Považské derby nemalo víťaza. Bystricu potiahol líder Polievka

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 12. kole Fortuna ligy zdolali na Štiavničkách za daždivého počasia Michalovce 3:1 a vrátili súperovi prehru z východného Slovenska.

01.10.2022 20:04
Michalovce - Banská Bystrica Foto: ,
Michal Jeřábek (Michalovce) a Róbert Polievka (Banská Bystrica).

V prvom polčase dominovali na ihrisku domáci, ktorí si vytvorili niekoľko šancí, ale gól strelili iba jeden, a to v 26. minúte, keď Faško hlavou aj s prispením žrde otvoril skóre.

Na začiatku druhého polčasu hostia vyrovnali, keď Kotulov center Bystričanom nezmyselne prepadol na nabiehajúceho Kanuho z druhej vlny, ktorý s prehľadom pokoril hrušku.

Michalovce viedli iba päť minút, pretože v zadných radoch chybovali po aute Migaľu, čo využil s prehľadom číhajúci Faško na pravej strany šestnástky ľavačkou.

Brankár Michaloviec Benjamín Száraz a Martin... Foto: TASR, Ján Krošlák
Banská Bystrica Michalovce Brankár Michaloviec Benjamín Száraz a Martin Rymarenko (Banská Bystrica).

Tretí gól pridal Polievka, ktorý si šikovne vytvoril priestor a technickou obaľovačkou nedal Szárazovi šancu.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:0)
Góly: 26. a 54. Faško, 69. Polievka 49. Kanu. Rozhodovali: Kružliak – Vitko, Košecký. ŽK: Polievka, Faško – Jeřábek, 734 divákov.
Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber (69. Mayounga), Záhumenský – Richtárech (59. Gašparovič), B. Ľupták – Slávik (84. Pišoja), Faško, Rymarenko (84. Depetris) – Polievka (84. Franko)
Michalovce: Száraz – Kotula, Jeřábek, Vaško, Mendez – Njie (86. Petrík) – Marcin, Slebodník (46. Begala), Kanu, Jánošík (74. Žofčák) – Da Silva (74. Adekunle)

Vydretý triumf DAC

Futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola Fortuna ligy v Poprade nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0. O výsledku rozhodol vlastný gól Lukáša Bieláka z 20. minúty.

Hostia hrali od 41. minúty presilovku, keď po druhej žltej karte a následne červenej dohral obranca Imrich Bedecs.

SR Futbal FL 4. kolo Banská Bystrica Ružomberok BBX Čítajte viac Najlukratívnejší prestup medzi ligistami? Slovan lanári útočníka Bystrice

Liptáci sú naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky, keď v doterajšom priebehu nazbierali iba štyri body.

Prehra s DAC bola pre nich tretia za sebou. Dunajská Streda si vylepšila pozíciu v hornej polovici tabuľky a po 11 zápasoch má na konte 19 bodov.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1)
Góly: 20. Bielák (vl.). Rozhodovali: Dohál – Straka, Čajka, ŽK: Nečas, Totka – Kalmár, Risvanis, ČK: 41. Bedecs (L. Mik.) po druhej ŽK, 211 divákov.
Liptovský Mikuláš: Sváček – Totka, Bielák, Bedecs, Župa – Filinský, Staš (46. Gerát), Václavík – Gaži (46. Nečas), Jendrišek (66. Voško), Káčerík (77. Popovič)
Dunajská Streda: Petráš – Alex Pinto, Muhamedbegovič, Risvanis, Andzouana – Káčer, Dimun, Kalmár (75. Veselovský) – Gavrič (87. Balogh), Krstovič, Szanthó (58. Ramadan)

Žilinu spasil Jambor

Futbalisti MŠK Žilina remizovali v 12. kole Fortuna ligy s AS Trenčín 1:1. Už v prvom polčase museli obaja brankári vytiahnuť niekoľko skvelých zákrokov.

Ladislav Petráš Szilárd Németh Čítajte viac Futbalové bašty chátrajú, sú z nich ruiny. Z niektorých sú bezdomovci

Belko sa zaskvel najmä po dorážke Piresa, Kukučka zase zoči-voči vymazal v zakončení Jibrila.

Gólov sa diváci dočkali v druhom polčase, na presný zásah Soaresa odpovedal v 75. minúte domáci Jambor. V napínavom závere už pod Dubňom gól nepadol, vo výbornom zápase sa tak zrodila spravodlivá remíza 1:1.

MŠK Žilina – AS Trenčín 1:1 (0:0)
Góly: 75. Jambor – 58. Soares. Rozhodovali: Dzivjak – Pozor, Kmec, ŽK: Rusnák, Leitner – Hollý, Stojsavljević,. Kmeť, Letenay, 1259 divákov
MŠK Žilina: Ľ. Belko – Rusnák, Leitner, Nemčík ©, Bari – Myslovič, Kopas, Gidi (79. Iľko) – Galčík (46. Kaprálik), Jibril (62. Jambor), Ďuriš.
AS Trenčín: Kukučka – Yem (69. Demitra), Pires, Stojsavljevič, Kozlovský – D. Hollý (69. Letenay), Bainović ©, Gajdoš (69. Lavrinčík) – Kmeť, Kupusović (62. Ibrahim), Soares (85. Mičuda)