Real zlomil Bayern v predĺžení. Príbeh Leicesteru sa skončil

Aj v druhom utorkovom štvrťfinálovom stretnutí vo futbalovej Lige majstrov sa tešil španielsky zástupca.

18.04.2017 23:40
real madrid, Foto: ,
Radosť futbalistov Realu Madrid po víťaznom góle v sieti Bayernu Mníchov.

Real Madrid rozhodol o svojom postupe do semifinále až v predĺžení. Po 90 minútach hry prehrával Real doma s Bayernom Mníchov 1:2 a keďže rovnakým výsledkom sa v prospech hostí skončil aj prvý diel súboja gigantov v bavorskej metropole, prišlo na rad predĺženie.

V ňom už obhajca trofeje jednoznačne prevýšil oslabeného nemeckého súpera, ktorému uštedril tri gólové rany. Triumf „bieleho baletu“ 4:2 zariadil hetrikom Cristiano Ronaldo. Portugalčan prakticky sám „zničil“ Bayern, keď strelil päť zo šiestich presných zásahov Madridčanov.

Cristiano Ronaldo zaznamenal v utorok svoj 98., 99. a 100. gól v LM. V európskych pohárových dueloch má už na konte 103 gólov (dva zásahy zaznamenal v Európskom superpohári, jeden v predkole LM, pozn.). Real dosiahol prienik do siedmeho semifinále za sebou.

Semifinálové brány priblížil španielskemu klubu Saúl Ňigúez, ktorý v 26. min zužitkoval center z ľavej strany a hlavičkou poslal hostí do vedenia.

Domáci odpovedali v 61. min, keď po šanci a následnom závere pred bránkou Atlética poslal loptu nekompromisne do siete kanonier Jamie Vardy.

Neúspešný vlaňajší finalista Atlético Madrid sa tretíkrát v priebehu štyroch rokov prebojoval medzi najlepšie európske kvarteto.

Leicester City (Angl.) – Atlético Madrid (Šp.) 1:1 (0:1) – prvý zápas: 0:1, do semifinále postúpilo Atlético Madrid

• Góly: 61. Vardy – 26. Saúl Ňigúez, bez kariet, rozhodoval: G. Rocchi (Tal.)
  • Leicester: K. Schmeichel – D. Simpson, W. Morgan (84. Amartey), Benalouane (46. Chilwell), Fuchs – Ndidi, Drinkwater – Mahrez, Okazaki (46. Ulloa), Albrighton – Vardy
  • Atlético: Oblak – Juanfran (55. Lucas Hernández), S. Savič, Godín, Filipe Luís (74. A. Correa) – Saúl Ňígúez, Gabi, J. Giménez, Koke – Carrasco (69. Fernando Torres), Griezmann

Real Madrid (Šp.) – Bayern Mníchov (Nem.) 4:2 po predĺžení (1:2, 0:0) – prvý zápas: 2:1, do semifinále postúpil Real Madrid

• Góly: 76., 105. a 110. C. Ronaldo, 112. Asensio – 52. Lewandowski (z pok. kopu), 78. Sergio Ramos (vlastný), ŽK: 40. Casemiro – 6. Arturo Vidal, 70. Xabi Alonso, 75. Hummels, 101. Robben, ČK: 84. Arturo Vidal (Bayern) po druhej ŽK, rozhodoval: Kassai (Maď.)
  • Real Madrid: K. Navas – Carvajal, Nacho, Sergio Ramos, Marcelo – Modrič, Casemiro, T. Kroos (114. M. Kovačič) – Isco (71. Lucas Vázquez), Benzema (64. Asensio), C. Ronaldo
  • Bayern: Neuer – Lahm, Hummels, Boateng, Alaba – Xabi Alonso (75. Th. Müller) – Robben, Arturo Vidal, Thiago Alcantara, Ribéry (71. Douglas Costa) – Lewandowski (88. Kimmich)
Viac na túto tému: #liga majstrov vo futbale