Petíciu za Ramosov trest podpísalo 420-tisíc ľudí, Egypťan žiada miliardové odškodné

28.05.2018 14:54, aktualizované: 16:04
Mohamed Salah, Sergio Ramos
Mohamed Salah na trávniku po súboji so Sergiom Ramos vo finále Ligy majstrov. Autor: ,

Obranca Realu Madrid Sergio Ramos je od sobotňajšieho finále Ligy majstrov najmä v Liverpoole a v Egypte nepriateľom číslo jeden.

Dôvodom je jeho zákrok na Mohameda Salaha v 26. minúte ostro sledovaného zápasu v Kyjeve, po ktorom kapitán víťazného tímu zaľahol útočníkovi ruku a pre zranenie musel zakrátko zo zápasu odstúpiť. Okrem toho kanonierovi Salahovi hrozí, že vynechá aj blížiace sa majstrovstvá sveta v Rusku.

Podľa viacerých fanúšikov Ramos vyradil egyptskú hviezdu úmyselne. Kamery napríklad Španiela zachytili, ako sa pri odchode Salah v slzách usmieval pri debate s čiarovým rozhodcom, po zápase mu však poprial rýchle uzdravenie.

Priaznivci tento odkaz považujú za neúprimný a na stránke change.org založili petíciu. Žiadajú v nej UEFA a FIFA, aby po zhliadnutí videí dodatočne potrestali Ramosa a hráčov v podobných situáciách.

„Sergio Ramos úmyslenu pridržal Salaha, čo mu spôsobilo vykĺbenie ramena (…). Okrem toho zinscenoval, že ho hráči Liverpoolu faulovali, za čo videl Sadio Mané žltú kartu, ktorú si nezaslúžil. Sergio Ramos ukazuje veľmi zlý príklad nasledujúcej generácii futbalistov. Namiesto toho, aby vyhrával zápasy čistým spôsobom, používa triky, ktoré ničia duch fair play,“ píše sa okrem iného pri petícii, do ktorej sa do pondelňajšieho večera zapojilo okolo 420-tisíc ľudí.

Isco z
		Realu Madrid (vľavo) a James
		Milner...
Isca (v
		bielom) bráni James Milner z
		Liverpoolu.
+31Hviezdu Realu Madrid
		Cristiana Ronalda
		bráni...

Nahnevaný egyptský právnik Bassem Wahba žiada za zákrok odškodné vo výške jednej miliardy eur. Podľa tamojšej televízie Sada El-Balad podal sťažnosť Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA) a obvinil Ramosa z úmyselného činu.

Zranením najväčšej hviezdy vraj spôsobil egyptskému národu „fyzickú a psychickú ujmu“. "Podal som žalobu a sťažnosť FIFA. Žiadam o kompenzáciu, ktorá by prekročiť miliardu eur za to, že Ramos fyzicky a psychicky ublížil Salahovi a egyptskému ľudu.

Aj keď sú šance na získanie akejkoľvek náhrady takmer nulové, v prípade úspechu sa Wahba zaviazal darovať peniaze národnému fondu.

#Sergio Ramos #Mohamed Salah #FC Liverpool
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Grande ruže Lady Margaret

Grande ruže Lady Margaret

33,9
Srdce farebné gerbery

Srdce farebné gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk