FIFA začala disciplinárne konanie voči Juventusu. Kvôli Pogbovi

21.06.2017 11:13
Juraj Kucka, Paul Pogba
Paul Pogba (ešte v drese Juventusu) v súboji s Jurajom Kuckom z AC Milána. Autor: ,

Disciplinárna komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) otvára konanie voči Juventusu Turín v súvislosti s rekordne drahým prestupom Paula Pogbu do Manchestru United.

Konkrétne obvinenia nešpecifikovali, ale pravdepodobne súvisia s porušením pravidla o zákaze vlastníckych práv na hráča treťou stranou. Ten platí od mája 2015. Francúzsky reprezentant Pogba vlani v auguste prestúpil do ManUnited za rekordných 105 miliónov eur. Vo vyhlásení FIFA upozornila, že disciplinárne konanie sa nevzťahuje na Manchester United. FIFA zatiaľ nekomentuje stav vecí, kým sa neskončí vyšetrovanie. Juventusu však hrozí pokuta, resp. zákaz prestupov hráčov.

Podľa dostupných údajov Pogbov agent Mino Raiola bol za prestup zaplatený oboma klubmi a aj svojím klientom a prilepšil si až o 50 miliónov eur. Z Talianska pochádzajúci holandský futbalový agent Raiola sa potom rozhodol investovať do netradičnej nehnuteľnosti. Úspešný podnikateľ si za 7 miliónov libier kúpil na Floride vilu niekdajšej hlavy chicagskej mafie Ala Caponeho.

#Juventus Turín #Medzinárodná futbalová federácia FIFA #Paul Pogba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk