Novým trénerom Slovana sa stal Michal Hipp

25.08.2009 17:59, aktualizované: 21:17
Michal Hipp
Michal Hipp. Autor:

Novým trénerom slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava bude doterajší kormidelník MFK Petržalka Michal Hipp, ktorý je aj asistentom trénera A-mužstva Slovenska Vladimíra Weissa. Vo funkcii vystrieda Dušana Uhrina staršieho, ktorý po nedeľňajšom zápase 7. kola Corgoň ligy v Prešove abdikoval na svoj post. Vedenie "belasých" sa so 46-ročným bývalým československým a slovenským reprezentantom Michalom Hippom dohodlo na spolupráci v utorok popoludní. Zároveň rozhodlo o tom, že realizačný tím nebude pokračovať vo svojej práci v takom zložení ako doposiaľ. O jeho zložení sa rozhodne v najbližších dňoch na základe dohody vedenia Slovana a nového trénera.

„Vedenie Slovana ma oslovilo s ponukou, ktorú som sa rozhodol prijať. Predstavil som im svoje vízie, vedia, že som aj asistentom pri reprezentácii a napríklad začiatkom septembra sa budem musieť desať dní venovať A-mužstvu Slovenska. Napriek tomu na Tehelnom poli súhlasili a dohodli sme sa na spolupráci. Zatiaľ je to na dobu neurčitú, o dĺžke kontraktu ešte budeme rokovať,“ uviedol Michal Hipp, ktorý už predstavil aj svoj realizačný tím:

„Prvým asistentom bude Norbert Hrnčár (dosiaľ viedol juniorský tím Slovana, pozn.), trénerom brankárov Miroslav König a vedúcim mužstva Peter Boďo, ktorý bude zároveň aj mojím druhým asistentom.“ Hipp bude na lavičke Slovana sedieť už vo štvrtok v odvete play off Európskej ligy UEFA 2009/2010 s Ajaxom Amsterdam na Tehelnom poli (18.30).
„Vzhľadom na bohatú históriu a súčasné meno Slovana je pre mňa veľkou cťou trénovať toto mužstvo. Je to pocta, záväzok a samozrejme aj zadosťučinenie za moju doterajšiu trénerskú prácu,“ dodal nový kormidelník ŠK Slovan Bratislava.

Novovytvorené zloženie na lavičke belasých znamená, že trio doterajších asistentov Dušana Uhrina Ladislav Pecko, Marián Zeman a Vladimír Kinder ako aj doterajší tréner brankárov Alexander Vencel st. končia pri seniorskom mužstve Slovana.

Dôvodom spomenutej Uhrinovej abdikácie boli výsledky belasých v posledných troch zápasoch, keď ani raz nevyhrali. V lige remizovali s Artmediou Petržalka 1:1, v Amsterdame prehrali s Ajaxom 0:5 a prišli o reálnu šancu kvalifikovať sa do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA, no a vzápätí hladko podľahli v lige Prešovu 0:3. Slovanu patrí v aktuálnej tabuľke Corgoň ligy 3. miesto s 13 bodmi, keď na lídra súťaže banskobystrickú Duklu stráca 2 body. Má však k dobru domácu dohrávku so Žilinou.

Vedenie Slovana v oficiálnej správe priznalo, že už v lete komunikovalo s Michalom Hippom o jeho možnom nástupe na post hlavného trénera, ale v tom čase nedošlo k dohode. Po odchode Dušana Uhrina st. Slovan diskusiu s Michalom Hippom opäť otvoril a tentoraz súhlasil s ponukou.

„Ciele Slovana v domácej lige zostávajú nezmenené. Vedenie klubu verí, že hráči už vo štvrtkovej odvete play off Európskej ligy UEFA proti Ajaxu Amsterdam podajú taký výkon, ktorým rehabilitujú svoje nepresvedčivé výkony a potvrdia, že ich zaradenie do A-mužstva belasých má svoje opodstatnenie,“ uviedol v stanovisk riaditeľ Slovana Bratislava pre komunikáciu Martin Urmanič.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku