Juventus je hlavný favorit LM. Vďaka Ronaldovi, myslí si Messi

04.09.2018 08:15
FC Barcelona
Lionel Messi. Autor: ,

Nie Real Madrid ani FC Barcelona, ale Juventus Turín je podľa argentínskeho futbalového útočníka Lionela Messiho najväčším ašpirantom na tohtosezónne víťazstvo v Lige majstrov.

Podľa 31-ročného rodáka z Rosaria za to môže prítomnosť Portugalčana Cristiana Ronalda v tíme turínskej „starej dámy“. Ako je známe, kapitán majstrov Európy 2016 po deviatich rokoch v lete prestúpil z Realu Madrid do Talianska.

Práve „biely balet“ triumfoval v LM v ostatných piatich sezónach až štyrikrát, hlavne pričinením Cristiana Ronalda. Európsky pohár číslo jeden je pre „blaugranas“ v ostatných troch ročníkoch Achillovou pätou, zakaždým vypadli už vo štvrťfinále. Legenda barcelonského klubu Carles Puyol dokonca adresoval Kataláncom ostré slová, keď vyhlásil: „Ak v období, v ktorom sa hrdo pýšime najlepšou Barcelonou v histórii futbalu, vyhrá Real Madrid trikrát po sebe Ligu majstrov, mali by sme sa nad sebou poriadne zamyslieť.“

„Nadišiel čas, aby sme znova vyhrali LM. Máme silný káder a môžeme bojovať o všetky trofeje. Ostatné tri roky sme skončili vo štvrťfinále, posledná prehra s AS Rím (0:3) bola najhoršia zo všetkých,“ uviedol Messi v interview pre Radio Catalunya. Podľa 5-násobného najlepšieho svetového futbalistu sa Real Madrid odchodom Cristiana Ronalda poriadne oslabil, preto za najväčšieho konkurenta v LM považuje Juventus Turín. „Kráľovský klub je po odchode Cristiana Ronalda slabší a Juventus je tak favorit na triumf v LM,“ doplnil Messi, ktorý priznal, že bol veľmi prekvapený rozhodnutím CR7 opustiť Madrid.

#Juventus Turín #Cristiano Ronaldo #Lionel Messi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku