Šláger v Ružomberku bude zadarmo

15.05.2006 17:00

Poriadny nápor divákov čakajú funkcionári MFK Ružomberok v utorok od 17.00 h, keď aktuálny líder Corgoň ligy a čerstvý víťaz Slovenského pohára na svojom štadióne privíta úradujúceho majstra Artmediu Bratislava. Na šláger jarnej časti ligovej súťaže budú mať diváci voľný vstup.

„Na zápas je vstup zadarmo, lebo chceme divákom umožniť vidieť zápas, v ktorom pôjde o veľmi veľa,“ vysvetlil Karol Valy, športový riaditeľ Ružomberka, dôvod očakávaného návalu priaznivcov domáceho mužstva, ktoré rázne útočí na titul.

„V súčasnosti máme pre nich k dispozícii 2500 miest na sedenie a ďalších 2000 – 2500 miest v našich oblúkoch. Ďalšiu tribúnu máme vo výstavbe. Takže neviem ako to zvládneme, lebo osobne čakám okolo 7000 divákov. Takže budeme si to musieť nejako ustrážiť,“ zdôraznil funkcionár Ružomberka.

Ako Karol Valy ďalej uviedol, zverenci trénera Františka Komňackého sa postarali o to, že v Liptove momentálne panuje veľká futbalová eufória a celý Liptov žije futbalom.  „Radi by sme našim priaznivcom dali k tej našej storočnici najkrajší darček, aký môžeme fanúšikom dať. Lenže posledný krok býva v takomto úsilí ten najťažší,“ pokračoval Karol Valy.

„Ak by sa nám však podarilo zvládnuť tento duel k našej spokojnosti, už by sme to mali iba vo vlastných nohách a Artmedia by už v záverečných troch kolách nemohla vývoj tejto sezóny ovplyvniť. Lenže hovorím, so zajtrajším zápasom sa ešte hrá o dvanásť bodov a my budeme ešte hrať v Dubnici a v Banskej Bystrici, kým v poslednom kole doma privítame Trenčín. Takže všetko sa ešte môže dosť zamotať,“ konštatuje zástupca liptovského klubu.

Zverenci Komňackého vedenie MFK v sobotu veľmi potešili výkonom a výhrou v Žiline (2:1), ktorú v 89. minúte zariadil 28-ročný obranca Martin Laurinec.  „Martin hral veľmi dobre. Ale dobre hrali aj Siva, Sedlák a napokon všetci, ktorí v tomto zápase nastúpili,“ reagoval riaditeľ Valy na výkon mužstva pod Dubňom. „My sme v tomto zápase nemali hráča, ktorý by musel striedať pre slabý výkon. Všetci hrali s veľkou chuťou, odhodlaním a v prospech mužstva nechali všetky sily na trávniku. Ja osobne som tak dobre naše mužstvo vonku hrať ešte nevidel,“ spokojne konštatoval funkcionár aktuálneho lídra Corgoň ligy.

„Nie, tabuľku na nástenke nemáme, no hráči to nosia v podvedomí. To sa im zakázať nedá. Všetci v našom klube však vieme o čo ide, preto sa na stretnutie s Artmediou tešíme. Verím, že to opäť bude taký futbal ako sme hrali v Žiline. Na taký futbal sa dá pozerať aj celý deň. A verím, že ku kvalite prispeje aj Artmedia, ktorá bude hrať otvorený futbal. Neverím, že prídu k nám murovať a hrať na bezgólovú remízu,“ uviedol Valy na margo očakávaného šlágra 33. kola slovenskej najvyššej súťaže, ktorý budú viesť rakúski rozhodcovia.

Ďalší zaujímavý zápas sa bude v utorok 16. mája hrať na banskobystrických Štiavničkách, kde vojaci privítajú futbalistov Žiliny. Zverenci Dušana Radolského urobili významný krok v snahe obsadiť 5. miesto. „Podarilo sa nám vyhrať v Púchove a tým pádom to vyzerá tak, že by sme si mohli to 5. miesto upevniť,“ reagoval Karol Ihring, výkonný riaditeľ FK Dukla Banská Bystrica, na zmienku o zápase 32. kola Corgoň ligy, v ktorom Banskobystričania vyhrali v Púchove 2:0.

„Teraz ešte nevieme povedať, koľko bodov do konca sezóny nazbierame, no chceli by sme čo najviac. Aj keď v týchto záverečných zápasoch už dávame šancu aj mladým hráčom. Taká napokon bola aj dohoda s trénerom Dušanom Radolským, keď sme s ním podpisovali zmluvu,“ pokračoval Karol Ihring.

„Chceme, aby v lige vyskúšal aj tých mladých hráčov, ktorých v tíme máme. Sú medzi nimi reprezentanti do 17 rokov, do 18 rokov i do 19 rokov. Chceme vedieť, čo dokážu, či môžeme s nimi v budúcnosti počítať. A podľa toho upravíme nákupnú politiku po skončení tejto sezóny a pred začiatkom budúcej,“ ozrejmil klubovú filozofiu bývalý prvoligový rozhodca. „Starší hráči oddychovali, mladší hrali za dorast, partia okolo Svinteka, Kendu a Očovana pomáhala nášmu B-mužstvu. Každý sa na záver tejto sezóny pripravoval po svojom,“ vysvetlil Karol Ihring spôsob nabíjania batérií na záver sezóny 2005/2006.

Podľa Karola Ihringa pod Urpínom si veľmi jasne uvedomujú, že zverenci Dušana Radolského môžu ešte výraznou mierou prehovoriť do boja o majstrovský titul. V Banskej Bystrici sa totiž v posledných troch kolách predstaví súčasný líder Corgoň ligy a Bystričania budú hrať na horúcej pôde Artmedie Bratislava. „V klube si to uvedomujeme a všetci očakávame, ako sa to skončí. Sami sme zvedaví, či ten náročný záver súťaže naši hráči zvládnu podľa našich predstáv,“ konštatoval funkcionár futbalového klubu spod Urpína.

Kým Ružomberok a Artmedia budú hrať o ligový primát, ďalší bratislavský klub Inter a Púchov v týchto dňoch bojujú o ligový život. Púchov, ktorý si domácou prehrou s Banskou Bystricou (0:2) maximálne skomplikoval záchranárske práce, je v oveľa horšej situácii ako Inter Bratislava. Zakopnutie gumárov z Púchova totiž veľmi pomohlo Interu, ktorý v 33. kole privíta Nitru a v 34. kole bude hrať práve v Púchove. V 35. kole hrá doma so Žilinou a v záverečnom 36. kole sa predstaví na pravom brehu Dunaja. Púchovčania po „zápase pravdy“ s Interom v 34. kole si zmerajú sily s Trnavou v trnavskom divákom kotle a na záver sezóny privítajú doma Nitru. Práve Nitra sa predstaví v utorok 16. mája na Pasienkoch.

„Čo bude rozhodujúce preto, aby sme do Púchova išli s väčším ako trojbodovým náskokom? Samozrejme, vyhrať. Nič iné nám neostáva,“ reagoval na otázku Milan Lônčík, predseda správnej rady Interu. „My teraz do každého zápasu ideme s ambíciou vyhrať. Zlatý bod sme teraz získali v Trnave. Aj keď s mimoriadnou dávkou šťastia, ale predsa sme ten bod vydolovali. Lebo v Trnave sa body ľahko nezískavajú. My sme ich získali. Takže z toho najhoršieho môžeme byť vonku. Nitra má svoju kvalitu. Vieme o jej hernom štýle. Pokúsime sa konečne už aj doma vyhrať, lebo aj v zápase s Dubnicou a s Trenčínom sme mali smolu, že sme ich prehrali. Teraz musíme bezpodmienečne bodovať, aby sme do Púchova nešli hrať zápas o všetko. O ligový život, o ligovú príslušnosť,“ dodal Lônčík.

Ako popredný funkcionár Interu ďalej uviedol, na stretnutie s Nitrou bude mať tréner Ladislav Jurkemik k dispozícii aj Dušana Matoviča, ktorý si v zápase s Trnavou odpykal trest za karty. „Máme veľa zranených hráčov. Dlhšie zranený je Kunzo, v zápase v Trnave sa zranil Šedivý, ktorý si bolestivo narazil rameno. Dokonca tam bolo podozrenie na zlomenú kosť, no našťastie sa to nepotvrdilo. Na zápas nastúpili Jeťko, Piši a hrali celkom dobre. Takže ten káder je širší. Máme šancu sa presadiť aj cez Nitru. Máme šancu ligu pre Inter zachrániť. V našom kádri sú mladí perspektívni hráči, ktorí sú prísľubom do budúcnosti,“ dodal Milan Lônčík.

Program 33. kola Corgoň ligy
utorok 16. mája

 • o 17.00 h:

  Inter Bratislava – FC Nitra

  MFK Ružomberok - Artmedia Bratislava

  Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina

 • o 19.30 h:

  AS Trenčín – Matador Púchov

  Spartak Trnava - ZTS Dubnica

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
43,99
Sweet trsové ružové ruže

Sweet trsové ružové ruže

25,99
Jarona 4

Jarona 4

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk