Svetlica z kotla Spartaka preletela cez polovicu ihriska, takmer trafila rozhodcu

Stredajší zápas E-skupiny Ligy majstrov medzi domácim NK Maribor a Spartakom Moskva (1:1) sprevádzali výtržnosti hosťujúcich fanúšikov.

14.09.2017 15:43 , aktualizované: 19:29
Spartak Moskva, fanúšikovia, pyrotechnika Foto: ,
Pyrotechnika na tribúne s fanúšikmi Spartaka Moskva počas zápasu Ligy majstrov v Maribore.

Tesne vedľa nemeckého rozhodcu Deniza Aytekina pristála svetlica z tábora priaznivcov ruského klubu, ktorá preletela cez polovicu hracej plochy. Arbiter musel stretnutie prerušiť.

Európska futbalová únia (UEFA) ruského majstra za incident potrestá. Disciplinárna komisia vyriekne verdikt 21. septembra.

Spartaku hrozí, že najbližší domáci duel LM – 26. septembra proti anglickému FC Liverpool – bude musieť odohrať pred prázdnymi tribúnami, alebo príde k uzavretiu len určitých sektorov v hľadisku.

Slovinská polícia vydala stanovisko, že v tejto súvislosti prišlo k zatknutiu dvoch priaznivcov Spartaka.

Chuligáni o sebe dali vedieť už pred stretnutím v uliciach mesta. Pozrite si videá.

Svetlica zo sektora s fanúšikmi Spartaka Moskva
Potýčky s políciou pred zápasom

Za použitie svetlice čaká disciplinárny postih od UEFA aj ukrajinský klub Šachtar Doneck. Potýčky fanúšikov SSC Neapol s usporiadateľmi počas polčasovej prestávky tohto stretnutia zostanú bez odozvy kompetentných orgánov, keďže nebola o nich zmienka v oficiálnom zápise.

Viac na túto tému: #Spartak Moskva #chuligáni #NK Maribor