mapa tratevíťazThomas1. etapavíťazKittel2. etapavíťazSagan3. etapavíťazDémare4. etapavíťazAru5. etapavíťazKittel6. etapavíťazKittel7. etapavíťazCalmejan8. etapavíťazUrán9. etapavíťazKittel10. etapavíťazKittel11. etapavíťazBardet12. etapavíťazBarguil13. etapavíťazMatthews14. etapavíťazMollema15. etapavíťazMatthews16. etapavíťazRoglič17. etapavíťazBarguil 18. etapavíťazBoasson Hagen19. etapa22.7.indiv. čas., 22,5 km20. etapa23.7.rovinatá, 103 km21. etapa

09.03.2017 16:30
Steven Gerrard, FC Liverpool, 2005
Steven Gerrard sa teší z trofeje za víťazstvo v Lige majstrov v sezóne 2004/2005. Liverpool vtedy otočil skóre zápasu proti milánskemu AC z 0:3. Autor: ,

Stredajší zápas Barcelony s parížskym PSG sa zapísal do dejín. Vo futbalovej Lige majstrov sa už odohralo podobných veľkých obratov niekoľko. Pozrite si s nami tie najslávnejšie.

Fergusonovi žolíci

Finále 1999, Manchester United – Bayern Mníchov 2:1: Keď poslal Mario Basler nemecký veľkoklub už v 6. minúte do vedenia, zdalo sa, že barcelonský Nou Camp uvidí atraktívnu prestrelku. Lenže rovnaký stav platil aj v nadstavenom čase.

Vtedy už desaťtisíce fanúšikov Bayernu v stotisícovom hľadisku oslavovali. Predčasne. Najprv vyrovnal Teddy Sheringham, o necelé dve minúty po ňom zariadil najväčší obrat v dejinách United Ole Gunnar Solskjaer.

Oboch strelcov vytiahol legendárny Alex Ferguson v záverečnej polhodine z lavičky náhradníkov.

Rozprávková šesťminútovka

Finále 2005, FC Liverpool – AC Miláno 3:3 pp (3:2 na 11 m): Nočná mora sa zmenila v priebehu šiestich minút na tureckú rozprávku.

Po prvom polčase odchádzali hráči Liverpoolu do šatní ako zbití psi. Prehrávali 0:3, niektorí z ich fanúšikov už vtedy v hľadisku nariekali.

Stačila však šesťminútovka (medzi 54. – 60.) a v Istanbule sa rozoznel silný anglický chorál. Po góloch Stevena Gerrarda, Vladimíra Šmicera a Xabiho Alonsa bolo vyrovnané.

Keď potom v jedenástkovom rozstrele predviedol brankár Jerzy Dudek nezabudnuteľný tanec, tešili sa zverenci Rafaela Benitéza zo zisku trofeje.

Ancelottiho zlý sen

Štvrťfinále 2004, Deportivo La Coruňa – AC Miláno 1:4 a 4:0: "Úprimne? Nikdy by som si nepomyslel, že sa niečo podobné môže stať.

Toto musí byť zlý sen," krútil neveriacky hlavou Carlo Ancelotti. Jeho zverenci už vtedy bezmocne sedeli v šatni. Práve sa stali smutnými hrdinami jedného z najväčších obratov v dejinách Ligy majstrov.

Do Španielska síce cestovali s trojgólovým náskokom a v pozícii jednoznačného favorita, no už po prvom polčase prehrávali 0:3 a so súťažou sa lúčili. Poistku pre Deportivo pridal štvrťhodinu pred koncom Fran Gónzaléz.

Odraz Chelsea k titulu

Osemfinále 2012, Chelsea Londýn – Neapol 1:3 a 4:1 pp: Pozor, ešte nie sme vo štvrťfinále, vravel po domácom víťazstve 3:1 Walter Mazzarri.

Neapolský tréner akoby tušil, čo sa bude na Stamford Bridge diať. Frank Lampard premenil pätnásť minút pred koncom jedenástku. A zvýšil na 3:1. V predĺžení, v záverečnej minúte prvej časti, potom rozhodol Branislav Ivanovič.

Srb skóroval minútu predtým, ako z ihriska odišiel slovenský stredopoliar Marek Hamšík. Pre neho i Neapol to bola premiérová skúsenosť s hlavnou súťažou Ligy majstrov. Chelsea sa po prekonaní talianskej prekážky napokon tešila z titulu.

Morientesova odplata

Štvrťfinále 2004, AS Monaco – Real Madrid 2:4 a 3:1: Je to príbeh, ktorý napíše len život. Fernando Morientes si na seba obliekal dres Realu Madrid osem rokov.

V sezóne 2003/2004 sa však stal pre kráľovský veľkoklub nepotrebný a putoval na hosťovanie do Monaka. Osud to zariadil tak, že sa obaja súperi stretli vo štvrťfinále Ligy majstrov. Real najprv doma zvíťazil 4:2 a zdalo sa, že do Francúzska si pôjde po postup.

Prišla však senzácia. AS v odvete vyhralo 3:1. Veľký podiel na postupe mal práve Morientes – v oboch zápasoch zaznamenal po góle, stal sa najlepším strelcom súťaže a dotiahol Monaco do neúspešného finále (s Portom 0:3).