Liga majstrov: Greguš strelil exportný gól, pre červenú kartu však nedohral

Dánsky futbalový šampión FC Kodaň zvládol stredajšiu odvetu 3. predkola Ligy majstrov, keď triumfoval nad Vardarom Skopje 4:1 a v súčte s minulotýždňovou prehrou v Macedónsku (0:1) prenikol do play off.

02.08.2017 22:09 , aktualizované: 03.08.2017 09:17
Ján Greguš (FC Kodaň) Foto:
Ján Greguš (FC Kodaň)

Manko z prvého zápasu zmazal už po 59 sekundách hry krásnou delovkou slovenský reprezentant Ján Greguš. Dvadsaťšesťročný rodák z Nitry však stretnutie nedohral – za „nepostupového“ stavu 2:1 sa v 71. min nechal vylúčiť a oslabil svoje mužstvo.

„Do duelu sme vstúpili veľmi dobre, ale po zásahu hostí na 1:1 sme vedeli, že na postup musíme streliť dovedna tri góly. Po prestávke to bolo veľmi ťažké, zvlášť v početnej nevýhode, ale podarilo sa nám zatlačiť súpera aj s desiatimi hráčmi. Ukázali sme veľkú morálnu silu a napokon sme dosiahli skvelý výsledok,“ skonštatoval stredopoliar kodanských „levov“ Nicolaj Thomsen.

Kouč domácich Staale Solbakken mal po stretnutí veľkú radosť. Spokojný bol predovšetkým s prvým polčasom. „Bol to asi náš najlepší zápas v sezóne, aj keď v našom tíme niektoré veci stále fungujú trošku zvláštne. Úvodné dejstvo bol jednoznačne náš najlepší polčas. Bohužiaľ, museli sme sa prizerať, ako súper skóroval zo svojej jedinej šance. Pred nami sú zápasy play off. Ak sa chceme prebojovať do skupinovej fázy, musíme sa ešte zlepšiť aspoň o 30 percent,“ povedal 49-ročný Nór pre oficiálny klubový web. Na margo Gregušovho vylúčenia vtipne dodal: „Našťastie, hru desiatich proti jedenástim sme v tréningoch nacvičovali, a budeme tak robiť dovtedy, kým bude Ján v našom tíme.“

Mimochodom, Greguš od svojho minuloročného letného príchodu do Kodane videl na európskej pohárovej scéne za necelých 11 mesiacov už tretiu červenú kartu. V sezóne 2016/2017 nedohral duel skupinovej fázy LM na ihrisku FC Porto ani zápas šestnásťfinále Európskej ligy v bulharskom Razgrade.

K účasti v hlavnej súťaži LM je bližšie aj Slavia Praha. Mužstvo z Edenu síce prehralo na pôde bieloruského BATE Borisov 1:2, ale vďaka gólu, o ktorý sa tesne pred prestávkou postaral hlavičkou Milan Škoda, idú ďalej „zošívaní“. Doma totiž vyhrali 1:0. Slovák Dušan Švento zasiahol do hry od 70. min.

Naopak, play off LM bude bez Viktorie Plzeň, ktorá nádejný výsledok z pôdu rumunského FCSB (2:2) nezužitkovala a na svojom štadióne prehrala 1:4, pričom v druhom polčase za ešte „postupového“ stavu 1:1 trikrát inkasovala v priebehu ôsmich minút. V nevydarenom dueli dostali príležitosť v drese českého tímu Slováci Patrik Hrošovský a Marek Bakoš, ktorý nastúpil v 77. min.

Výsledky stredajších odvetných zápasov 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2017/2018:
MAJSTROVSKÁ VETVA
Olympiakos Pireus (Gréc.) – Partizan Belehrad (Srb.) 2:2 (1:1) – prvý zápas 3:1, do play-off LM postúpil Olympiakos, v play-off EL sa predstaví Partizan
Góly: 22. Carcela-González, 51. Fortunis – 33. Soumah, 85. Djurdjevič

Legia Varšava (Poľ.) – FC Astana (Kaz.) 1:0 (0:0) – prvý zápas 1:3, do play-off LM postúpila Astana, v play-off EL sa predstaví Legia
Gól: 76. Czerwiňski

HNK Rijeka (Chor.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 0:0 – prvý zápas 1:1, do play-off LM postúpil Salzburg, v play-off EL sa predstaví Rijeka

Rosenborg Trondheim (Nór.) – Celtic Glasgow (Škót.) 0:1 (0:0) – prvý zápas 0:0, do play-off LM postúpil Celtic, v play-off EL sa predstaví Rosenborg
Gól: 69. Forrest

Ludogorec Razgrad (Bul.) – Hapoel Beer Ševa (Izr.) 3:1 (2:0) – prvý zápas 0:2, do play-off LM postúpil Hapoel Beer Ševa, v play-off EL sa predstaví Ludogorec
Góly: 9. a 33. Wanderson, 56. Marcelinho – 61. Ghadir, ČK: 90.+ Marceliho – 88. Ohana

FH Hafnarfjördur (Isl.) – NK Maribor (Slovin.) 0:1 (0:0) – prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpil Maribor, v play-off EL sa predstaví Hafnarfjördur
Gól: 90.+ Tavares

FC Kodaň (Dán.) – Vardar Skopje (Maced.) 4:1 (2:1) – prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpila Kodaň, v play-off EL sa predstaví Vardar
Góly: 2. Greguš, 26. Barseghjan (vlastný), 75. Santander, 88. Sotiriou (z pok. kopu) – 19. Nikolov, ČK: 71. Greguš (Kodaň) po 2. ŽK
Ján Greguš (Kodaň) hral do 71. min, keď dostal červenú kartu, v 2. min skóroval.

BATE Borisov (Biel.) – Slavia Praha (ČR) 2:1 (1:1) – prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpila Slavia, v play-off EL sa predstaví Borisov
Góly: 5. Signevič, 46. Stasevič – 44. Škoda
Dušan Švento (Slavia) nastúpil v 70. min.

APOEL Nikózia (Cyp.) – Viitorul Konstanca (Rum.) 4:0 po predĺžení (1:0, 0:0) – prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpil APOEL, v play-off EL sa predstaví Viitorul Konstanca
Góly: 54. Carlao, 93. Merkis, 94. De Camargo, 105.+ Efrem

NEMAJSTROVSKÁ VETVA
CSKA Moskva (Rus.) – AEK Atény (Gréc.) 1:0 (0:0) – prvý zápas 2:0, do play-off LM postúpil CSKA Moskva, v play-off EL sa predstaví AEK Atény
Gól: 74. Natcho

Istanbul Basaksehir (Tur.) – Club Bruggy (Belg.) 2:0 (2:0) – prvý zápas 3:3, do play-off LM postúpil Basaksehir, v play-off EL sa predstaví Club Bruggy
Góly: 7. Adebayor, 34. Višča

Viktoria Plzeň (ČR) – FCSB (Rum.) 1:4 (0:1) – prvý zápas 2:2, do play-off LM postúpil FCSB, v play-off EL sa predstaví Plzeň
Góly: 64. Krmenčík – 27. Balasa, 71. Teixeira, 76. Tanase, 79. Alibec, ČK: 89. Krmenčík (Plzeň)
Patrik Hrošovský odohral celý duel a v 73. min videl žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 77. min a o päť minút neskôr dostal ŽK.

Young Boys Bern (Švaj.) – Dynamo Kyjev (Ukr.) 2:0 (1:0) – prvý zápas 1:3, do play-off LM postúpil Bern, v play-off EL sa predstaví Dynamo Kyjev
Góly: 13. Hoarau (z pok. kopu), 89. Lotomba

Ajax Amsterdam (Hol.) – OGC Nice (Fr.) 2:2 (1:1) – prvý zápas 1:1, do play-off LM postúpilo Nice, v play-off EL sa predstaví Ajax
Góly: 26. Van de Beek, 57. Sánchez – 3. Souquet, 79. Marcel

Viac na túto tému: #liga majstrov #FC Kodaň #Ján Greguš