Gólové hody v Manchestri a Leverkusene. Diváci videli 14 gólov

Futbalisti Manchestru City a Atlética Madrid zvíťazili zhodne o dva góly v utorkových prvých zápasoch osemfinále Ligy majstrov 2016/2017 a pred odvetami sú k postupu do štvrťfinále bližšie než ich súperi.

21.02.2017 22:50
atlético madrid, bayer leverkusen Foto: ,
Momentka zo zápasu medzi Bayerom Leverkusen a Atléticom Madrid.

Manchester doma zdolal AS Monako 5:3, Atlético uspelo 4:2 na pôde Bayeru Leverkusen.

Manchester City vstúpil do domáceho duelu proti AS Monako lepšie, Raheem Sterling v 26. min otvoril skóre. Hostia do prestávky otočili vývoj zásahmi Falcaa a Kyliana Mbappého. Päť minút po zmene strán mohol Falcao zasadiť Manchestru ďalší úder, nepremenil však pokutový kop. Argentínčan Sergio Agüero po hodine hry vyrovnal, Falcao vzápätí odčinil svoje zaváhanie a poslal Monačanov do vedenia 3:2. Záverečných dvadsať minút však patrilo domácim „The Citizens“, ktorí gólmi Agüera, Johna Stonesa a Leroya Saného výrazne vylepšili svoju pozíciu pred druhým meraním síl.

Finalista ostatnej edície LM Atlético Madrid viedol v Leverkusene po prvom polčase 2:0 gólmi Saúla Ňígueza a Antoineho Griezmanna. Tesne po zmene strán znížil Karim Bellarabi, hosťujúci Kevin Gameiro však po hodine hry premenil pokutový kop a Atlético viedlo opäť dvojgólovým rozdielom. Nádej pre Bayer znamenal vlastný gól Stefana Saviča v 68. min, jej utlmenie zas zásah Fernanda Torresa v 86. min.

Odvety sú na programe v stredu 15. marca.

Bayer Leverkusen (Nem.) – Atlético Madrid (Šp.) 2:4 (0:2)

• Góly: 48. Bellerabi, 68. Savič (vlastný) – 17. Saúl Ňíguez, 25. Griezmann, 59. Gameiro (z pok. kopu), 86. F. Torres, ŽK: 15. Henrichs, 58. Dragovič, 64. Wendell, 74. Aranguíz – 88. F. Torres, 89. Gabi, 90. Filipe Luis, rozhodoval: Collum (Škót.)
  • Leverkusen: Leno – Henrichs, Dragovič, Toprak, Wendell – Aranguíz, Kampl – Bellarabi (66. Pohjanpalo), Havertz (56. Volland), J. Brandt (88. Bailey) – J. Hernández
  • Atlético: Moya – Vrsaljko, Savič, J. Gimenéz, Filipe Luis – Koke, Gabi, Saúl Ňíguez, Carrasco (78. F. Torres) – Griezmann (71. Ángel Correa), Gameiro (71. Partey)

Manchester City (Angl.) – AS Monako (Fr.) 5:3 (1:2)

• Góly: 58. a 71. S. Agüero, 26. Sterling, 77. J. Stones, 82. L. Sané – 32. a 61. Falcao, 40. Mbappé, ŽK: 35. S. Agüero, 35. Sterling, 40. Fernandinho, 49. Otamendi, 73. Zabaleta – 8. Glik, 25. D. Sidibé, 55. T. Bakayoko, 67. Falcao, 76. Bernardo Silva, 82. Fabinho, rozhodoval: Mateu Lahoz (Šp.)
  • Manchester City: Caballero – Sagna, J. Stones, Otamendi, Fernandinho (62. P. Zabaleta) – Y. Touré – Sterling (90. Jesús Navas), David Silva, De Bruyne, L. Sané – S. Agüero (87. Fernando)
  • Monako: Subašič – D. Sidibé, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, T. Bakayoko (88. Dirar) – Bernardo Silva (85. Joao Moutinho), Lemar, Mbappé (79. Germain) – Falcao
Viac na túto tému: #liga majstrov vo futbale