Rakitič ponúkol Buffonovi svoje miesto na MS. Môj dres ťa očakáva, reagoval

22.11.2017 12:12
Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon. Autor: ,

S nevšednou ponukou prišiel stredopoliar FC Barcelona Ivan Rakitič za svojím futbalovým súperom z Juventusu Turín, brankárom Gianluigim Buffonom.

Rakitič ponúkol Buffonovi svoje miesto na budúcoročných majstrovstvách sveta, keďže Chorváti postúpili do Ruska a Taliani nie.

Chorvátsky reprezentant svoje gesto komentoval ako prejavenie úcty voči 39-ročnej brankárskej legende, ktorá si mohla pripísať rekordný šiesty štart na záverečnom turnaji MS, ale miestenku do Ruska si napokon v baráži na úkor Talianov vybojovali Švédi.

Sklamaní Taliani Andrea Belotti a Ciro
		Immobile...
Leonardo
		Bonucci po jednej zo zahodených
		šancí...
+9Kapitán Talianska
		Gianluigi Buffon s
		trénerom...

„Buffon je unikát, hráč s veľkým rešpektom u kohokoľvek vo svetovom futbale. Som veľmi smutný z toho, že nebude môcť ešte raz chytať na svetovom šampionáte. Ak by to bolo len trochu možné, naozaj by som mu rád prepustil svoje miesto,“ uviedol 29-ročný Ivan Rakitič pred stredajším súbojom Ligy majstrov Juventus Turín – FC Barcelona.

Svoje chválospevy o Buffonovi neváhal aj ďalej rozvinúť: „Každé dieťa, tvoriace si svoj futbalový tím, siahne po Buffonovi ako brankárovi. Keď som ho videl plakať po barážovej odvete proti Švédom, naozaj som mu chcel povedať, aby šiel na šampionát namiesto mňa.“

Podľa AP sa Buffon za ponuku poďakoval a s trochou irónie na sociálnej sieti podotkol, „že to je nie je práve najlepší nápad.“

Majster sveta z roku 2006 a vicemajster Európy 2012 Buffon po sezóne pravdepodobne ukončí svoju bohatú a úspešnú kariéru. Tú reprezentačnú mu definitívne stopli Švédi postupom na MS 2018.

„Naozaj si nemyslím, žeby som mohol nastúpiť v strede poľa za Chorvátsko na majstrovstvách sveta. Vravím to v dobrom, ale žarty bokom: tvoje slová sú pre mňa veľkým darom. Ďakujem a môj dres ťa očakáva,“ napísal Buffon Rakitičovi prostredníctvom twitteru.

#fc barcelona #Gianluigi Buffon #Ivan Rakitič
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

29,99
Perla farebné ruže valentín

Perla farebné ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk