Prišlo už aj na Žilinu. Čavrič ju schladil rýchlymi gólmi

Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava si upevnili postavenie na čele tabuľky Fortuna ligy. V nedeľnom domácom stretnutí 6. kola zvíťazili nad MŠK Žilina 3:1 a od úvodnej prehry v Podbrezovej uspeli piatykrát za sebou.

21.08.2022 22:30
Ľubomír Belko Foto: ,
Brankár Žiliny Ľubomír Belko inkasuje gól z kopačky slovanistu Aleksandra Čavriča.
debata (2)

Vedú so štvorbodovým náskokom pred Trnavou a Dunajskou Stredou.

Aleksandar Čavrič už v 2. a 4. minúte dvakrát skóroval. Krátko po zmene strán síce znížil Dávid Ďuriš z dorážky po priamom kope, ale v 72. minúte prinavrátil domácim dvojgólové vedenie Jaromír Zmrhal.

Žilina zaznamenala prvú prehru v sezóne. Figuruje na šiestej pozícii, na lídra stráca šesť bodov.

Slovan, Žilina Čítajte viac Zápas Slovan - Žilina sme sledovali ONLINE

Fortuna liga – 6. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 3:1 (2:0)
Góly: 2. a 4. Čavrič, 72. Zmrhal – 49. Ďuriš. Bez kariet. Rozhodovali: Glova – Bednár, Poláček
Slovan: Chovan – Križan (64. Medveděv), Abena, Voet – Hrnčár (76. Čakvetadze), Mustafič (64. Kankava), Kucka, Lovat – Čavrič (76. Green), Ramirez (84. Barseghjan), Zmrhal
Žilina: Belko – Rusnák, Leitner, Nemčík, Bari (82. Sluka) – Myslovič, Kopas (83. Stojčevski), Gidi – Kaprálik, Jambor (67. Galčík), Ďuriš

Šamorín je druhý, Petržalka zdolala Pohronie

Futbalisti FC ŠTK 1914 Šamorín sa v tabuľke II. ligy vyšvihli na druhé miesto. V nedeľnom dueli 6. kola zdolali doma KFC Komárno 1:0 a za lídrom tabuľky Púchovom zaostávajú iba o skóre.

Oba tímy majú na konte 13 bodov. O dva body menej získali Košice, Myjava a Trebišov. Petržalka aj vďaka dvom zásahom Richarda Lásika vyhrala doma nad FK Pohronie 3:2.

II. liga – 6. kolo:

FC ŠTK 1914 Šamorín – KFC Komárno 1:0 (0:0)
Gól: 65. Szolgai, ČK: 53. Bayemi (Komárno). Rozhodoval: Ziemba, 860 divákov

FC Petržalka – FK Pohronie 3:2 (1:0)
Góly: 25. a 76. Lásik, 86. Privrel – 50. Blahút (z 11 m), 90.+2 Kren. Rozhodoval: Mano, 487 divákov