Žilina vstúpi do sezóny skromne. Majster pôjde od zápasu k zápasu

09.07.2010 16:07
Žilina, radosť
Futbalisti MŠK Žilina. Autor:

Futbalisti úradujúceho majstra MŠK Žilina majú za sebou krátku letnú prípravu, ktorú ich tréner Pavel Hapal zhodnotil ako vydarenú. V novej sezóne čaká na tím spod Dubňa niekoľko cieľov - obhájiť titul v Corgoň lige a úspešne reprezentovať slovenský futbal v Lige majstrov, ale realizačný tím chce ísť k ich naplneniu krok za krokom a bez veľkohubých vyhlásení.

„S celkovou prípravou som veľmi spokojný. Nebola dlhá, pretože v lete to tak býva každý rok, prestávka je krátka. Zamerali sme sa počas nej samozrejme aj na fyzickú a kondičnú stránku, ale základom boli prípravné zápasy. Myslím, že ich môžem hodnotiť pozitívne, pretože až na jeden zápas v Maďarsku proti Debrecínu, ktorý sme síce vyhrali (5:3), no inkasovali sme až tri góly, ma výkony mužstva potešili,“ skonštatoval Hapal.

Českého kormidelníka teší aj dobrý zdravotný stav hráčov, keď s výnimkou Mária Pečalku, ktorý dlhšie netrénoval pre problémy s chrbticou, sú všetci ostatní v poriadku. „Podľa diagnózy ide o posunutú platničku. Mário by sa však čoskoro mal dať do poriadku. Zápas Ligy majstrov na Malte určite nestihne, ale verím, že sa rýchlo vráti,“ povedal lodivod „žlto-zelených.“ Káder Žiliny zatiaľ neprešiel nejakou výraznou obmenou. Spod Dubňa sa porúča český legionár David Kobylík, ktorému skončila platnosť zmluvy a k podpisu nového kontraktu nedošlo. Naopak novými tvárami sú záložník Štefan Zošák, bývalý kapitán Ružomberka. „Zošáka sme mali vytypovaného už dlhú dobu. Je to hráč, ktorého netreba skúšať, má dostatok skúseností na to, aby zapadol do tímu a stal sa jeho oporou,“ pochvaľoval si 40-ročný český odborník svoju novú posilu.

Do tímu prišiel tiež obranca Marcel Ondráš, ktorý prichádza z Dubnice. Z rovnakého klubu sa vracajú z hosťovania späť do Žiliny Juraj Chupáč a Pavol Poliaček. Veľmi blízko k podpisu zmluvy je aj mladý objav Momodou Ceesay. Len 21-ročný urastený útočník z Gambie odvádzal v prípravných strenutiach skvelé výkony a vedenie klubu sa bude usilovať dohodnúť sa s ním čo najskôr. „Na podmienkach zmluvy neustále pracujeme, chceli by sme si ho upísať na 3 až 4 roky. Konečné rozhodnutie bude známe čoskoro,“ vysvetlil Hapal.

S novými spoluhráčmi v kabíne je veľmi spokojný aj kapitán Róbert Jež: „Sú to kvalitní hráči a ja verím, že vďaka nim budeme ešte silnejší ako v predchádzajúcej sezóne. Som presvedčený o tom, že pre Žilinu budú naozaj posilami.“ Do sezóny 2010/2011 majstrovská Žilina nevstupuje s veľkohubými vyhláseniami. Hapal pred štartom sezóny nechcel hovoriť o tom, čo konkrétne ide s tímom dosiahnuť. „Pôjdeme opäť od zápasu k zápasu, budeme sa sústrediť na každý najbližší duel, to je všetko. Myslím, že aj vlani to bolo našou silnou stránkou, žiadne veľké reči, plné sústredenie na zápasy,“ povedal tréner MŠK a pokračoval: „Čo sa týka Ligy majstrov, pre mňa ako trénera je to prvá skúsenosť. Určite by sme chceli v Európe opäť dosiahnuť v rámci možností čo najviac.“

Súperom Žiliny v 2. predkole Ligy majstrov je maltský šampión FC Birkirkara, slovenský majster je síce favoritom, ale… „Do prvého zápasu na pôde súpera pôjdeme určite s cieľom urobiť si dobrú východiskovú pozíciu pred domácou odvetou. Birkirkara je všeobecne dosť podceňovaný klub, no nečaká nás tam nič jednoduché. V tíme je veľa cudzincov, majú niekoľko individualít najmä vpredu, naopak v defenzíve majú značné medzery, ale to ukáže vzájomný zápas,“ varoval Hapal. Ďalšou novinkou pod Dubňom je aj celkom nový trávnik na domácom štadióne. Ten si doposiaľ ešte nevyskúšali ani hráči, no mal by to byť opäť posun smerom dopredu. „Nie som žiadny trávnikár, ale na pohľad vyzerá naozaj dobre, snáď to na ňom pôjde aj s loptou,“ povedal s úsmevom Jež.

Káder MŠK Žilina

Brankári: Dúbravka, Krnáč, Rakovan
Obrancovia: Angelovič, Šourek, Piaček, Leitner, Pečalka, Mráz, Guldan, Chupač, Ondráš
Záložníci: Rilke, Vyskočil, Zlatkovič, Fotyik, Bello, Žilák, Jež, Zošák
Útočníci: Škvarka, Lietava, Majtán, Poleť, Oravec, Kristu, (Momodou – čaká sa na podpis zmluvy)
Príchody: Marcel Ondráš (MFK Dubnica), Juraj Chupač, Pavol Poliaček (obaja návrat z hosťovania v Dubnici)
Odchody: David Kobylík (koniec zmluvy)

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk