O Ronaldovi píšu ako o Mr. Champions League. O PSG ako o malom klube

07.03.2018 15:42

Bez chuti, štipky nápadu, výraznejších šancí. A napokon aj bez prekvapenia. Francúzsky denník Le Parisien v stredu s titulkom: Paríž Saint-Germain, malý klub v Európe.

Útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo po...
Útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo po otváracom góle do siete Paríža St. Germain. V pozadí burcuje hráčov domáci kapitán Thiago Silva. Autor: SITA/AP, Francois Mori

Mužstvo, ktoré vlani v lete investovalo do prestupov viac ako 400 miliónov eur, pohorelo na plnej čiare. A tak novinárom nezostávalo nič iné, ako v pochmúrnej nálade informovať, že francúzsky futbalový šampión na to (zatiaľ) nemá.

Realu Madrid nedal v osemfinále Ligy majstrov namotivovanému súperovi žiadnu šancu. Doma pred dvomi týždňami na presný zásah Rabiota zareagoval tromi gólovými údermi. Pod Eiffelovou vežou vypoklonkoval rozprávkovo bohatý klub v područí šejkov z Kataru zo súťaže najlepších po víťazstve 2:1.

„Real čelil veľmi slabému tímu. Nemôžete si kúpiť všetko. Ani myšlienku. PSG je iba skupina hráčov, ale slovo hra je pre nich abstraktné. Nepoznajú ho a to bol najväčší rozdiel medzi oboma mužstvami,“ nedával si servítku pred ústa bývalý kouč Atlética Madrid, AC Miláno či talianskej reprezentácie Arrigo Sacchi.

Na základoch dvoch výborných – najmä defenzívnych – výkonov Realu, ktorý nedovolil hviezdam PSG rozvinúť ich ofenzívny potenciál, vyrástol najlepší hráč – Cristiano Ronaldo. Redaktor portálu goal.com Ben Hayward ho označil ako Mr. Champions League (Pán Liga majstrov).

„Znovu dokázal, že je to jeho súťaž. Ukázal to najlepšie, čo v ňom je. Stal sa iba druhým hráčom po Ruudovi van Nistelrooyovi, ktorý skóroval v deviatich zápasoch Ligy majstrov v rade,“ pripomenul dôležitý fakt Hayward.

Nedá sa povedať, že by Ronaldo herne exceloval. Kazil, strácal loptu i nepresne prihrával. Možno aj viac, ako zvyčajne. Avšak čuch na góly má v sebe odjakživa. Portugalský mág exceluje v rôznych futbalových atribútoch. Najmä v schopnosti skórovať a byť v správnom čase na správnom mieste. Práve preto sa stal najväčším hrdinom osemfinálového šlágra.

„Neviem, koľko rokov v rade odohral 60–70 zápasov za sezónu, ale jemu je to jedno. On nezastavuje. Keď príde moment, kedy ho mužstvo potrebuje, nezaváha,“ chválil svojho zverenca Zinedine Zidane.

Priamy kop Angela Di
		Maríu končí na múre
		Realu...
David Beckham  na
		zápase PSG - Real
		Madrid.
+13Svetlice v parížskom
		Parku
		princov.

Ronaldo je v 33 rokoch stále líderskou postavou najslávnejšieho futbalového klubu planéty. Na kvalitnú regeneráciu a prípravu má svoj recept. Pre ilustráciu: päťkrát do týždňa trénuje 3–4 hodiny, dodržiava veľmi prísnu diétu, každú noc spí minimálne osem hodín.

„Mám svoju rutinu, ktorá mi pomáha pripraviť sa na konkrétne momenty. Na každý deň môjho života musím byť stopercentne pripravený. Kondičný tréner Realu žartoval, že som psycho. Nikdy v živote nevidel nikoho, kto by v tréningu drel tak ako ja. Keď prídem do posilňovne, s nikým sa nezhováram. Koncentrujem sa na prácu. Život je o tom, aby ste sa stále snažili prekonávať samých seba,“ dodal Ronaldo.

#Cristiano Ronaldo #Real Madrid
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
23,99
Dôkaz lásky krémový

Dôkaz lásky krémový

27,99
Flower pot ružové ruže

Flower pot ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk