Rozhodca Slyško tvrdí: Liverpool dal gól

04.05.2005 21:11

O postupe Liverpoolu do finále Ligy majstrov rozhodol v štvrtej minúte Luis García, no podľa trénera Chelsea José Mourinha, "the Reds" posunul ďalej slovenský rozhodca Roman Slyško.

Ten však tvrdí, že lopta po španielovej strele prešla cez bránkovú čiaru a gól, ktorý hlavný rozhodca Ľuboš Micheľ uznal mal byť. Mourinho ostal Slyškovým rozhodnutím zaskočení. „Nikto nevie, či to bol gól, ani ten čiarový rozhodca,“ dodal kouč nového majstra Anglicka. Slyško si však za svojim rozhodnutím stoji: "Verím, že sme rozhodli správne. Bol to môj prvý dojem a stále som stopercentne presvedčený o tom, že to gól bol. Videl som to jasne, podľa môjho názoru som stál v dobrej pozícii, povedal pre London Evening Standard slovenský rozhodca.

Podobne ako kouč Chelsea, Mourinho, aj stopér a kapitán „the Blues“ John Terry bol proti uznaniu gólu: „William Gallas mu stál v ceste, ale on to uznal. Bolo to chybné rozohodnutie, keď si nieste istý, nemôžete gól uznať,“ hneval sa Terry. Jediný strelec semifinálového dvojzápasu García naopak slovenského rozhodcu obhajoval a tvrdí, že rozhodol správne. „Keď Milana Baroša zrazil brankár (Petr Čech), išiel som do súboja a loptu som postrčil do bránky a myslím, že bola vnútri,“ vyhlásil hráč Liverpoolu.

Na rozdiel od Premier League sa v Lige majstrov nemôžu používať kamery priamo v bránke, takže jasný dôkaz chýba. Európska futbalová únia sa nebude kontroverznou situáciou zaoberať, pretože rozhodnutia v takýchto prípadoch sú nemenné. Podľa hovorcu Williama Gaillarda má UEFA záujem o technológiu, ktorá by určovala, či lopta prekročila celým objemom bránkovú čiaru. „Každé zlepšenie, ktoré pomôže rozhodcom, je vítané,“ uviedol Gaillard. Sporné momenty by mohla už v blízkej budúcnosti vyriešiť lopta s mikročipom. Túto novinku budú testovať hráči na septembrových majstrovstvách sveta hráčov do 17 rokov v Peru.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower bag biele kvety a zelené santíny

Flower bag biele kvety a zelené santíny

35,99
Lady ružová orchidea

Lady ružová orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk