Plzeň v Bukurešti dvakrát neudržala vedenie, tesná výhra Slavie

Futbalisti Plzne aj s dvoma Slovákmi na úvod 3. predkola Ligy majstrov v Bukurešti remizovali s FCSB 2:2, keď dvakrát neudržali vedenie. Slavia zdolala Borisov 1:0.

25.07.2017 22:32
Patrik Hrošovský, Junior Morais Foto: ,
Stredopoliar Plzne Patrik Hrošovský v súboji s Juniorom Moraisom z FCSB.

Pri obnovenej súťažnej premiére trénera Plzne Pavla Vrbu po dvadsiatich minútach hry otvoril skóre Michael Krmenčík, ešte do polčasu vyrovnal Constantin Budescu. V 53. minúte vrátil hosťom vedenie Jan Kopic, ale krátko potom Filipe Teixeira zariadil bývalej Steaua Bukurešť remízu. V drese Plzne odohral Patrik Hrošovský celý zápas, Martin Bakoš nastúpil v 67. min.

O víťaznom vstupe českého šampióna Slavie do súťažnej sezóny rozhodol v 20. minúte Milan Škoda z penalty po faule Jevgenija Jablonského, ktorý dostal červenú kartu. Na ďalšie góly pražský tím v domácom prostredí dlhú presilovku nevyužil, len dvakrát trafili bránkovú konštrukciu a v odvete budúcu stredu v Bielorusku ich ešte čaká veľa práce.

Futbalisti FC Kodaň, ktorí pred necelým týždňom vyradili slovenského majstra zo Žiliny, prekvapujúco prehrali na pôde Vardaru Skopje 0:1. V zostave dánskeho klubu nechýbal Ján Greguš. Jediný gól strelil brazílsky útočník Jonathan Balotelli.

Brankár Igor Akinfejev ukončil jedenásť rokov dlhé čakanie na čisté konto v Lige majstrov. V stretnutí na ihrisku AEK Atény prispel k výhre futbalistov CSKA Moskva 2:0 a pripísal si prvú nulu od roku 2006 a 43 zápasoch.

Úvodný gól stretnutia Partizan Belehrad – Olympiakos Pireus vsietil kamerunský reprezentant Leandre Tawamba, ktorý v minulosti hrával na Slovensku za Nitru, Ružomberok i Zlaté Moravce. Grécky majster zápas otočil vďaka dvom gólom Mohameda Bena, reprezentanta ostrovného afrického štátu Komory. Čerstvá posila Partizanu zo Slovana Bratislava Guinejčan Seydoubah Soumah sedel na lavičke náhradníkov.

Výsledky úvodných zápasov 3. predkola Ligy majstrov

Majstrovská vetva:

Slavia Praha (ČR) – BATE Borisov (Biel.) 1:0 (0:0)
Gól: 20. Škoda (z 11 m). ČK: 19. Jablonski (BATE)
Dušan Švento (Slavia) sedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

FK Karabach (Azer.) – Šeriff Tiraspoľ (Mold.) 0:0

Vardar Skopje (Maced.) – FC Kodaň (Dán.) 1:0 (0:0)
Gól: 65. Jonathan Balotelli
Ján Greguš (Kodaň) odohral celý zápas.

Partizan Belehrad (Srb.) – Olympiakos Pireus (Gréc.) 1:3 (1:1)
Góly: 10. Tawamba – 6. a 56. Ben, 90.+ Emenike

Nemajstrovská vetva:
FCSB (Rum.) – Viktoria Plzeň (ČR) 2:2 (1:1)
Góly: 37. Budescu, 61. Filipe Teixeira – 23. Krmenčík, 53. Kopic
Patrik Hrošovský odohral celý zápas. Martin Bakoš (obaja Plzeň) nastúpil v 67. min.

AEK Atény (Gréc.) – CSKA Moskva (Rus.) 0:2 (0:1)
Góly: 45.+ Dzagojev, 56. Wernbloom

Viac na túto tému: #Slavia Praha #FC Viktoria Plzeň