Slovan premárnil proti Trenčínu trojgólový náskok, ďalšia remíza Trnavy

Líder futbalovej Fortuna ligy Slovan Bratislava remizoval s Trenčínom 3:3 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola.

26.08.2018 19:40 , aktualizované: 21:12
Slovanista Moha v súboji s Jakubom Paurom... Foto: TASR, Dano Veselský
Moha, Jakub Paur Slovanista Moha v súboji s Jakubom Paurom (Trenčín ).

Trenčania nechali pred dôležitým štvrtkovým zápasom Európskej ligy UEFA proti AEK Larnaka odpočívať viaceré opory, až po prestávke nastúpili Joey Sleegers a Antonio Mance.

„Belasí“ viedli už od 2. min, kedy Andraž Šporar utiekol obrane hostí a osamotený pred brankárom Igorom Šemrincom nezaváhal. Aj ďalšie dva góly dal Slovan zo stredu „šestnástky“. Dejana Dražiča síce tesne bránil Lukáš Skovajsa, no v 28. min bolo 2:0. Krajný obranca Mitch Apau sa nečakane vybral do útoku a peknou prihrávkou ho našiel Šporar.

Remízy Slovana s Trenčínom a Trnavy s Ružomberkom Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Slovanista Moha medzi Reubenom Yemom a Osmanom...

S vysokou prehrou sa odmietol zmieriť Hamza Čatakavič, ktorý tesne pred prestávkou znížil. V druhom polčase to dlho nevyzeralo, že hostia získajú bod, no v závere najprv Antonio Mance hlavou znížil a Čatakovič vzápätí premenil pokutový kop, ktorý po faule brankára Dominika Greifa na Jakuba Paura nariadil arbiter Pavol Chmura. Slovan vedie domácu ligu o dva body pred druhou Dunajskou Stredou.

Fortuna liga – 6. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 3:3 (3:1)

• Góly: 2. Šporar, 28. Dražič, 38. Apau – 44. a 88. Čatakovič (druhý z pok. kopu), 86. Antonio Mance, ŽK: 86. Nono, 88. Greif – 51. Van Arnhem, 53. Ubbink, 69. Čatakovič, rozhodovali: Chmura – Hrčka, Chládek, 1567 divákov
  • Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Božikov – Nono – V. Savičevič (82. Hološko), Holman (62. De Kamps), Moha – Šporar, Dražič
  • Trenčín: Šemrinec – Yem, Paur, Mašović, Skovajsa – Van Arnhem (85. Kleščík) – Azango, Ubbink, Bukari (77. Sleegers) – Čataković, Kvocera (46. Antonio Mance)

Martin Ševela, tréner Slovana: „Mali sme v prvom polčase dostatok šancí, mohli sme dať aj viac gólov. Vedeli sme, že v druhom polčase Trenčín nemá čo stratiť. Šance, aké mal Šporar, sa musia premieňať. V závere sme zle reagovali pred gólovými situáciami. Bol to zaujímavý zápas z oboch strán. Trenčínu prajem, aby vo štvrtok na Cypre vybojoval postup v Európskej lige.“

Ricardo Moniz, tréner Trenčína: „Bola to reklama na futbal. Hrali proti sebe dva ofenzívne tímy. Chceli sme Slovan eliminovať v strede, ale strácali sme lopty. Veľmi dôležitý bol náš gól na 1:3. To nám dalo nádej do druhého polčasu. Pre nás je remíza veľmi dôležitá do štvrtkovej odvety v EL.“

Trnava hrala s Ružomberkom bez gólov

Futbalisti Spartaka Trnava remizovali 0:0 s MFK Ružomberok. Úradujúci majster absolvoval duel vo výrazne pozmenenej zostave oproti štvrtkovému prvému stretnutiu v play off Európskej ligy na pôde slovinskej Olimpije Ľubľana. V základe nastúpili rovnako ako v Slovinsku iba stredopoliar Anton Sloboda a obranca Martin Tóth.

Vyše 5000 divákov v stretnutí veľa vzruchu nevidelo, až v závere dokázal Filip Dangubič trafiť priestor bránky. Trnavčania si pripísali druhú bezgólovú remízu v sérii.

Liptáci nebodovali naplno už v treťom stretnutí po sebe, no stále sa držia s deviatimi bodmi na 5. priečke tabuľky.

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:0

• ŽK: 78. Lupták – 57. Mustedanagič, 90.+ Tandir, rozhodovali: D. Sedlák – M. Benko, Roszbeck, 5113 divákov
  • Trnava: Chudý – L. Lupták, Martin Tóth, Godál, Janso – A. Sloboda – Brigant, M. Oravec, Š. Pekár (90.+ Hladík) – Yilmaz (63. Vantruba), Dangubič (87. Horník)
  • Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Jonec – E. Daniel (87. Kunca), D. Takáč, Mustedanagič, Gál-Andrezly – Tandir

Radoslav Látal, tréner Trnavy: „Bol to ťažký zápas so súperom, ktorý má veľkú kvalitu. Prvý polčas z našej strany nebol dobrý, hostia mali šance. My sme chceli získať tri body, ale berieme aj bod. Pre nás je momentálne najdôležitejší zápas vo štvrtok.“

David Holoubek, tréner Ružomberka: „Výsledok v tomto ťažkom stretnutí je 0:0, domáci však hrali bez šiestich futbalistov základnej zostavy. V závere mali tri dobré šance. V priemernom zápase sa zrodila spravodlivá deľba bodov. Vyhrať sme chceli my aj domáci. Vo štvrtok im držíme palce v odvete s Olimpijou Ľubľana.“

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava #AS Trenčín #MFK Ružomberok