Chystá sa veľké derby Trnava - Slovan

28.09.2007 12:07

Ani prehra futbalistov trnavského Spartaka v predchádzajúcom kole Corgoň ligy v Petržalke neodradí fanúšikov "bílych andelov" prísť v nedeľu o 18.00 h na štadión Antona Malatinského v očakávanom rekordnom počte. Čaká ich totiž duel tradičných rivalov Spartak Trnava - Slovan Bratislava.

Fanúšikovské tábory sa aj podľa diskusie na internetovej stránke domáceho fanklubu chystajú na veľký boj. Ako však potvrdzujú písané hlasy červeno-čiernych, stále doznievajú témy vracajúce sa k nedeľnému „megapochodu“ v uliciach Bratislavy a negatívnej prezentácie zo strany niektorých médií.

Rezonujú hlavne kritika spájania fanúšikovskej „bojovej“ zástavy nesenej na čele pochodu so symbolmi fašizmu a porovnávanie trnavských priaznivcov s neonacistami. Jeden z fanúšikov FC Spartak Radovan Sersen žiada prostredníctvom internetovej stránky fanklubu www.spartak.sk verejné ospravedlnenie od televízie JOJ.

Vo svojom vyhlásení poukazuje na to, že pochod prísne monitorovali desiatky príslušníkov Policajného zboru Slovenskej republiky, ktorí majú chrániť hodnoty, zákony a ústavu Slovenskej republiky a nikto z nich neobvinil ani nepredviedol žiadneho účastníka pochodu. „Je nanajvýš opovážlivé a dehonestujúce nazývať ktoréhokoľvek futbalového fanúšika, akého si praje nejeden klub na Slovensku, ako neonacistu a podporovateľa skupín podporujúcich násilie a rasizmus,“ uvádza vo svojom verejnom vyjadrení fanúšik R. Sersen, ktorý žiada vyvodiť postihy pre tvorcov relácie z TV JOJ aj zo strany klubu a mesta.

Predseda predstavenstva FC Spartak Ladislav Kuna sa k tejto téme nechcel vyjadriť. Vedúci A-mužstva Ján Drábik je presvedčený, že transparent, na ktorý doteraz nikto nezareagoval, aj keď visel na štadióne už niekoľko zápasov, nemá nič so symbolmi fašizmu. „Možno autorov transparentu inšpirovali klubové farby – červená, čierna a biela, ale na posúdenie, či došlo k porušeniu zákonov sú v tomto prípade policajti,“ dodal J. Drábik. Ako ďalej potvrdil, mužstvo už myslí na nedeľný duel so Slovanom a verí, že štadión zažije rekordnú návštevu. „Myslím si, že v mužstve je pohoda. Je to kolektív, ktorý má svoju silu a ak hráči ukážu poctivý výkon tak ako v Petržalke, diváci to ocenia,“ povedal J. Drábik.

Na zápas sa teší aj jeden z najskúsenejších hráčov v zostave domácich Martin Poljovka. „Očakávam plný štadión, kvalitný zápas a samozrejme naše víťazstvo,“ reagoval banskobystrický odchovanec na otázku, čo očakáva od zápasu. Ako potvrdil, po ôsmich rokoch strávených v Trnave už má v krvi rivalitu k súperovi a duely so Slovanom sú aj pre neho futbalovým sviatkom. „Aj keby som hral v Banskej Bystrici, myslím, že zápas so Slovanom je pre každého futbalistu sviatkom,“ ocenil kvality najbližšieho súpera Trnavčanov M. Poljovka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku