Večer bezgólových remíz. Ajax a Celtic na úvod 2. predkola LM nezaváhali

Futbalisti Ajaxu Amsterdam úspešne vstúpili do druhého predkola Ligy majstrov a doma zdolali Sturm Graz 2:0.

25.07.2018 23:05
Odsonne Edouard, Brendan Rodgers Foto: ,
Dvojgólový strelec Celticu Odsonne Edouard s trénerom Brendanom Rodgersom.

Celtic otočil zápas s Rosenborgom Trondheim a doma v Glasgowe zvíťazil 3:1. Odvety sa uskutočnia o týždeň.

Ajax bez zraneného otvoril skóre v 15. minúte vďaka Hakímovi Zijachovi. V 57. minúte zvýšil Lasse Schöne, ktorý dorazil vlastnú nepremenenú penaltu. Ak holandský tím zvládne aj odvetu, vyzve v treťom predkole elitnej súťaže Standard Liége.

Súboj škótskeho a nórskeho šampióna začali lepšie hráči Rosenborgu, ktorých v 16. minúte poslal do vedenia Birger Meling. Tesne pred pauzou však vyrovnal Odsonne Edouard a minútu po zmene strán dokonal obrat Olivier Ntcham.

Tretí domáci gól pridal štvrť hodiny pred koncom znovu Francúz Edouard. Celtic nakročil do ďalšej fázy kvalifikácie LM, kde by narazil na AEK Atény.

Hneď tri z piatich dnešných zápasov sa skončili výsledkom 0:0. Bez gólov hrali Borisov s HJK Helsinki, Kukësi s Karabachom aj Ludogorec s Videotonom.

2. predkolo Ligy majstrov (hrá sa na odvetu):

MAJSTROVSKÁ VETVA
BATE Borisov (Biel.) – HJK Helsinki (Fín.) 0:0

FK Kukesi (Alb.) – FK Karabach (Azer.) 0:0

Ludogorec Razgrad (Bul.) – FC Videoton Székesfehérvár (Maď.) 0:0 – Tomáš Tujvel (Videoton) sedel na lavičke náhradníkov

Celtic Glasgow (Škót.) – Rosenborg Trondheim (Nór.) 3:1 (1:1)
Góly: 43. a 75. Edouard, 46. Ntcham – 16. Meling