Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, D. Sánchez, B. Davies – Winks, Wanyama (57. Dier) – Lucas Moura, Lamela (79.Llorente), Son Heung-min (66. M. Sissoko) – H. Kane
Barcelona: Ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Arthur (87. Arturo Vidal), Busquets, Rakitič – Messi (90.+ Vermaelen), L. Suárez, Coutinho (83. Rafinha)

PSV Eindhoven – Inter Miláno 1:2 (1:1)
Góly: 27. Rosario – 44. Nainggolan, 60. Icardi ,rozhodoval: Milorad Mažič (Srb.)
PSV: Zoet – Dumfries, Schwaab, Viergever, Esmoris Tasende – Rosario, Pereiro (75. Malen), Hendrix – Lozano, L. De Jong, Bergwijn
Inter: Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, De Vrij, K. Asamoah – Vecino, Brožovič – Politano (90.+ Candreva), Nainggolan (86. Valero), Perišič – Icardi

Tabuľka B-skupiny:
1. Barcelona 2 2 0 0 8:2 6
2. Inter 2 2 0 0 4:2 6
3. Tottenham 2 0 0 2 3:6 0
4. PSV 2 0 0 2 1:6 0

C-skupina:

Paríž St. Germain – Crvena zvezda Belehrad 6:1 (4:0)
Góly: 20., 22. a 81. Neymar, 37. Cavani, 42. Di María, 70. Mbappé – 74. Marin, rozhodoval: Arthur Dias (Portug.)
PSG: Areola – Meunier, Kimpembé, Thiago Silva (76. Kehrer), Bernat – Verratti, Rabiot – Mbappé (76.Choupo-Moting), Neymar (82. Draxler), Di María – Cavani
Crvena Zvezda: Borjan – F. Stojkovič, Degenek, V. Savič (46. Pavkov), Rodič – Jovičič, Krstičič – Marin, Čaušič, Simič (46. Babič) – Ben Nabouhane (76. Ebecilio)

SSC Neapol – FC Liverpool 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ L. Insigne, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)
Neapol: Ospina – Maksimovič, Raúl Albiol, K. Koulibaly, Mário Rui – Allan, Hamšík (81. Zieliňski), F. Ruiz (68.Verdi) – Callejón, Milik (66. Mertens), L. Insigne
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, J. Gomez, Van Dijk, Robertson – Milner (76. Fabinho), Wijnaldum, Keita (19. Henderson) – Salah, Firmino, S. Mané (89. Sturridge)