Trenčín chce hrať Ligu majstrov v Žiline, Van Kessel aj Koolwijk zostanú

25.05.2015 19:38
Liga majstrov
Ilustračné foto Autor:

Futbalisti AS Trenčín odštartujú svoju púť v Lige majstrov 2015/2016 v druhom predkole 14./15. a 21./22. júla. Zverenci trénera Martina Ševelu by chceli domáci duel odohrať na štadióne v Žiline.

„Máme nejaké alternatívy. Žilina je však pre nás jednoznačne najlepšie riešenie. Veľmi radi by sme tam nastúpili, hoci si uvedomujeme, že aj MŠK ako vicemajster bude účinkovať v kontinentálnej súťaži UEFA, a to v Európskej lige. S vedením žilinského klubu musíme nájsť spoločnú reč,“ uviedol generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Pred rokom nastúpili hráči Trenčína na zápas 2. predkola Európskej ligy proti srbskému tímu FK Vojvodina Nový Sad v Dubnici nad Váhom (17. júla 2014 – víťazstvo 4:0, pozn.) a po postupe do 3. predkola nastúpil AS proti anglickému tímu Hull City už pod Dubňom v Žiline (31. júla 2014 – výsledok 0:0, odveta 7. 8. – výsledok 1:2, do play-off EL postúpil Hull City).

„Opakujem, najradšej by sme hrali od začiatku nášho pohárového účinkovania v Žiline. Vlani s Hullom to bol pre všetkých veľký futbalový zážitok. Chceme utvoriť výborné prostredie, adekvátne tejto súťaži. Liga majstrov má predsa len vyšší kredit ako Európska liga. Samozrejme, že v hre je aj Dubnica. Myslím si, že na predkolá Ligy majstrov aj tento štadión vyhovuje, museli by sme však urobiť pár potrebných zásahov. Verím, že napokon vyjde alternatíva so Žilinou,“ poznamenal Róbert Rybníček.

Žreby prvých dvoch predkôl Ligy majstrov i Európskej ligy 2015/2016 sa uskutočnia 22. júna.

Van Kessel aj Koolwijk zostávajú

Holanďania Gino van Kessel a Ryan Koolwijk budú takmer naisto aj v nadchádzajúcej sezóne hráčmi nového slovenského futbalového majstra. Ako informoval portál ad.nl, klub si v oboch prípadoch uplatnil ročnú opciu na predĺženie kontraktu.

„O obidvoch týchto futbalistov máme záujem. Van Kessel určite zostane v našom tíme, Koolwijk pravdepodobne tiež. Celá záležitosť by sa mala uzavrieť v najbližších dňoch,“ uviedol v pondelok podvečer generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Dvadsaťdvaročný krídelník rodák z Alkmaaru Gino van Kessel (nar. 9. marca 1993) zažíva od februára tohto kalendárneho roka už svoju druhú anabázu pod hradom Matúša Čáka, v sezóne 2013/2014 tam hosťoval z Ajaxu Amsterdam. Na jar strelil šikovný krídelník vo Fortuna lige šesť gólov.

O sedem rokov starší záložník Ryan Koolwijk (nar. 8. augusta 1985) podpísal v januári 2015 s Trenčanmi zmluvu na pol roka. Rodák z Rotterdamu predtým pôsobil v mužstve z Eredivisie FC Dordrecht.

#mšk žilina #AS Trenčín
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku