Liverpool si spravil z Manchestru City trhací kalendár, Barcelona z Ríma

FC Liverpool aj FC Barcelona dokonale využili výhodu domáceho prostredia a hladko zvíťazili v stredajších úvodných stretnutiach štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018. Oba tímy si do odvety (10. apríla) vypracovali sľubný, trojgólový, náskok.

04.04.2018 22:48
Liverpool, Manchester City Foto: ,
Hráč Liverpoolu Alex Oxlade-Chamberlain oslavuje gól proti Manchestru City.

„The Reds“ v anglickom súboji šokovali Manchester City, keď ho deklasovali 3:0 vo vôbec prvej konfrontácii týchto tímov v európskych súťažiach. Zverenci Jürgena Kloppa odštartovali demontáž lídra Premier League už v prvom polčase. Najprv sa presadil kanonier domácich Mohamed Salah, ktorý využil dobrú prácu Roberta Firmina v šestnástke hostí.

O necelých desať minút pridal druhý zásah LFC Alex Oxlade-Chamberlain utešenou strelou spoza pokutového územia. Na rozdiel triedy upravil Sadio Mané po centri Salaha.

Po zmene strán pre zranenie musel odstúpiť egyptský bombardér Salah, na výsledok to však nemalo vplyv a diváci už gól nevideli. „Citizens“ utrpeli najhoršiu prehru v tejto sezóne.

Demontáž Manchestru City Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Fanúšikovia Liverpoolu.

FC Barcelona potvrdil úlohu favorita a zdolal AS Rím 4:1. Blaugranas sa dostali do vedenia až v závere prvého polčasu, keď kapitán „vlkov“ Daniele De Rossi nešťastne prekonal vlastného brankára Alissona. Po zmene strán si „pomýlil bránku“ ďalší Riman Konstantinos Manolas – 2:0.

O tretí zásah domácich sa postaral stopér Gerard Piqué. Hosťom sa podarilo vykresať iskierku nádeje, keď skorigoval kanonier Edin Deko. Ich nádeje však pochoval v závere zápasu Luis Suárez – 4:1.

FC Barcelona (Šp.) – AS Rím (Tal.) 4:1 (1:0)
Góly: 38. De Rossi (vlastný), 55. Manolas (vlastný), 59. Piqué, 87. L. Suárez – 80. Džeko, rozhodoval: Makkelie (Hol.)
FC Barcelona: Ter Stegen – Nelson Semedo, Piqué, Umtiti, Jordi Alba – Rakitič, Busquets (66. Paulinho) – Sergi Roberto (83. André Gomes), Iniesta (85. D. Suárez) – Messi, L. Suárez
Rím: Alisson – Bruno Peres, Fazio, Manolas, Kolarov – De Rossi (77. Defrel) – L. Pellegrini (60. Gonalons), Strootman – Florenzi (72. El Shaarawy), Džeko, D. Perotti

FC Liverpool (Angl.) – Manchester City (Angl.) 3:0 (3:0)
Góly: 12. Salah, 21. Oxlade-Chamberlain, 31. S. Mané, rozhodoval: Brych (Nem.)
Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, A. Robertson – Henderson – Milner, Oxlade-Chamberlain (85. A. Moreno) – Salah (53. Wijnaldum), Firmino (71. Solanke), S. Mané
Manchester City: Ederson – K. Walker, Otamendi, Kompany, Laporte – Fernandinho – Gündogan (57. Sterling), David Silva – De Bruyne, Gabriel Jesus, Leroy Sané

Viac na túto tému: #fc barcelona #FC Liverpool #manchester city #AS Rím