Obrovský šok! Barcelona po trápnom výkone končí v LM. Vypadli aj City

Futbalisti AS Rím a FC Liverpool postúpili do semifinále Ligy majstrov 2017/2018. Rimania v utorok vo štvrťfinálovej odvete doma zdolali FC Barcelonu 3:0 a idú ďalej vďaka gólu z ihriska súpera, keď v Katalánsku prehrali 1:4. FC Liverpool vyhral na pôde Manchestru City 2:1 a potvrdil domácu výhru 3:0.

10.04.2018 22:48
AS Rím Foto: ,
Radosť hráčov AS Rím po treťom góle proti Barcelone.
debata (6)

Tréner Citizens Pep Guardiola postavil do odvety ofenzívnu zostavu so želaním, streliť gól čo najskôr. To sa jeho zverencom podarilo už v tretej minúte, keď Gabriel Jesus zužitkoval skvelú prihrávku Sterlinga z pravej strany.

Domáci diktovali tempo hry počas celého prvého polčasu, ale k zvýšeniu skóre mali blízko až v jeho závere. V 41. minúte opečiatkoval ľavú žrď Bernardo Silva a o pár sekúnd dokonca poslal loptu do siete Sane. Gól však rozhodca Lahoz neuznal pre ofsajd, no ten nebol, pretože k Sanemu sa lopta odrazila od hosťujúceho obrancu Milnera. Čo si o verdikte myslí tréner Guardiola si Lahoz vypočul dostatočne nahlas a asi aj vulgárnejším slovníkom, pretože kouča domácich vykázal po polčase na tribúnu.

Hrdina Liverpoolu Mohamed Salah- Foto: SITA/AP, Rui Vieira
Mohamed Salah Hrdina Liverpoolu Mohamed Salah-

Ten musel odtiaľ prehltnúť vyrovnanie hostí, ktoré prišlo v 56. minúte. Mohamed Salah osvedčil inštinkt kanoniera a priblížil Liverpool k postupu. Ten definitívne potvrdil v 77. minúte Firmino, ktorý využil hrúbku Otamendiho a milimetrovou strelou prekonal Edersona.

Rýchly gól padol aj v Ríme a rovnako urobil radosť domácim. V 6. minúte si na kolmú prihrávku z polovice ihriska nabehol Edin Džeko, a hoci mal po oboch stranách obrancov, podarilo sa mu prekonať ter Stegena. Hostia sa potom snažili držať loptu pod kontrolou, no AS bol nebezpečnejší.

V 30. minúte mal ďalšiu šancu český útočník Patrik Schick, po jeho zakončení hlavou letela lopta tesne vedľa. Rimania pokračovali v aktivite aj v druhom polčase, a po ďalšej kolmici na Džeka v 58. minúte zahrávali pokutový kop. Bosnianskeho útočníka totiž v šestnástke nedovolene stiahol k zemi Pique. Loptu si na biely bod postavil Daniele De Rossi a zvýšil na 2:0.

Veľké rímske oslavy a frustrovaný Messi Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Alessandro Florenzi a brankár Alisson Becker z...

Domáci mali na dosah tretí postupový gól a urputne o neho bojovali. V 80. minúte ešte ter Stegen zázračne vyrazil strelu El Shaarawyho, no o dve minúty nestačil na hlavičku Konstantinosa Manolasa. Tá napokon rozhodla o šokujúcom vyradení Kataláncov, ktorí tak vypadli z hry o ich šiesty titul európskeho šampióna v klubovej histórii.

Štvorica semifinalistov sa skompletizuje v stredu po súbojoch Bayern Mníchov – FC Sevilla a Real Madrid – Juventus Turín, prvé súboje o postup do finále sú na programe 24. a 25. apríla.

FC Liverpool (Angl.) 1:2 (1:0)
- prvý zápas 0:3, do semifinále postúpil FC Liverpool
Góly: 2. Gabriel Jesus – 56. Salah, 77. Firmino, rozhodoval: Mateu Lahoz (Šp.)
Manchester City: Ederson – K. Walker, Otamendi, A. Laporte – Fernandinho – Bernardo Silva (74. Gündogan), De Bruyne, David Silva (66. Agüero) – Sterling, Gabriel Jesus, Leroy Sané
Liverpool: Karius – Alexander-Arnold (81. Clyne), Van Dijk, Lovren, A. Robertson – Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, J. Milner – Salah (89. Ings), Firmino (81. Klavan), S. Mané

AS Rím (Tal.) – FC Barcelona (Šp.) 3:0 (1:0)
- prvý zápas 1:4, do semifinále postúpil AS Rím
Góly: 6. Džeko, 58. D. De Rossi (z pok. kopu), 82. Manolas, rozhodoval: Turpin (Fr.)
AS Rím: Alisson Becker – Manolas, Fazio, Juan Jesus – Florenzi, Nainggolan (77. El Shaarawy), D. De Rossi, Strootman, Kolarov – Džeko, Schick (73. Cengiz Ünder)
Barcelona: Ter Stegen – Nélson Semedo (85. O. Dembélé), Piqué, Umtiti, Jordi Alba – Sergi Roberto, Rakitič, Sergio Busquets (85. Paco Alcácer), Iniesta (81. André Gomes) – Messi, Luis Suárez