Prvý hetrik obrancu v histórii. Mal som aj šťastie, usmieval sa Kurzawa

Nečakaného hrdinu malo utorkové stretnutie Ligy majstrov medzi futbalistami Paríža Saint-Germain a Anderlechtom Brusel (5:0). Layvin Kurzawa sa pod vysokú výhru a postup do osemfinále podpísal troma gólmi a nielenže zatienil hviezdne útočné trio Neymar, Edinson Cavani, Kylian Mbappé, ale hetrik strelil ako prvý obranca v histórii súťaže.

01.11.2017 08:02
Kurzawa Foto: ,
Layvin Kurzawa oslavuje svoj druhý gól v zápase.

Kurzawa dal všetky tri góly v druhom polčase po tom, ako pred prestávkou zariadili domácim dvojgólový náskok Neymar a Marco Verratti. Pre francúzskeho reprezentanta išlo o vôbec prvé presné zásahy v pohároch za PSG, kam prišiel pred dvoma rokmi z Monaka.

Ofenzívne ladený ľavý bek sa tiež stal len druhým hráčom PSG, ktorý dokázal dať hetrik v Lige majstrov. Ako prvému sa to pred štyrmi rokmi podarilo Zlatanovi Ibrahimovičovi zhodou okolností tiež proti Anderlechtu.

„Mám obrovskú radosť, veď som dal prvý hetrik v kariére,“ usmieval sa Kurzawa, ktorý po mame poľských predkov.

Historický hetrik obrancu v LM Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Layvin Kurzawa po jednom zo svojich gólov.

Dvadsaťpäťročný obranca sa najskôr presadil v 52. minúte, keď akrobatickým spôsobom dorazil do prázdnej brány po tom, ako Neymar z priameho kopu trafil žrď.

V 72. minúte skóroval po centri Daniho Alvesa presnou hlavičkou a o šesť minút neskôr pridal bombou po zemi tretí gól.

„Som obranca, takže i mňa to prekvapilo. Síce som už predtým nejaké góly dal, ale tri sú pre mňa veľký počet. Musím sa poďakovať spoluhráčom, pretože bez nich by som nedal ani jeden,“ uviedol šťastný strelec.

Parížania si zásluhou jasnej výhry zaistili dve kolá pred koncom skupiny postup do osemfinále. Doteraz vyhrali v skupine všetky štyri zápasy, v ktorých zaznamenali 17 gólov a ani raz neinkasovali. Tým zároveň prekonali rekord Manchestru United zo sezóny 1998/99.

„Pred sezónou sme si povedali, že nechceme dostávať góly. Momentálne ich veľa dávame a žiadne nedostávame. Je to zásluha celého tímu,“ pochvaľoval si Kurzawa a dodal:

„Chceme postúpiť do osemfinále z prvého miesta, takže chceme vyhrať aj zostávajúce dva zápasy.“

Štvrťfinále

3. apríla: FC Sevilla – Bayern Mníchov 1:2, Juventus – Real Madrid 0:3 4. apríla: FC Liverpool – Manchester City 3:0, FC Barcelona – AS Rím 4:1 10. apríla: Manchester City – Liverpool 1:2, AS Rím – FC Barcelona 3:0 11. apríla: Real Madrid – Juventus 1:3, Bayern Mníchov – FC Sevilla 0:0

Osemfinále

13. februára: Bazilej – Manchester City 0:4, Juventus Turín – Tottenham Hotspur 2:2
14. februára: FC Porto – FC Liverpool 0:5, Real Madrid – Paríž St. Germain 3:1
20. februára: Bayern Mníchov – Besiktas Istanbul 5:0, Chelsea Londýn – FC Barcelona 1:1
21. februára: FC Sevilla – Manchester United, Šachtar Doneck – AS Rím

Odvety:

6. marca: Paríž Saint-Germain – Real Madrid 1:2, FC Liverpool – FC Porto 0:0
7. marca: Manchester City – FC Bazilej 1:2, Tottenham Hotspur – Juventus Turín 1:2

4. APOEL Nikózia 6 0 2 4 2:17 2
Viac na túto tému: #hetrik #Paríž Saint-Germain #liga majstrov vo futbale #Layvin Kurzawa