Slovan vyhral tesne na Liptove, v závere rozhodol Barseghjan

Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava triumfovali v nedeľnom stretnutí 7. kola Fortuna ligy na štadióne vicemajstra MFK Ružomberok 1:0.

29.08.2022 05:45
SR šport futbal EKL play off odvety Slovan... Foto: ,
Gólová radosť futbalistov Slovana.

O výsledku rozhodol v nadstavenom čase arménsky legionár Tigran Barseghjan.

Účastník skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy zostal po šiestom víťazstve za sebou na čele tabuľky o päť bodov pred nováčikom z Podbrezovej.

Liptákom patrí siedma priečka, keď nazbierali o osem bodov menej ako ich premožiteľ.

Fortuna liga – 7. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 90.+1 Barseghjan. Bez kariet. Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Vorel, 2574 divákov.
Ružomberok: Frühwald – Mrva, Maslo, Malý – Luterán (57. Halabrín), Fabiš, Mojžiš (83. Selecký), Madleňák – Gerec (90.+2 Dopater), Kelemen (57. Tučný), Regáli
Slovan: Trnovský – Hrnčár (70. Kankava), Kašia, De Marco, Lovat – Barseghjan, Mustafič, Pauschek (90.+2 Medveděv), Čavrič – Ramirez (70. Green), Medved (78. Šaponjič)

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Po rozhodujúcom góle z poslednej minúty musíme byť šťastní. Dnes som spokojný s prístupom i hrou. Zápas nebol ľahký, v Ružomberku sa vždy hrá ťažko.

V zostave sme mali veľa zmien, rotovali sme ju pre únavu i zranenia. Takisto domácim chýbali viacerí hráči základnej zostavy. Zvládli sme to výborne, myslím si, že sme boli o gól lepší a zaslúžene sme zvíťazili."

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Slovan mal veľmi dobrý vstup do zápasu, vedeli sme, že bude robiť všetko pre to, aby u nás vyhral. Očakávali sme, že bude dominantnejší. Musím povedať, že naši chlapci to oddreli aj v tej zostave, v ktorej sme hrali a divákom sa zápas musel páčiť. Videli veľa striel, možno nie na bránu, ale pokusov áno.

Škoda, že sme nemali lepšiu mušku. Naši hráči sa fakt vydali, mrzí nás hlavne posledná minúta, v ktorej sme si mali zápas uhrať a nemali sme inkasovať. Vidím tam veľa pozitív v tom, že sme v niektorých fázach boli aj proti Slovanu nebezpeční.“