Melo sa stal smutným hrdinom. Po výbornom začiatku to bola katastrofa

Brazílsky futbalista Felipe Melo sa stal smutným hrdinom štvrťfinálového súboja MS v JAR medzi "kanárikmi" a Holandskom. Pre favorizovanú Brazíliu bol duel s osemfinálovým premožiteľom Slovenska nakoniec posledným na turnaji.

02.07.2010 20:06
Felipe Melo Foto:
Felipe Melo dostáva červenú kartu.

Dvadsaťsedemročný defenzívny stredopoliar sa na poslednú chvíľu vrátil do brazílskej zostavy po tom, čo sa uzdravil zo zranenia členka na ľavej nohe a v 10. minúte našiel výbornou prihrávkou Robinha, ktorý otvoril skóre.

V druhom dejstve však Melo prehlavičkoval vlastného brankára, z čoho rezultoval vyrovnávajúci gól a svoje nešťastné vystúpenie korunoval o dvadsať minút neskôr červenou kartou. Tú uvidel za prišliapnutie Arjena Robbena, ktorý sa ocitol na trávniku po jeho nedovolenom zákroku.

Zákrok Mela bol vyústením nervozity Brazílčanov za nepriaznivého stavu 1:2 a Holanďania si už víťazstvo v početnej výhode dokázali postrážiť.