Novým trénerom Slovana sa stal Michal Hipp

25.08.2009 17:59, aktualizované: 21:17
Michal Hipp
Michal Hipp. Autor:

Novým trénerom slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava bude doterajší kormidelník MFK Petržalka Michal Hipp, ktorý je aj asistentom trénera A-mužstva Slovenska Vladimíra Weissa. Vo funkcii vystrieda Dušana Uhrina staršieho, ktorý po nedeľňajšom zápase 7. kola Corgoň ligy v Prešove abdikoval na svoj post. Vedenie "belasých" sa so 46-ročným bývalým československým a slovenským reprezentantom Michalom Hippom dohodlo na spolupráci v utorok popoludní. Zároveň rozhodlo o tom, že realizačný tím nebude pokračovať vo svojej práci v takom zložení ako doposiaľ. O jeho zložení sa rozhodne v najbližších dňoch na základe dohody vedenia Slovana a nového trénera.

„Vedenie Slovana ma oslovilo s ponukou, ktorú som sa rozhodol prijať. Predstavil som im svoje vízie, vedia, že som aj asistentom pri reprezentácii a napríklad začiatkom septembra sa budem musieť desať dní venovať A-mužstvu Slovenska. Napriek tomu na Tehelnom poli súhlasili a dohodli sme sa na spolupráci. Zatiaľ je to na dobu neurčitú, o dĺžke kontraktu ešte budeme rokovať,“ uviedol Michal Hipp, ktorý už predstavil aj svoj realizačný tím:

„Prvým asistentom bude Norbert Hrnčár (dosiaľ viedol juniorský tím Slovana, pozn.), trénerom brankárov Miroslav König a vedúcim mužstva Peter Boďo, ktorý bude zároveň aj mojím druhým asistentom.“ Hipp bude na lavičke Slovana sedieť už vo štvrtok v odvete play off Európskej ligy UEFA 2009/2010 s Ajaxom Amsterdam na Tehelnom poli (18.30).
„Vzhľadom na bohatú históriu a súčasné meno Slovana je pre mňa veľkou cťou trénovať toto mužstvo. Je to pocta, záväzok a samozrejme aj zadosťučinenie za moju doterajšiu trénerskú prácu,“ dodal nový kormidelník ŠK Slovan Bratislava.

Novovytvorené zloženie na lavičke belasých znamená, že trio doterajších asistentov Dušana Uhrina Ladislav Pecko, Marián Zeman a Vladimír Kinder ako aj doterajší tréner brankárov Alexander Vencel st. končia pri seniorskom mužstve Slovana.

Dôvodom spomenutej Uhrinovej abdikácie boli výsledky belasých v posledných troch zápasoch, keď ani raz nevyhrali. V lige remizovali s Artmediou Petržalka 1:1, v Amsterdame prehrali s Ajaxom 0:5 a prišli o reálnu šancu kvalifikovať sa do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA, no a vzápätí hladko podľahli v lige Prešovu 0:3. Slovanu patrí v aktuálnej tabuľke Corgoň ligy 3. miesto s 13 bodmi, keď na lídra súťaže banskobystrickú Duklu stráca 2 body. Má však k dobru domácu dohrávku so Žilinou.

Vedenie Slovana v oficiálnej správe priznalo, že už v lete komunikovalo s Michalom Hippom o jeho možnom nástupe na post hlavného trénera, ale v tom čase nedošlo k dohode. Po odchode Dušana Uhrina st. Slovan diskusiu s Michalom Hippom opäť otvoril a tentoraz súhlasil s ponukou.

„Ciele Slovana v domácej lige zostávajú nezmenené. Vedenie klubu verí, že hráči už vo štvrtkovej odvete play off Európskej ligy UEFA proti Ajaxu Amsterdam podajú taký výkon, ktorým rehabilitujú svoje nepresvedčivé výkony a potvrdia, že ich zaradenie do A-mužstva belasých má svoje opodstatnenie,“ uviedol v stanovisk riaditeľ Slovana Bratislava pre komunikáciu Martin Urmanič.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

35,99
Lady zelená orchidea

Lady zelená orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk