Banská Bystrica otočila duel so Žilinou. Ružomberok nečakane zakopol

Futbalisti Ružomberka prekvapujúco iba remizovali s posledným Liptovským Mikulášom 1:1. V súboji o stred tabuľky dokázala Banská Bystrica otočiť zápas so Žilinou a po zásahu Róberta Polievku napokon vyhrala 2:1.

15.10.2022 20:02 , aktualizované: 20:46
SR Futbal FL 7. kolo Banská Bystrica ViOn BBX Foto: ,
Róbert Polievka z Banskej Bystrice strelil víťazný gól v stretnutí proti Žiline.
debata (2)

V Ružomberku išli do vedenia hostia v 29. minúte, keď sa presadil Rastislav Václavík. Ružomberčania vyrovnali už tri minúty po zmene strán zásluhou Martina Regáliho.

Ružomberčania sú po šiestej remíze na priebežnom 4. mieste tabuľky so ziskom 21 bodov. Liptovský Mikuláš je naďalej posledný s 8 bodmi.

Jurgen Klopp. Čítajte viac Vzdal to ešte pred zápasom? Nikto nemôže konkurovať City, tvrdí Klopp

V Banskej Bystrici otvoril v siedmej minúte exportnou strelou z vyše dvadsiatich metrov hosťujúci Galčík. Ten istý hráč to skúšal z 20 m aj druhýkrát, tentoraz pálil do brvna.

Domáca aktivita slávila úspech v poslednej minúte prvého polčasu. Ujal sa Faškov priamy kop z pravej strany spoza šestnástky, keď loptu nik pred bránkou nezasiahol a tá pekne zapadla k zadnej žrdi.

Po zmene strán mali viac šancí Bystričania, ale zachránila ich aj žrď po strele Ďuriša. Duel napokon rozhodol Polievka, ktorému nevyšla strela z prvej, ale lopta zostala pri ňom a z vnútra pokutového územia ju napokon poslal medzi žrde.

Výsledky 14. kola:

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1)
Góly: 48. Regáli – 29. Václavík. Rozhodovali: Gemzický – Vass, Čajka, ŽK: Mihál, Gerát, Župa, Gaži, 1492 divákov.
Ružomberok: Krajčírik – Fabiš (49. Morong), Maslo, Mojžiš, Madleňák – Chrien, Zsigmund, Luterán (70. Rakyta), Regáli – Bobček (70. Kelemen), Gerec
Liptovský Mikuláš: Sváček – Totka, Filinský, Bedecs, Mihál, Župa (68. Nečas) – Václavík, Gerát, Staš (87. Káčerík) – Gaži (90.+1 Laura), Jendrišek (87. Voško)

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 2:1 (1:1)
Góly: 45. Faško, 82. Polievka – 7. Galčík. Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Straka. ŽK: Willwéber, Záhumenský, Slávik, Š. Rusnák (asistent trénera), Ščasný (tréner), Richtárech, Faško, B. Ľupták – Myslovič, Gidi. Diváci: 3254.
Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber – Richtárech (90+2 Kupčík), B. Ľupták (89. Gašparovič) – Slávik (89. Pišoja), Faško, Záhumenský – Polievka (90+2 Hanes), Franko (61. Rymarenko)
Žilina: Teplan – M. Rusnák (87. Stojchevski), Leitner, Nemčík, Bari – Myslovič, Kopas, Sauer (46. Gidi) – Galčík (66. Kaprálik), Jambor (66. Jibril), D. Ďuriš.

AS Trenčín – MFK Skalica 3:1 (0:0)
Góly: 66. Bainovič, 69. a 87. Kmeť – 90. Fábry
Rozhodovali: Očenáš – Košecký, Zemko, ŽK: Yem, Ibrahim – Nagy, Václav
Trenčín: Kukučka – Yem (88. Mičuda), Pires, Ďuriška, Kozlovský – Hollý (65. Ibrahim), Bainovič, Gajdoš (65. Lavrinčík) – Kmeť, Eynel Soares (88. Demitra) – Kupusovič (85. Emeka)
Skalica: Junas – Čögley, Podhorin, Václav, Černek – Hollý, Nagy (61. Vlasko) – Mihalík (85. Kousal), Potoma (70. Baumgartner), Yao – Haša (70. Fábry)

Výsledky II. ligy:

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FK Rača Bratislava 2:1 (2:1)
Góly: 10. Barbora, 41. Steinhübel – 17. Csáno. Rozhodoval: Čiernik, ŽK: Mateus – Hlushko, Palacka, Egbe, ČK: 26. Mateus (Pohronie) po druhej ŽK, 252 divákov

KFC Komárno – Spartak Myjava 2:0 (2:0)
Góly: 23. Štepanovský (z 11 m), 30. Bayemi. Rozhodoval: K. Micheľ, ŽK: Pastorek, Štepanovský, Matič – Flamík, 416 divákov

1. FC Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 1:0 (0:0)
Gól: 48. Milunovič. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: D. Keresteš, L. Šimko, Jendrek, Kučinsky – Zuziak, Hapal, Matejčík, T. Nagy, Hundák, Čiernik, 949 divákov

FK Humenné – MŠK Púchov 1:3 (0:1)
Góly: 52. Vaľovčin – 18. Slovák, 58. Mráz, 82. Pucheľ. Rozhodoval: Dzivjak, ŽK: Vasiľ – Kaufman, Mráz, Lacko, Moško, 455 divákov

FC Košice – ŠK Slovan Bratislava B 1:2 (0:0)
Góly: 47. Sagna – 50. Križan, 74. Čiernik. Rozhodoval: Ochotnický, ŽK: Pačinda – Čiernik, Ružinský, Habodasz, 2011 divákov

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk