Brankár Spartaka Chudý: O gól sme si koledovali

01.08.2018 13:00
Spartak, Legia
Zľava: Marvin Egho z Trnavy a Iňaki Astiz a Michal Pazdan, obaja z Varšavy. Autor: ,

V prvom polčase stretnutia s Legiou zažili Trnavčania najnebezpečnejšiu situáciu, ktorú si vyrobili sami. Kapitán Boris Godál v šestnástke odkopával loptu, ale nezasiahol ju dobre a letela do trnavskej bránky.

Na čiare ju vyrazil brankár Martin Chudý. Keby fungoval v Trnave systém VAR ako na svetovom šampionáte v Rusku, rozhodca by sa možno išiel presvedčiť, či nebola lopta už za čiarou.

„Lopta nebola za čiarou, rozhodca to videl dobre. Našťastie. Lebo to bola situácia, ktorá mohla úplne zbytočne hneď v úvode nakopnúť súpera, po našej chybe,“ vravel trnavský brankár.

Chudý potvrdzoval, že tréner Radoslav Látal ich v prestávke upozorňoval, aby sa nestiahli do obrany a hrali aktívne. „To sa však nestalo, poľavili sme a o gól sme si koledovali,“ doplnil brankár.

Priznal, že všetci mali pohárovú matematiku v hlave a vedeli, čo im stačí na postup a čo už nie.

„Vedeli sme, že aj prehra 0:1 nás posúva ďalej, hrali sme presilovku, nechceli sme otvoriť hru a nepotrebovali sme ani za každú cenu vyrovnať. Výborne sme si to rozohrali vo Varšave, to bolo dôležité. Tam sme sa súpera nebáli a ukázali sme, že vieme byť vyrovnaným partnerom. Keby sa prvý zápas skončil inak, aj my by sme ukázali iný futbal. Nechceli sme doma prehrať, ale teraz sme najmä šťastní, že sme postúpili,“ vysvetlil Chudý.

Sprava: Boris Godál
		z Trnavy a
		Krysztof...
Asistent trénera
		Varšavy opúšťa
		lavičku.
+8Zľava: Erik Grendel z
		Trnavy a Miroslav
		Radovič...
#Spartak Trnava #legia varšava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku