Šéf Juventusu žiada odchod Collinu a pomoc videa. Del Piero nesúhlasí s kritikou

, , 12.04.2018 13:59, aktualizované: 16:37
Pierluigi Collina
Šéf rozhodcov UEFA Pierluigi Collina. Autor: ,

Prezident Juventusu Turín Andrea Agnelli vyzval vo štvrtok na odchod Taliana Pierluigiho Collinu z postu šéfa rozhodcov Európskej futbalovej únie (UEFA). Podľa Agnelliho sa Collina snaží svoju národnosť až príliš kompenzovať v neprospech talianskych klubov.

Turínčania sa spamätávajú zo stredajšej odvety štvrťfinále Ligy majstrov 2017/2018 na štadióne Realu Madrid, kde pokutový kop v nadstavenom čase rozhodol o postupe domácich. Odpískal ho anglický arbiter Michael Oliver.

„Obsadenie takejto dôležitej pozície by sa malo meniť každé tri alebo každých päť rokov. Predišlo by sa tým problémom súvisiacim s národnosťou,“ citovala Agnelliho agentúra AP.

Prezident Asociácie európskej klubov (ECA) sa dožaduje aj zavedenia asistenta videorozhodcu (VAR) v Lige majstrov: „Disponujeme technológiou, vďaka ktorej môžeme predísť takýmto omylom. UEFA nie je proti VAR, musí však ešte vyriešiť technické komplikácie. Pokiaľ spočívajú aj v zaúčaní rozhodcov zo všetkých národných zväzov, treba to spraviť pomimo rýchlokurzom.“

Agnelli zmenil po zápase v Madride rétoriku v porovnaní s vyjadreniami na marcovom kongrese ECA v Ríme, kde súhlasil s časovým rámcom UEFA a očakával, že VAR sa v Lige majstrov objaví od sezóny 2019/2020.

Bývalý arbiter Collina pracuje v riadiacej organizácii európskeho futbalu od roku 2010 a vedie aj rozhodcovský program Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na majstrovstvách sveta v Rusku, kde bude technológia debutovať.

Juventusu sa nepozdávala ani prítomnosť kapitána Realu Sergia Ramosa v blízkosti postrannej čiary napriek dištancu.

„Rozhodca nič nepochopil. Má 33 rokov, ja som v tom veku prišiel na čelo Juventusu. Je kvalitný, ale toto stretnutie mu nevyšlo,“ dodal Agnelli, ktorý bol pri záverečnom hvizde tiež pri postrannej čiare.

„Je potrebné zabrániť takým chybám a som si istý, že rozhodca (Michael Oliver) bude najviac sklamanou osobou, keď sa pozrie na záznam,“ myslí si Agnelli.

Zavedenie videa do Ligy majstrov vo februári UEFA odložila s tým, že počká, v akom svetle sa systém predstaví na júnových majstrovstvách sve­ta.

„Nie som proti zavádzanie technológie, pretože aj futbal musí ísť dopredu. Ale nikto nevie, ako to funguje v bežnej prevádzke. A to by mohol byť problém. Uvidíme, ako si povedie na šampionáte v Rusku a potom rozhodneme,“ vyhlásil predseda UEFA Aleksander Čeferin.

====== Del Piero: Nerozumel som tomu ======

Legendárny futbalista Juventusu Alessandro Del Piero nesúhlasí s kritikou brankára Buffona na adresu rozhodcu Michaela Olivera.

„Keď Gigi hovoril o rozhodcoch, naozaj som tomu nerozumel. Takisto však nerozumiem, prečo sa futbalisti musia vyjadrovať hneď po zápase. Myslím si, že o niekoľko dní povie o arbitrovi niečo iné,“ cituje niekdajšieho vynikajúceho útočníka portál football-italia.net s odvolaním sa na Sky.

Štyridsaťročný gólman údajne rozhodcu poslal do pekla, na tribúnu s čipsami a rodinou, či vyhlásil, že namiesto srdca má odpadkový kôš.

Buffon a Del Piero boli súčasťou talianskej reprezentácie pri zisku titulu na majstrovstvách sveta 2006 v Nemecku. Dlhé roky spolu pôsobili aj v Juventuse Turín.

#Pierluigi Collina #Juventus Turín #Andrea Agnelli
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

34,99
Kytica červený  flower box červené a biele kvety

Kytica červený flower box červené a biele kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk