Brankár Akinfejev sa po 11 rokoch dočkal nuly

Futbalisti Chelsea vyhrali 4:0 v Karabachu a kolo pred koncom základnej C-skupiny si zabezpečili postup do jarného osemfinále Ligy majstrov.

22.11.2017 20:39
Cesc Fabregas Foto: ,
Cesc Fabregas z Chelsea premieňa penaltu v zápase proti Karabachu.

Za londýnsky tím dal dva góly Willian, zostávajúce presné zásahy pridali z pokutových kopov Eden Hazard a Cesc Fábregas.

Chelsea sa ujala vedenia v 21. minúte, keď Hazard premenil penaltu po faule. Domáceho stopéra Sadygova navyše rozhodca vylúčil. Willian ešte do prestávky zvýšil na 2:0 a po pridržaní brazílskeho záložníka premenil v 73. minúte ďalší pokutový kop Fábregas, ktorého nerozhodilo ani nariadené opakovanie.

Konečnú podobu výsledku dal päť minút pred koncom Willian a štýlovo tak oslávil 200. súťažné stretnutie v drese londýnskeho tímu Chelsea v osemfinále doplnila Paríž St. Germain, Bayern Mníchov, Manchester City, Besiktas Istanbul, Tottenham a Real Madrid.

Dôvod na oslavu bol aj v stretnutí CSKA Moskva s Benficou. Ruský tím vyhral doma 2:0 a brankár Igor Akinfejev si udržal v základnej skupine po prvýkrát od novembra 2006 čisté konto. Na vychytanú nulu čakal dlhých 43 zápasov. O prípadnom postupe CSKA rozhodne až posledné kolo.

A-skupina:

CSKA Moskva – Benfica Lisabon 2:0 (1:0)

• Góly: 13. Ščennikov, 56. Jardel (vlastný), rozhodoval: Aytekin (Nem.)
  • CSKA Moskva: Akinfejev – V. Berezuckij, Vasin, Iganševič – Mario Fernandes, B. Natcho, Golovin, Ščennikov (50. Nababkin) – Vitinho (77. Kučajev), Wernbloom, Dzagojev (84. Gorďušenko)
  • Benfica: B. Varela – A. Almeida, Jardel, Luisao, Eliseu (84. A. Živkovič) – Pizzi, Fejsa, F. Augusto (58. R. Jimenéz) – Salvio, Jonas, Diogo (46. Cervi)

FK Karabach – FC Chelsea 0:4 (0:2) – hralo sa v Baku

• Góly: 36. a 85. Willian, 21. E. Hazard (z pok. kopu), 71. Fábregas (z pok. kopu), ČK: 19. Sadygov (Karabach) za faul, rozhodoval: De Sousa (Portug.)
  • Karabach: Šehič – Medvedev, Sadygov, Rzežniczak, Agolli – Richard Almeida, Garajev – Guerrier (81. Junuszade), Míchel, Madatov (46. Dinijev) – Ndlovu (81. Quintana)
  • Chelsea: Courtois – Azpilicueta, David Luiz, Rüdiger – Zappacosta, Fábregas, N. Kanté (75. Drinkwater), Willian, Marcos Alonso (58. G. Cahill) – Pedro Rodríguez, E. Hazard (Morata)