Chelsea nevyužila presilovku, Kane je najlepším strelcom v histórii Tottenhamu

, 13.01.2018 18:16, aktualizované: 20:50

Futbalisti Chelsea len remizovali v 23. kole anglickej ligy 0:0 s Leicesterom. Londýnsky tím, ktorý pritom hral od 68. minúty presilovku po vylúčení hosťujúceho Benjamina Chilwella, tak dal šancu Manchestru United zvýšiť náskok na druhom mieste tabuľky.

Obranca Chelsea Cesar Azpilicueta (vpravo) v...
Obranca Chelsea Cesar Azpilicueta (vpravo) v súboji s Riyadom Mahrezom z Leicestere. Autor: Reuters, PETER NICHOLLS

Chelsea v súboji dvoch posledných anglických majstrov ťahala od začiatku za kratší koniec, ale Leicester najmä v prvej polovici nedokázal využiť vytvorené šance. Domáci sa po prestávke zdvihli najmä po príchodoch Pedra s Willianom, ktorí nahradili nevýraznú dvojicu Hazard, Fábregas.

Obhajcom titulu navyše nahralo aj vylúčenie Chilwella, ktorý dostal v priebehu piatich minút dve žlté karty. Leicester však nakoniec bezgólovú remízu udržal, a ak Manchester United v pondelňajšej dohrávke zdolá o záchranu bojujúci Stoke, odskočí tretej Chelsea v tabuľke na rozdiel troch bodov. S pätnásťbodovým náskokom vedie Manchester City.

Vo večernom súboji domáci Tottenham vo Wembley zvíťazili jednoznačne 4:0 nad Evertonom. Dvoma gólmi sa blysol Harry Kane, ktorý sa zároveň stal historicky najlepším kanonierom Spurs v Premier League: na konte má 98 zásahov, teda o jeden viac než Teddy Sheringham.