Bude to iná Legia ako pred týždňom, varuje tréner Trnavy Látal

30.07.2018 20:12
Radoslav Látal
Radoslav Látal na tlačovej konferencii pred zápasom proti Legii Varšava. Autor: ,

Tréner slovenského futbalového šampióna FC Spartak Trnava Radoslav Látal sa teší na utorkovú odvetu 2. predkola Ligy majstrov 2018/2019 proti poľskej Legii Varšava.

V prvom súboji v Poľsku vyhral slovenský tím 2:0, pred druhým duelom je teda bližšie k postupu do ďalšej fázy súťaže.

„Na zápas sa tešíme, bude to pre nás sviatok. Stále platí, že Legia je z nášho pohľadu favorit, aj keď sme u súpera dosiahli výborný výsledok. Ostávame pevne na zemi. Koncentrujeme sa na to, aby sme v odvete podali čo najlepší výkon. Bude to sviatok futbalu,“ povedal Látal na oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii na Štadióne Antona Malatinského.

Zápas pod taktovkou Izraelčana Roia Reinshreibera má v utorok 31. júla výkop o 20.30 h SELČ. Kouč Látal deň pred duelom verí, že k dispozícii bude mať všetkých hráčov. „Nomináciu na zápas urobíme až po pondelkovom večernom tréningu,“ poznamenal popoludní.

Látal počas víkendu pozorne sledoval ligový súboj Legie s Koronou Kielce a aj si ho rozanalyzoval. „Vo Varšave sme odohrali dobrý zápas. Vieme, že v odvete nás čaká veľmi silná Legia. Iná, aká bola v prvom súboji,“ doplnil.

Radoslav Látal na tréningu Spartaka Trnava.
Radoslav Látal na tréningu Spartaka Trnava. Autor: TASR, Lukáš Grinaj

Kapitán Trnavy Boris Godál pred odvetou podčiarkol, že v úvodnom súboji o triumfe nerozhodli len dvaja hráči ako autori presných zásahov. „Prvý zápas nám nevyhrali dvaja hráči, ale jedenásť chlapov a ďalších sedem na lavičke. To isté bude platiť aj v odvete. Ak všetci odohrajú taký zápas ako pred týždňom, bude to mať pre nás dobrý koniec,“ myslí si a dopĺňa:

„Už prvý zápas nám ukázal, že Legia je zdolateľná. Vieme, ako na ňu. Očakávam inú Legiu ako pred týždňom. Budeme sa snažiť hrať ako ped týždňom a verím, že budeme úspešní.“ Teší sa aj na atmosféru na Štadióne Antona Malatinského, ktorý by mal byť vypredaný.

Marek Ondrejka z pozície PR a event manažéra klubu prezradil, že zápas Trnavy proti Legii je vyhlásený za rizikový. „Máme tu aj bezpečnostného manažéra z Európskej futbalovej únie (UEFA). Stále platí, že sme pod dohľadom UEFA, čo sa týka fanúšikov, sme v podmienke. Chceme, aby všetko prebehlo v poriadku. Presný počet fanúšikov z Poľska ešte nepoznáme, ale Legia si vzala spolu 1840 vstupeniek,“ povedal.

#Spartak Trnava #legia varšava #Radoslav Látal
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku